KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.
Vedejní účetnictví, mzdy, DPH a další daně, ekonomické analýzy, sledování změn zákonů,... (*I)
Penzion a restaurace v klidném prostředí u lesa, klid, ohniště a gril. WiFi internet. (*I)

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

KULTURA, ZÁBAVA

Nepřehlédněte
PŘEHLED KULTURNÍCH AKCÍ
Přehledy akcí podle data a místa konání. Možnost zápisu - pořádáte zajímavé akce a chcete aby se o nich vědělo ? Víte o něčem zajímavém ? Zdarma zapisujte !!!
Charitativní koncert na podporu zdravotně postižených dětí ze Šumavy - KD Cihelna Vimperk 9. července 2016
Keltská osada, ukázky řemesel, četné zábavné programy, poznejte život v dávné minulosti. Program i pro školní kolektivy.
Dívka Šumavy
Soutěž dívek za podpory měst Klatovy, Domažlice, Vimperk a Sušice.
Festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald
Každoroční setkání pěveckých sborů, instrumentálních souborů a přátel sborového zpěvu
Klatovské folklorní sdružení, soubory Šumava a Šumavánek, Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Významné muzeum umění v areálu na Klenové a v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech.
Koncerty, výstavy, přednášky, akce pro školy,...
Městská knihovna Nýrsko
Knihovna, kulturní středisko, infocentrum, pronájem sálu pro 50 osob.
Městská knihovna Železná Ruda
Knihovna, internet zdarma, kulturní akce, ...
Aktuálně, kino, kulturní dům, památky, plakátovací služba, kluby, soubory,…
Festival se koná pravidelně každý rok druhý červencový víkend a je spojen s klatovskou poutí.
Muzeum Šumavy
Sušice, Kašperské Hory, Železná Ruda
Tipy na nové knihy, kulturní akce, online katalog
Klatovská kapela hraje po místních zábavách od roku 1980
Stálá expozice světoznámého skla z produkce sklárny Lőtz z Klášterského Mlýna z konce 19. a začátku 20. století.
Pilouni
Známá klatovská hudební formace - moderní country.
Divadelní představení, koncerty, kluby v Klatovech, Sušici a Horažďovicích
Sokolovna, kino, divadlo, galerie, knihovna, koncerty, zájezdy,…
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Historie Klatovska, Barokní lékárna U bílého jednorožce, Expozice lidové architektury v Chanovicích,...
Bowling Turner, Železná Ruda
Zábavní a relaxační centrum - bowling, kulečník, šipky, internet,...
Přečtete si
Ve Velké Synagoze v Plzni se konalo vzpomínkové shromáždění. Z cca. tisíce lidí, kteří byli odsunuti do koncentračních táborů, se konce války dožilo pouze 63 osob.
Fotoohlédnutí za návštěvou prezidentského kandidáta na klatovském náměstí
Měsíc únor 2018
Výstava v Galerii U Bílého jednorožce potrvá do 18.3.2018.
Také v Plzni, v chrámu sv. Mikuláše, který je hlavním chrámem Řeckokatolické církve v Plzni, oslavili věřící ten významný svátek pro křesťany na celém světě.
V Domažlicích byla v sobotu oficiálně zahájena Tříkrálová sbírka pro Charitu. Výtěžek sbírky poputuje k těm kteří nejvíce potřebují naši péči.
Emeritní biskup František Radkovský společně s představiteli města Klatovy v čele se starostou panem Mgr. Rudolfem Salvetrem a místostarosty panem Ing. Václavem Chroustem a Ing. Martinem Křížem slavnostně zahájili již tradiční Tříkrálovou sbírku v Klatovech, jejíž výtěžek jako vždy tradičně putuje do aktivit Diecézní Charity.
Diecézní biskup Tomáš Holub požehnal koledníkům v Plzeňské katedrále sv. Bartoloměje. Tím oficiálně zahájil Tříkrálovou sbírku v Plzeňské diecézi.
Pěvecký smíšený sbor Radostné přátelství vystoupil s koledami od České kotliny až po Evropské. Bylo to pěkné vystoupení, kde zazněly krásné koledy známé i méně známé jako ty z Krkonoš, které jsou zvýrazněním těžkého života horalů. Bylo to pěkné odpoledne, které přítomni farnicí zakončily společným zpěvem známých koled.
Smíšený pěvecký sbor z Volar Dobrá Zpráva zazpíval a zahrál koledy, spirituály, vánoční melodie i písně a zazněly i hudební biblické příběhy.
Plzeňský biskup Tomáš Holub sloužil ve zcela zaplněné katedrále sv. Bartoloměje v Plzni slavnostní mši na Boží hod vánoční.
Přinášíme několik momentek z nádherné atmosféry z kostela Narození Panny Marie v Klatovech.
Roráty jsou specifickou podobou ranní mariánské mše v době adventní. Mše je doprovázena typickými českými liturgickými zpěvy, které nemají v evropské kultuře obdobu
