Krajský přebor , 1. A třída - 10. - 11.3. 2012

DERBY  V KRAJSKÉM PŘEBORU SE HRÁLA POLOVINA UTKÁNÍ

V úvodním  jarním kole  krajského přeboru nepatřilo odložené derby Klatovy – Horažďovice nebylo osamocené mezi těmi zápasy, které měly být podle rozlosování v 16. kole sehrány.  Mimo pošumavského duelu nebyly ještě sehrány zápasy Bolevec-Vejprnice, Stříbro-Přeštice a nehrál se ani duel v Příkosice Rapid Plzeň. Přesto čtyři sehraná utkání přinesla jedno velké překvapení v Horšovském Týně. Domácí nováček si  vyšlápl na vedoucí Chrást a čtyřmi góly po přestávce otočil výsledek , který pro hosty znamenal první porážku v průběhu tohoto soutěžního ročníku.

Branky: Tlustý; ŽK: 2:3 . Diváků 150  :

1. Chrást              16  11   4   1   52 : 19    39  ( 13)

2. Doubravka           16  10   6   0   53 : 21    39  ( 12)

3. Horažďovice         15  11   3   1   43 : 22    37  ( 12)

4. Vejprnice           15   8   2   5   33 : 24    27  (  2)

5. Dyn.H.Týn           16   6   4   6   25 : 33    24  ( -2)

6. Klatovy  1898       15   7   1   7   29 : 20    23  (  1)

7. Přeštice            15   5   7   3   22 : 19    23  ( -2)

8. Příkosice           15   6   3   6   28 : 27    22  (  0)

9. SK ZČE Plzeň        16   5   4   7   29 : 34    22  ( -5)

10. Rapid Plzeň         15   4   5   6   22 : 30    21  ( -7)

11. Stod                16   5   2   9   32 : 37    19  ( -7)

12. Chotíkov            16   4   5   7   25 : 44    18  ( -7)

13. Holýšov             16   4   3   9   27 : 35    16  ( -9)

14. Bolevec             15   4   2   9   27 : 48    16  ( -7)

15. Stříbro             15   4   2   9   26 : 41    15  ( -7)

16. Horní Bříza         16   2   3  11   14 : 33    11  (-15)

DRTIVÉ VÍTĚZSVÍ STARTU LUBY VYŠPERKOVAL ČTYŘMI GÓLY KOŽELUH

Nestává se tak často, aby v utkání druhé nejvyšší krajské soutěže viděli deset branek, z toho devět v brance jednoho ze soupeřů. Tento husarský kousek se podařil fotbalistům Startu Luby v úvodním jarním kole a ještě v duelu dvou sousedů ze spodních pater tabulky. Luby si tím výrazně v zápase o šest bodů sdílely svoje naděje na cestě za záchranou. K lubské kanonádě výrazně přispěl autor čtyř branek  Vojtěch Koželuh !

Úvodní jarní derby mezi  týmy z Pošumaví se hrálo v Sušici . Domácí  splnili roli favorita a na úvod jarní mistrovské sezóny  se prezentovali velmi solidním výkonem .  Po celé utkání byli lepší a zaslouženě si připsali tři body  dotáhli se bodově na první rezervu Jiskry Domažlice.

START  LUBY – SOKOL MĚSTO TOUŠKOV   9 : 1 (4 : 1)

