E-shop
Novinky a testy
Odborník radí...
O firmě & kontakt

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY
CANON EOS 1D Mark II
CANON EOS 10D - nová digitální zrcadlovka
CANON EOS 300D - nová digitální zrcadlovka pro každého
Canon PoweShot Pro 1
Canon PowerShot S1
CANON PowerShot G5 - žhavá novinka
CANON PowerShot A70
CANON PowerShot A80
Canon IXUS 430 a IXUS 500 - NOVINKA NA LÉTO!
Canon PowerShot S60
Canon PowerShot A85
Fujifilm FinePix S 7000
Fujifilm FinePix S 5000
Fujifilm FinePix F420
Fujifilm FinePix F610
Fujifilm Finepix S 304
Fujifilm Finepix S20 Pro
MINOLTA Dimage A2
MINOLTA DIMAGE Xi
MINOLTA Dimage 7i
MINOLTA Dimage A1
NIKON COOLPIX 8700
NIKON COOLPIX 5700
NIKON COOLPIX 5400
NIKON COOLPIX 3700
NIKON COOLPIX 3500
NIKON COOLPIX 2200
NIKON D70
OLYMPUS E-1 - TECHNICKÝ PŘEVRAT!
OLYMPUS C 8080
OLYMPUS C 5060
OLYMPUS C 770
OLYMPUS C 730
OLYMPUS C 765
KYOCERA FINECAM S3L

FOTOAPARÁTY
NIKON F 75
Srovnání analogových SLR - CANON
Srovnání analogových SLR - MINOLTA
Srovnání analogových SLR - NIKON
Srovnání analogových SLR - PENTAX

OBJEKTIVY
VÝSLEDKY TESTŮ OBJEKTIVŮ
MINOLTA AF 28-100/3,5 - 5,6 D
SIGMA COMPACT HYPER-ZOOM 3,5-5,6/28-200 mm Aspherical Macro
SIGMA COMPACT HYPERZOOM 3,5-6,3/28-300 mm Asph
TAMRON AF 3,5-6,3/28-300 mm XR LD Aspherical IF MACRO Ultra Zoom

PŘÍSLUŠENSTVÍ
POLARIS DUAL 5 - expozimetr



MINOLTA DIMAGE A2

Společnost Konica Minolta vybavila předcházející model DiMAGE A1 funkcí Anti-Shake, která využívala nový mechanismus posuvu snímače CCD, a také snímačem CCD s 5,3 megapixely, vysoce kvalitním objektivem se 7násobným zoomem a trojrozměrným (3D) systémem automatického zaostřování. Fotoaparát DiMAGE A1 vytvořil vysoké standardy kvality snímků a jednoduchosti obsluhy v mnoha fotografických situacích, např. krajiny, portréty a makro.