Podle východního obřadu připadl svátek sv. Mikuláše na den 17. prosince.
Velký zájem lidí lákal, již od ranních hodin a bylo vidět na přicházejících po celé dopoledne i odpoledne jak se těší na dobroty z pece. Nejdříve ochutnali houstičky, placky česnekové, chléb a zajímavé vánoční speciality.
Vydává KD Klatovy
KD Klatovy, 20. ledna 2018, od 14 a 16 hodin
KD Klatovy, 28.1.2018 od 15:00
1. ledna 2018, Náměstí Míru Klatovy, od 17:30 hodin
Stehlík křtil ve volarském společenském sále radnice knihu ,,Šumava domovem."
O třetí adventní neděli zapálil farář Karel Falář společně se starostkou města třetí svíci na adventním věnci a poté přivítali Ladislav Beran z odboru kultury a cestovního ruchu města společně s Karlem Falářem farářem volarské farnosti Pošumavskou Komorní Filharmonii a smíšený pěvecký sbor Česká píseň.
Sníh, koledy, vůně specialit s prasátka provoněly město a lidí přišlo hodně. Ladovská zima pokryla město bíle tak, že sněhu bylo dost...
Vánoční koncert Základní umělecké školy ve Volarech byl opět jedinečný.
Dne 27., 28. a 29. prosince 2017 se uskuteční mimořádné prohlídky v barokní lékárně U Bílého jednorožce v Klatovech od 13.00 hodin v českém jazyce. Vstupné 100/50,- Kč.
20. prosince 2017, od 18.00 hodin
Informovat se navzájem o plánech na další rok a vyslechnout si zajímavou odbornou přednášku – to bylo tématem předvánočního setkání lékařů ze sušické nemocnice a jejich kolegů z regionálních ambulancí, se kterými toto zdravotnické zařízení spolupracuje.
Na klatovském náměstí jej požehnal p. Ivan Pavlíček. Světlo bude umístěno na faře a v kostele až do Štědrého dne.
(16.12.17)
V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni se uskutečnil Večer chval. Po dobu tří hodin přicházeli Plzeňané, věřící i nevěřící, aby si zapálili v kostele svíčku a mnozí setrvali v klidu a tichu před Nejsvětější Svátostní Oltářní.
Muzeum Šumavy Kašperské Hory, středa 27. prosince 2017 od 17,00
O letošních vánocích zažije Strašín na Šumavě pozoruhodnou kulturní a duchovní událost. Na hlavní oltář místního poutního kostela se vrátí dlouho postrádaná středověká socha Panny Marie s Ježíškem, která tu byla zcizena neznámým pachatelem už před 27 lety.
Šumavské Kašperské Hory se mohou právem chlubit velmi starou tradicí betlémářství. Činnost betlémářů tu můžeme vystopovat minimálně do doby baroka. Kolekci betlémů s početnými figurkami opatruje ve svých sbírkách místní Muzeum Šumavy.
V kategorii do 499 obyvatel se v soutěži Jihočeši třídí odpady 2017 umístily obce Kvilda, Stožec a Mirkovice. Starosta obce Kvilda Václav Vostradovský není při vyhlašování žádným nováčkem - od roku 2013 pravidelně přebírá diplom za první místo, přestože ještě v roce 2012 se obec neumisťovala ani v první pětici nejlepších.
1.1.2018 na klatovském náměstí od 17:30, kvůli ohňostroji dojde k uzavírce komunikací, omezení provozu a parkování
V malebném prostředí zmodernizované budovy na kraji obce ve směru z Lenory se uskutečnil křest ojedinělé knihy o pralesech. Po loňské knize 25. let – 25. Příběhů Národního Parku Šumava je tato druhá kniha tentokráte o pralesech.
Pro volarský koncert, si tři dámy a mladý muž připravily hudbu starých mistrů. Pod kostelní lodí se začalo skladbou Georga Friedricha Handela Hallelujah (z oratoria Mesiáš).
SAX WORK QURTATETu patřil druhý adventní koncert v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech.
Plzeňský kostel U Ježíška byl jedním z dvaceti míst po celé republice, kde se rozhořely svíčky na památku zesnulých dětí v rámci vzpomínkového večera Zapalme svíčku za zemřelé děti.
Jedná se o třináctistupňový ležák, jehož chuť je zvýrazněna přidaným pšeničným sladem a vysokým podílem českého aromatického chmele Žateckého poloraného červeňáku.
Našim pražským čtenářům doporučujeme výstavu známého šumavského fotografa v atriu budovy MCEVI Fakulty životního prostředí
Ve společenského sálu radnice o čtrnácté hodině začalo peklo...
Základní umělecká škola ve Volarech a Římsko katolická farnost Volary zahájily adventní dny ve městě koncertem žáků ZUŠ...
Ve Volarech se na nově zrekonstruovaném náměstí prodávalo vánoční zboží...