Domácí hráči v prvním mistrovském utkání jara na domácí půdě uspořádali střelecký koncert a svým příznivcům předvedli nevídaný start do jarní sezony. Od začátku utkání měli herní převahu a vytvářeli si spoustu brankových příležitostí. Už ve 4. minutě utkání vedli 1 : 0, kdy po centru Míry Šůse vstřelil první jarní branku Karel Švátora.  V 10. minutě rozehrával přímý kop Míra Šůs a jeho dalekonosná střela jen těsně minula branku. V 17. minutě pronikl do pokutového území Karel Křížek, jeho střela však skončila mimo branku.  Ještě v téže minutě dostal míč Vojta Koželuh za hranicí trestného území a jeho střela otřela tyč soupeřovy branky.  Ve 21. minutě rozehráli domácí další povedenou akci, kdy Přemek Voráček přesným centrem našel na pravé straně Karla Křížka, který dalším centrem našel před brankou Míru Šůse a ten nezaváhal a upravil stav utkání na 2 : 0. Hned o minutu později mohl znovu Míra Šůs měnit skóre utkání, jeho střela ale orazítkovala břevno soupeřovy branky. Ve 24. minutě rozehrával Marek Pivoňka přímý kop a přesně našel Vojtu Koželuha, který hlavou zvýšil na 3 : 0. Hostující hráči se dostávali jen sporadicky před Kalašovu branku a úvodní půlhodinu něměli prakticky žádnou vyloženou šanci. Až ve 32. minutě se blýskl povedenou individuální akcí hostující Ondřej Karbusický, který pronikl do pokutového území mezi domácími obránci a prostřelil brankáře Kalaše. Skóre utkání tak snížil na 3 : 1. Ve 39. minutě podnikli domácí hráči rychlý protiútok, kdy šli čtyři hráči na dva obránce, v pokutovém území se dostal k míči Karel Švátora, jeho střela však skončila na břevně, ale k odraženému míči se dostal Aleš Mlejnek, který přesně trefill a zvýšil na 4 : 1. Ještě před koncem prvního poločasu ve 43. minutě musel předčasně do sprch hostující útočník Karbusický Ondřej, který diskutoval s rozhodčím utkání mimo rámec pravidel a uviděl tak červenou kartu, čímž tak pohřbil naději hostujícího mužstva na korigování výsledku utkání. Rovněž druhý poločas probíhal v režii domácího mužstva, domácí hráči hráli s chutí, vytvářeli si brankové příležitosti a dařilo se i střelecky. Hostující hráči ve druhém poločasu ohrozili branku domácích výrazněji jen v úvodu po trestném kopu, kdy hostující Karbusický Stanislav donutil brankáře Kalaše k bravurnímu zákroku, při kterém vytěsnil míč nad svoji branku.  Více jim ale domácí hráči nepovolili a dál pokračovali ve střeleckém představení. V 62. minutě utkání zvýšil na 5 : 1 hlavou Vojta Koželuh po přesném centru Míry Šůse, v 64. minutě už to bylo 6 : 1, kdy přesný centr Karla Švátory proměnil Karel Křížek. V 65. minutě zatáhl míč Karel Křížek a jeho centr opět hlavou proměnil Vojta Koželuh a zvýšil na 7 : 1. V 72. minutě svoji šanci nejdříve neproměnil Radek Švec, k míči se ale dostal Aleš Čížek a svým gólem zvyšoval už na 8 : 1.  Na konečných 9 : 1 zvýšil v 83. minutě svým čtvrtým gólem Vojta Koželuh.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Pivoňka Marek, Mlejnek Aleš, Křížek Miroslav, Křížek Karel, Juřina Oldřich, Koželuh Vojtěch, Voráček Přemysl, Švátora Karel a Šůs Miroslav, střídali Švec Radek, Čížek Aleš, Voráček Josef a Havlovic Marek

Sestava hostů: Mudra Jakub, Hajajs Josef, Bouzek Matěj, Šiml Miroslav, Hauer Jaroslav, Schveinert Radek, Kazda Robert, Karbusický Stanislav, Chvojka Libor, Vrba David a Karbusický Ondřej, střídali Zajíček Jan, Pašek Zdeněk, Kotáb Jakub a Hodek Lukáš.

Branky: 24., 62., 65. a 83. Koželuh Vojtěch, 4. Švátora Karel, 21. Šůs Miroslav, 39. Mlejnek Aleš, 64. Křížek Karel, 72. Čížek Aleš  -  32. Karbusický Ondřej

ŽK:2 : 3; ČK:0 : 1(43. – Ondřej Karbusický)

Rozhodčí: Kohout Miroslav. ŽK: 2 : 3; ČK 0 : 1 (Karbusický Ondřej) . Diváků: 120.

FOTO z utkání Luby - M. Touškov : Klatovský deník - redaktorka Jitka Kilbergerová

SUŠICE  -  NÝRSKO   2 : 0 (1 : 0)

Prvních dvacet minut  bylo herně vyrovnaných s mírnou převahou domácích ovšem bez vypracované gólové šance. Okule vycházela  defenzívní taktika a  domácí k ohrožení své branky   nepřipustili. Tato hra slavila úspěch do 36. minuty , kdy se na hranici velkého vápna do míče opřel Jaromír Králík a nádhernou střelou pod břevno získal domácím vedení. Po této brance Sušice ještě více vystupňovala tempo, ale bez skóre se již do konce první půle nezměnilo.

Sušičtí  nenechali nic náhodě a již dvě minuty po přestávce  zvýšili svůj náskok brankou Szedmáka, když po centru z pravé strany k němu propadl míč a on stál sám před prázdnou bránou. Po této brance v dalších patnácti minutách domácí zcela ovládli hru, dařila se jím kombinace , ale z této převahy již další branky nevytěžili.  Po té propadli určitému  sebeuspokojení a zápas se již pouze dohrával.

Branky: 36´ Jaromír Králík, 47´ Jakub Szedmák. ŽK:  2  :  2. Diváků: 180

Rozhodčí: Václav Duda - Lukáš Langmayer, Ladislav Sziksay

Sestavy:
TJ SUŠICE:František Jarolím, Jiří Bešta, Martin Kalný, Jaromír Králík, Václav Jech, František Hrach (K), Jiří Kysilka, Jakub Szedmák, Miroslav Vrhel, Martin Kotrba a Tomáš Klíma; na střídačce: Karel Gill, Václav Žežulka, Josef Sládek, František Matějka a Tomáš Fuchs

SKP OKULA  NÝRSKO:Vladimír Horáček, Miroslav Bastl, Tadeáš Kraus, Tomáš Valenta, Karel Kalivoda, Tomáš Lev, Ondřej Kadlec, Martin Tykal, Ivo Gyorgy, Rostislav Šteiner (K) a Radek Lepší; na střídačce: Roman Loskot, Jiří Hvězda, Ondřej Janský, Lukáš Korschinský, Milan Flor a Petr Výtisk

ZRUČ  - T.PŘIMDA 1: 2 ( 1: 0)

Branky: Karpíšek - Coufal, Sopko; ŽK: 1:2; ČK: 1:1 . Diváků: 100

ŽÁKAVA  - SL.MÝTO 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Huňáček 2, vlastní; ŽK: 1:3 . Diváků: 60

CHLUMČANY -  DL.ÚJEZD 3: 3 ( 1: 1) PK: 3:4

Branky: Dušek, Havlíček, Milota - Tůša, Zeman, vlastní; ŽK: 4:1; ČK: 1:0 . Diváků: 60

ČERNICE  - KŘIMICE 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Adam; ŽK: 2:4. Diváků:  100

BLOVICE -  DOMAŽLICE B 2: 2 ( 1: 1) PK: 7:6

Branky: Heřman, Rous - Havlíček 2; ŽK: 5:4; ČK: 1:0. Diváků: 60

ŽIHLE – NEPOMUK  2 : 4 (0 : 2)

Branky: Najmon, Tureček - Švec 2, Beran, Vosyka; ŽK: 1:1. Diváků: 120.

1. Domažlice B         16  10   3   3   57 : 26    35  (  9)

2. Sušice              16  11   1   4   41 : 16    35  ( 10)

3. FK Nepomuk          16  10   2   4   44 : 25    32  (  8)

4. Dlouhý Újezd        16   8   3   5   48 : 34    30  (  3)