V únoru 2004 představila společnost Konica Minolta odpověď na požadavky uživatelů, potřebujících vyšší rozlišení a pohodlnější obsluhu, – digitální EVF zrcadlovku DiMAGE A2, která zdědila po modelu DiMAGE A1 kvalitu a výkon. DiMAGE A2 je vybaven vysoce kvalitním snímačem CCD s 8 megapixely a elektronickým hledáčkem (EVF), jehož rozlišení je 4× větší než u jeho předchůdce, a obraz čistý jak při
fotografování, tak při prohlížení. DiMAGE A2 disponuje prokládaným snímačem CCD typu 2/3 palce, pracujícím v primárních barvách s 8
miliony efektivními obrazovými body, který dosahuje tak vysokého rozlišení, že jednotlivé vlasy nebo stehy na šatech budou zobrazeny v ostrých detailech. Objektiv Konica Minolta řady GT zajišťuje, že se ke snímači CCD dostane světlo s maximální věrností. Technologie zpracování obrazu CxProcess™ II se stará o to, aby barvy na snímcích vypadaly přesně tak, jak je vidíte ve skutečnosti.
Elektronický hledáček Super Fine EVF má ostrý a čistý obraz díky displeji s 922000 obrazovými body, což je čtyřikrát více než u jeho předchůdce. EVF byl vylepšen také proto, aby digitální fotografování bylo ještě větším potěšením. Přesné zaostření je úžasně snadné a umožňuje vidět nejjemnější detaily v nejrealističtějších barvách. Po přepnutí obrazové frekvence hledáčku EVF do Plynulého režimu s 60 snímky
za sekundu bude hračkou zaostřit i pohybující se objekty. Fotoaparát DiMAGE A2 je vybaven funkcí Anti-Shake, hlavním kouzlem modelu DiMAGE A1. Fotoaparát je také vybaven mechanizmem pro posouvání snímače CCD, který minimalizuje rozmazání snímku, způsobené chvěním fotoaparátu, u expozičních časů až o 3 kroky delších, než je standardní hodnota. Funkce Anti-Shake, vyvinutá společností Konica Minolta, představuje velmi účinný způsob pořizování vysoce kvalitních snímků z ruky při nastavení nízké citlivosti a s použitím teleobjektivu při nedostatečném osvětlení, a to i když fotoaparát v ruce drží relativní nováček.
Systém automatického zaostřování 3D AF od společnosti Konica Minolta plynule sleduje pohybující se objekty a zajišťuje ostré a vysoce kvalitní snímky, i když se objekt pohybuje přímo k fotoaparátu ve směru os X, Y nebo Z. Stisknutím tlačítka spouště závěrky se aktivuje Prediktivní řízení zaostřování 3D, které přesně vypočítává, kde se bude objekt nacházet v době otevření závěrky, a nastavuje zaostření právě na
toto místo. Rychlost systému automatického zaostřování předčí jakýkoliv jiný přístroj ve třídě digitálních EVF zrcadlovek s vestavěným objektivem s 5násobným nebo větším zoomem.* Systém 3D AF a rychlost zaostření jsou nastaveny tak, aby zaostřování bylo procházkou růžovou zahradou.

DiMAGE A2 také umožňuje pořídit kvalitní videosekvence s rozlišením 544 × 408 pixelů se zvukem při obrazové frekvenci 30 snímků za sekundu, které při prohlížení na televizní obrazovce vypadají skvěle. Dodávaný software pro editaci videosekvencí z Vás udělá opravdového tvůrce filmů.
Vysoké kvality snímků nebylo dosaženo pouhým přidáním snímače CCD s vysokým rozlišením nebo obrazového procesoru v obvodu LSI. S kvalitním 8megapixelovým snímačem CCD, špičkovým obrazovým procesorem, funkcí Anti-Shake a automatickým zaostřováním 3D AF vyhovuje fotoaparát DiMAGE A2 také vysokým standardům kvality jak u statických snímků, tak u videosekvencí a obrazu v hledáčku.
Fotoaparát DiMAGE A2 je vybaven špičkovou technologií, která zaručuje vysokou kvalitu snímků, výkonné automatické zaostřování a snadnou obsluhu. Tento nový digitální fotoaparát všem přinese zábavu a jednoduchost používání. Ochutnejte potěšení, jakému se oddávají jen ti, co vlastní DiMAGE A2.


Charakteristické vlastnosti fotoaparátu

* Prokládaný snímač CCD s 8 megapixely zachycuje špičkové kvalitní snímky s bohatými detaily –
dostatečně podrobnými na to, abyste je mohli zvětšit na formát A3 a vytisknout s rozlišením 200 dpi. Snímky lze zachytit v rozlišení 8, 5, 3 nebo 2 megapixely.

* Elektronický hledáček Super Fine EVF disponuje přesností displeje LCD TFT s 922000 pixely a měnitelnou obrazovou frekvencí 30 nebo 60 snímků za sekundu.

* Funkce Anti-Shake umožňuje stabilizovat obraz snímače CCD, pokud se fotografovi při pořizování
snímků chvějí ruce, a nabízí bezkonkurenční stabilitu u expozičních časů až o 3 stupně delších než u
fotoaparátů bez této funkce.


* Špičkový zaostřovací systém se systémem automatického zaostřování 3D AF, který bezchybně sleduje
pohybující se objekt. Fotoaparát DiMAGE A2 se chlubí nejrychlejší zaostřováním mezi digitálními EVF
zrcadlovkami s 5 nebo více megapixely a s vestavěnými objektivy.

* Schopnost pořizovat vysoce kvalitní videosekvence s rozlišením 544 × 408 pixelů při obrazové
frekvenci 30 snímků za sekundu, které vypadají skvěle při přehrávání v televizoru. A k tomu dodávaný
software pro editaci videosekvencí, který z Vás udělá tvůrce filmů.
* Nový režim náhledu, umožňující ověřit hloubku ostrosti.
* Nový poměr stran 3 : 2 pro dosažení proporcí políčka 35mm kinofilmu.
* Nový 1,5násobný telekonvertor a 0,8násobný širokoúhlý konvertor (prodávají se samostatně) zvyšují
rozsah ohniskových vzdáleností fotoaparátu.

Vlastnosti

Designová koncepce

I když je na první pohled znát, že jde o následníka fotoaparátu DiMAGE A1, má DiMAGE A2 navíc několik konstrukčních prvků, které mu dodávají ještě luxusnějšího vzhledu. Špičková kvalita statických snímků i videosekvencí 8megapixelový prokládaný snímač CCD typu 2/3 palce
Fotoaparát DiMAGE A2 je vybaven 8megapixelovým prokládaným snímačem CCD typu 2/3 palce. Představte si tu čistotu v podání 8,04 milionu obrazových bodů: v ostrém detailu zůstanou zachyceny i jednotlivé vlasy nebo stehy na šatech. Tak neuvěřitelně detailní záběry lze poté přenést do počítače a při rozlišení 200 dpi vytisknout na papír formátu A3.
Vysoký počet pixelů znamená nebývalou sílu digitálního zvětšení a čistotu oříznutých snímků. Mimořádnou reprodukci barev zajišťuje primární barevný filtr, další prvek, který přispívá k nejvyšší kvalitě snímků. Konica Minolta CxProcess™ II Technologie zpracování obrazu CxProcess™ II se stará o nadprůměrnou čistotu barev. Tento exkluzivní algoritmus vyvažuje několik faktorů, které oživují barvy tak, že na snímku vypadají stejně jako ve skutečnosti. Kromě počtu pixelů jsme pro zvýšení optické hustoty snímku ještě revidovali reprodukovatelnost v místech s největšími jasy ve snímcích a dosáhli ještě přirozenějšího pocitu ostrosti.  Pokročilý obvod LSI pro optimální snímky. Každá scéna je jiná a vyžaduje jiný druh zpracování obrazu, proto je fotoaparát DiMAGE A2 vybaven vyspělým obvodem vysoké hustoty integrace LSI. Tento obvod optimalizuje s výjimečnou přesností vyvážení bílé, kontrast i reprodukci barev a zároveň efektivně potlačuje šum, který se na digitálních
snímcích obvykle objevuje především v oblastech s nízkým kontrastem. Efektivní využívání energie prodlužuje činnost akumulátoru na jedno nabití a prodlužuje tím i radost z fotografování.  Objektiv řady Konica Minolta GT a sklo s anomální disperzí (AD) Celoskleněný apochromatický (APO) zoom objektiv řady GT je navržený speciálně pro digitální fotografování. Výhody, které to přináší uživateli, jsou očividné: snímky jsou ostřejší, čistší, bez chromatických vad, a to dokonce i při malé nastavené cloně. Fotoaparát má mnoho tváří. DiMAGE A2 zvládá fotografie scenérií, momentek, sportovních akcí, obchodních artiklů i záběry zblízka. Objektiv je srdcem fotoaparátu a tento objektiv řady GT je tvořen 16 elementy v 13 skupinách. Sklo s anomální disperzí (AD) přispívá k takovým vlastnostem, jako je potlačení zkreslení, omezení závoje a chromatické vady, asférické skleněné elementy přispívají ke kompaktnosti objektivu. Vylepšený optický filtr (low pass) a logické uspořádání objektivu zvyšují produktivitu a kvalitu výrobního procesu a zajišťují, že je objektiv vhodný pro použití s 8megapixelovým snímačem CCD.

Funkce Anti-Shake s mechanismem posuvu snímače CCD 

Funkce Anti-Shake, vyvinutá společností Konica Minolta, představuje vysoce efektivní způsob odstraňování vlivu otřesů fotoaparátu, které jsou hlavní příčinou rozmazaných snímků a které se projevují především u snímků pořizovaných teleobjektivem nebo při nedostatečném osvětlení. Uživatelé mohou očekávat lepší snímky pořízené při nedostatečném osvětlení, aniž by museli spoléhat na nastavení vyšší citlivosti snímače nebo na stativ. Fotoaparát DiMAGE A2 disponuje mechanizmem posuvu snímače CCD, který stabilizuje obraz vyrovnáváním otřesů, způsobených chvěním rukou uživatele. To poskytuje bezkonkurenční stabilitu obrazu při expozičních časech až o tři expoziční stupně delších než na
fotoaparátech bez funkce Anti-Shake. Mechanizmus posuvu snímače CCD zachrání bezpočet snímků a navíc má velmi malé rozměry, což zachovává kompaktnost fotoaparátu. Technologie Anti-Shake je schopna vyrovnat dva druhy otřesů – rychlé chvění svalů a pomalé pohyby těla.

Jednoduchá obsluha

Elektronický hledáček Super Fine EVF

Displej s vysokou hustotou, vyvinutý pro fotoaparát DiMAGE A2, je kvalitnější oproti elektronickým hledáčkům s 235000 pixely používaných u předcházejících modelů, protože disponuje čtyřnásobným množstvím pixelů. Obraz v elektronickém hledáčku fotoaparátu DiMAGE A2 je čistý a informace v něm ostré a výrazné. Čistota obrazu na TFT LCD displeji s 922000 pixely. Je krystalicky čistý a usnadňuje zaostřování. Obraz v něm vidíte perfektně i pod úhlem 32°, takže jedním pohledem získáte všechny potřebné informace. Elektronický hledáček EVF se chlubí bezpočtem výhod, včetně dobré viditelnosti objektu na tmavých místech, schopností ověřit expoziční hodnoty a další nastavení ještě před zachycením
snímku, schopností ověřit různé informace při kompozici záběru, a kromě toho i vyklápěním pro fotografování v nízkých pozicích.

Hledáček fotoaparátu DiMAGE A2 disponuje dvěma režimy pro přepínání nabídek. První režim je Vysoce přesný režim (30 snímků za sekundu), který je vhodný pro přesné úpravy při zaostřování a kompozici záběru, protože používá vysoké rozlišení všech 922000 pixelů při obrazové frekvenci 30 snímků za sekundu. S tímto režimem můžete mimořádně přesně manuálně zaostřovat portréty nebo makrosnímky, kde je přesné zaostření kritické. Zaostřování je snadné a přesné bez nutnosti zvětšovat obraz. Druhý režim je Plynulý režim (60 snímků za sekundu), který používá dvojnásobnou obrazovou frekvenci a poloviční rozlišení obrazu. Vysoká obrazová frekvence usnadňuje použití hledáčku zejména při fotografování pohybujících se objektů například při školních sportovních dnech, atletických závodech či na důležitých sportovních událostech.

Systém 3D AF

Stručně vyjádřeno, 3D AF je revolucí v digitálním fotografování. Důvod je následující: nyní můžete zachytit ostré, velmi kvalitní snímky pohybujících se objektů, a to i když se objekt pohybuje směrem k fotoaparátu. Systém 3D AF se stal slavným přes noc, když byl představen jako nová funkce v modelu DiMAGE A1. Nový algoritmus pro sledování objektu, vyvinutý společností Konica Minolta, pokračuje v zaostřování
objektu pohybujícího se v osách X, Y a Z. Po stisknutí tlačítka spouště závěrky spustí systém 3D AF Prediktivní řízení zaostřování 3D, které aktivuje vestavěný algoritmus kompenzující zpoždění mezi otevřením závěrky a zachycením snímku a zajišťuje, že výsledný snímek bude ostrý jako břitva. Společnost Konica Minolta použila v programovém vybavení načítání dat z 8 megapixelů při vyšší obrazové frekvenci a
lepší řazení dat, čímž dosáhla nejrychlejšího systému automatického zaostřování v dané třídě.*

Histogram v reálném čase

Živý obraz v hledáčku může být doplněn zobrazením užitečného histogramu v reálném čase, který uživateli pomáhá ověřit celkový jas scény tehdy, když není jednoduché určit korekci expozice. Histogram dodává informace pro přesnější nastavení expozice.

Makrofotografie s teleobjektivem i širokoúhlým objektivem

S maximálním 7násobným zoomem (v režimu teleobjektivu) lze na snímku zachytit objekt o velikosti 5 × 4 cm. To poskytuje optimální pracovní vzdálenost 13 cm, což znamená, že můžete fotografovat makrosnímky hmyzu, aniž byste jej vyplašili.

Přímé manuální zaostřování

I při aretovaném automatickém zaostřování někdy potřebujete manuálně doostřit. Přímé manuální zaostřování umožňuje doostřit snímek otáčením zaostřovacího kroužku na objektivu, zatímco držíte lehce stisknuté tlačítko spouště závěrky. Vyzkoušejte tuto funkci na makrosnímcích, u kterých si chcete být jisti, že požadovaná část objektu bude správně zaostřená.

Posuvný zaostřovací bod

Posuvný zaostřovací rozšiřuje univerzálnost systému automatického zaostřování. Pokud je fotoaparát upevněn na stativu nebo pokud nejvíce záleží na rovině zaostření, jako například při záběrech zblízka, je použití systémů automatického zaostřování omezené, protože je nutné s fotoaparátem pohnout tak, aby zaostřil, a pak je třeba znovu zvolit záběr. Posuvný zaostřovací bod je samostatný zkřížený snímač, který
lze umístit kamkoli v rozsahu zorného pole. Je-li fotoaparát upevněn na stativu, lze ovladačem umístit posuvný zaostřovací bod na fotografovaný objekt a systém automatického zaostřování tento bod použije pro každou expozici. Po volbě objektu posuvným zaostřovacím bodem můžete použít i bodové měření expozice.

Digitální kreativní programy

Digitální kreativní programy optimalizují expozici a parametry zpracování obrazu pro specifické situace a fotografované objekty. Nejprve zvolte jeden z pěti typů scén (Portrét, Sportovní akce, Západ slunce, Noční portrét nebo Noční pohled) a nastavení expozice přenechejte fotoaparátu. Než fotoaparát zachytí snímek, lze vliv provedeného nastavení ověřit na zobrazovači LCD nebo v hledáčku. Jakmile se s
fotoaparátem DiMAGE A2 seznámíte podrobněji, můžete přepínači digitálních kreativních programů přiřadit jiné funkce.
* Portrét: optimalizovaný pro teplé, jemné pleťové tóny a slabě rozostřené pozadí.
* Sportovní akce: optimalizovaný pro čisté, ostré snímky rychle se pohybujících objektů.
* Západ slunce: optimalizovaný pro bohaté, teplé tóny západu slunce.
* Noční portrét: optimalizovaný pro hluboké a plné noční scény. Je-li tento režim použit s vestavěným bleskem, bude vyváženo osvětlení fotografovaného objektu a pozadí snímku.

Šest režimů barvy

Vyberte jeden ze šesti režimů barvy, kterými fotoaparát DiMAGE A2 disponuje: Živé barvy (Vivid Color), Přirozené barvy (Natural Color), Adobe RGB, Adobe RGB (ICC), Solarizace (Solarization) a Černobílý (Black and white). Když chcete fotografii propůjčit určitý vzhled a náladu, zvolte vhodný režim barvy a můžete začít fotografovat. Chcete-li přidat ještě další efekty, zkombinujte režim barvy s další funkcí, například DEC.

Nastavitelná citlivost

Funkce automatického nastavení citlivosti, vestavěná ve fotoaparátu DiMAGE A2, vylepšuje kvalitu snímku při fotografování tmavých scén nebo s použitím blesku. Budete-li chtít nastavit citlivost manuálně, můžete vybrat z několika hodnot až do ekvivalentu ISO 800.

Rychlý přenos dat

Společnost Konica Minolta udržuje krok s pokrokem v informačních technologiích a vybavila fotoaparát DiMAGE A2 protokolem USB 2.0 pro rychlý přenos dat. Tento systém přenosu dat je rychlým, pohodlným způsobem načítání velkého objemu obrazových dat do počítače.

Přímé připojení fotoaparátu k tiskárně

Fotoaparát DiMAGE A2 umí tisknout fotografie přímo na tiskárně kompatibilní s technologií PictBridge*, aniž by bylo nutné připojovat jej k počítači. * PictBridge je průmyslový standard vytvořený asociací Camera & Imaging Products Association (CIPA).

Rozšiřitelnost systému

Doplňkové konvertory na objektiv pro větší rozsah

Nové příslušenství, 1,5x telekonvertor a 0,8× širokoúhlý konvertor, umožňují rozšířit rozsah optického zoomu na 22,4 až 300 mm. Funkce Anti-Shake funguje při všech ohniskových vzdálenostech. Jednoduchý prohlížeč DiMAGE Viewer DiMAGE A2 je součástí řady DiMAGE, a proto je dodáván s prohlížečem snímků DiMAGE Viewer. Tento intuitivní software zjednodušuje správu a úpravu snímků a umí provést spoustu dalších úkonů se snímky.
Zobrazuje náhledy pro rychlou kontrolu, data z hlavičky Exif a jakékoliv komentáře, které jste snímku přiřadili. Snímky můžete kopírovat, přesouvat nebo přejmenovávat podle libosti. Program je vybaven různými nástroji pro úpravy snímků, například korekční křivkou a histogramem pro statické snímky nebo korekcí blikání obrazu videosekvencí. Dále umožňuje importovat data formátu RAW a provést tak úpravy na nekomprimovaných obrazových datech. DiMAGE Viewer také disponuje pokročilými nástroji správy barev, které zajišťují věrnost barevné reprodukce každého snímku. Tyto nástroje umožňují provést přesnou konverzi barev mezi monitory, tiskárnami a aplikacemi podporujícími profily ICC.

DiMAGE Capture

Tento program je perfektní pro studiové fotografy. DiMAGE Capture Vám umožní ovládat fotoaparát DiMAGE A2 z připojeného počítače s operačním systémem Windows®. Zpřístupňuje nejen všechny hlavní funkce fotoaparátu, od korekce expozice a vyvážení bílé po zobrazení histogramu v reálném čase a mnoho dalších, a navíc umožňuje na monitoru počítače ověřit informace z hledáčku fotoaparátu. Kombinace
programu DiMAGE Capture s programem DiMAGE Viewer Vám dává k dispozici nejvýhodnější nástroj pro pořizování většího množství snímků, jejich přenosu do počítače a dalšího zpracování najednou.