První svíci na adventním věnci v kostele Narození Panny Marie v Klatovech rozžalo malé dítě. Nastal čas adventní. Čas pro zklidnění ve vánočním shonu.
Když do Volar 15. října 1899 přijel první vlak byla to velká sláva. Po více jak sto letech provozu Českých drah na Šumavských lokálkách přijde s novým jízdním řádem nový dopravce, a možná to bude též sláva.
V Dýšině se konala v pátek dražba obrazů a plastik českých umělců, které byly předtím vystaveny v Galerii Klenová. Aukce se aktivně zúčastnil i prezidentský kandidát Pavel Fischer.
neděle 3. prosince v 15:00 hodin, Velhartice, kostel na náměstí
Kavárna Sirkus - Kino Sušice, 16.12.2017, 14-20 hodin
Maketa vlaku, kterým se přepravovali českoslovenští vojáci za první světové války pomalu opouští okres Prachatice. Nejdříve na Prachatickém nádraží a v tomto týdnu stál ve Vimperku, odkud odjede do Sušice.
V Lenoře po měsíční pauze opět peklo...
Pozvánka na tradiční MIKULÁŠSKOU BESÍDKU s pohoštěním, nadílkou a bohatým kulturním programem - na staroslavné faře v Kašperských Horách - v sobotu 2.prosince 2017 od 16,00 hodin.
Jediný koncert skupiny Limetal /Citron/ v jižních Čechách. KD Katovice 16.12.2017
Kniha Tajemství šumavských vod III je věnována jezerům a slatím a seznamuje čtenáře i se spisovateli, básníky, malíři, fotografy, skladateli, historiky a s dalšími osobnostmi, které jezera a slatě inspirovaly k tvorbě, která nám přibližuje nejen současnou, ale především minulou Šumavu. Slatě, rašeliniště a mokřady, v minulosti zmiňované jako třesaviště, bahna a černavy, představují nejméně známou a nejtajemnější kapitolu Šumavy.
Ohlédnutí za besedou spojenou s promítáním videí a fotografií z oblasti nechvalně známé jaderné elektrárny v Černobylu
Šumava - krajina pod sněhem je nová kniha z ediční řady Seidelova Šumava vydaná Českokrumlovským rozvojovým fondem. Název plně vystihuje obsah knihy a jakoby na objednávku s ním ladila i zasněžená krajina při jejím křtu 21. listopadu na Kvildě
Suverenní řád Maltézských rytířů pečuje celoročně o skupinu lidí bez domova, které v neděli pozval na mši svatou do řádového kostela Panny Marie v Praze. Kromě nich byla pozvána skupina kurdských a arabských křesťanů ze Sýrie a Iráku, kteří zde žijí již několik let.
Tuto zemi přijel do Volar reprezentovat Teodor Buzu a není to poprvé. Vernisáž, ve Volarech zaplnila volarskou galerie téměř vysokou návštěvou a zahájil ji velvyslanec Moldavské republiky v České republice Vitalie Rusu. Na úvod přivítal pana velvyslance na půdě volarské galerie Vít Vavřinec Pavlík, předseda Akademie Jihočeských výtvarníků.
Předání byli také přítomni Petr Uhl a Anna Šabatová. Večer moderovala Lída Rakušanová, bývalá hlasatelka rádia Svobodná Evropa.
Plzeňský biskup Tomáš Holub společně s emeritním biskupem Františkem Radkovským a ředitelem Diecézní Charity ing. Jiřím Lodrem ocenili práci dobrovolných spolupracovníků diecézní Charity.
Součástí vystoupení bude i Krylova poezie a příběhy perzekvovaných duchovních. Hostem bude novinářka Lída Rakušanová.
Snow festival ve Volarech po osmé a poprvé ve společenské místnosti městského hotelu Bobík.
V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech sloužil P. Mgr. Miroslav Martiš mši svatou na počest patrona všech myslivců a lovců sv. Huberta.
Památku zesnulých uctil mší svatou Plzeňský biskup Tomáš Holub společně s představeným řádu Jezuitů P. Františkem Hylmarem a s klatovskými kněžími P. Jaroslavem Hůllem a P. Ivanem Pavlíčkem.
O životních osudech spisovatele bude vyprávět jeho dcera Olga Hostovská Castiellová, ukázky z autorových děl bude číst Miloň Čepelka (herec divadla Járy Cimrmana).
První prázdniny školního roku jsou podzimní. Volarské děti je prožily v domečku.
Sborník významných regionálních autorů popisuje historii regionu od pravěku po současnosti.
Reportáž z malé kapličky u Kdyně

Infosloupec: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

INFOCENTRA
Ručně vyráběné svíčky, mýdla, květiny, šperky. E-shop a kamenná prodejna v Klatovech.
Montáž, demontáž, pronájem a doprava lešení na stavbu a zpět. Vnitřní, venkovní, fasádní i prostorové. (*I)
Penzion v krásném prostředí na rozhraní Šumavy, Českého a Bavorského lesa. Vhodné i pro školy v přírodě a sportovní soustředění. (*I)

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě