KP žáků , KS žáků sk. B 12.kolo 10. - 11.4.2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ÚSPĚŠNÉ VYKROČENÍ ZA NÁVRATEM DO DIVIZE

První krok na cestě která na konci jara bude v případě úspěchu znamenat pro Klatovy návrat do žákovské divize udělaly oba žákovské kolektivy Klatov. Druhý zástupce Pošumaví z Nýrska s kolektivem starších žáků neuspěl ve Stříbře, ale na druhé straně si vše vynahradili jejich mladší kluboví spoluhráči vysokou výhrou v podobě dvouciferného výsledku.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

Klatovy - TJ Přeštice  4 : 2 (1 : 2)

Utkání rozehráli  domácí velice dobře . Již ve druhé minutě se dostali do vedení brankou Jana Kojana. I nadále měli územní převahu, branku soupeře ohrozili několika střelami a centry do pokutového území, ale vše zlikvidoval výborný brankář hostí. Dvě zbytečné chyby při rozehrávce v obraně využili hosté k obratu v utkání.

Srovnat skóre se podařilo  2. minutě druhého poločasu, tentokrát se trefil Dominik Hajžman. Houževnatý soupeř se vydržel bránit do 52. minuty,kdy  k obratu zaveleli Zbyněk Smolík a Dominik Hajžman. Jejich spolupráce vrátila domácím vedení . O  tři minuty oba jmenovaní si opět vyměnili míč a Zbyněk Smolík pojistil klatovským žákům první jarní vítězství v KP.

Sestava: Aleš Martínek, Petr Reitmajer, Dominik Vrbecký, Evžen Boublík, Jiří Procházka, Roland Diviš, Dominik Hajžman, Jiří Hofman, Jan Kojan, Zbyněk Smolík, Vít Kratochvíl. Střídali: Zdeněk Cibulka, David Dolanský

Branky: Zbyněk Smolík 2x, Dominik Hajžman, Jan Kojan

Branky: 2. Kojan, 37. Hajžman,52. 55. Smolík Branky- 20., 31.Rozhodčí : Pressl Václav. Diváků : 40

Baník Stříbro – SKP Okula  Nýrsko   6 : 1 (3 : 0)

Ostatní výsledky:

Domažlice - SK Smíchov 2: 0 ( 2: 0), Horš.Týn Rokycany 0: 5 ( 0: 4),Nepomuk  - SK ZČE 1: 3 ( 0: 1)

1. Domažlice           10   9   0   1   47 :  4    27  ( 12)

2. Rokycany            10   8   1   1   36 :  6    25  ( 10)

3. Klatovy             10   7   2   1   33 :  9    25  (  8)

4. Stříbro             10   5   2   3   24 : 22    17  (  2)

5. Nepomuk             10   5   0   5   24 : 12    15  (  0)

6. Přeštice B          10   5   0   5   22 : 14    15  (  0)

7. SK ZČE Plzeň        10   4   0   6   21 : 25    12  ( -3)

8. Nýrsko              10   2   1   7   12 : 39     8  ( -8)

9. Smíchov Plzeň       10   2   0   8    7 : 26     6  ( -9)

10. Dyn.H.Týn           10   0   0  10    1 : 70     0  (-15)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

TJ Klatovy - TJ Přeštice  5 : 0 (1 : 0)

Bláha Petr

Od prvních minut byli domácí výrazně lepším týmem na hřišti a  soupeře nepustili k ohrožení naší branky. Převahu však v prvním poločase nevyjádřili potřebným počtem branek.  Co se nepodařilo v prvním poločase, povedlo se v druhém a utkání dotáhli v pohodovém tempu do vítězného konce.

Sestava Klatovy: Dominik Schweigl, Josef Havel, Petr Bláha, Karel Čabrada, Jakub Lysek, Jakub Pitel, Kryštof Pavlík, David Milfort, Luděk Soušek, Jakub Soupír, Petr Povolný. Střídali:Dominik Šít, Michal Marek, Michal Turek, Jakub Talaš

Branky : 12. Pavlík(TK), 32. Pavlík,  41. Pavlík(TK), 42. Šít, 47. Turek. Rozhodčí : Pressl Václav. Diváků: 30

Sestava Klatovy :Schweigl, Havel, Bláha, Čabrada, Lysek, Pitel, Pavlík, Milfort, Soušek, Soupír, Povolný. Střídající: Šít, Marek, Turek, Talaš

Baník Stříbro – SKP Okula  Nýrsko   1 : 10 (1 : 2)

Josef Juraši

Zápas ve Stříbře byl spíše utkáním přípravek(za oba týmy nastoupilo několik hráčů roč. narození 99,00 a za Stříbro dokonce 2 hráči roč.01).I když domácí tým skóroval jako první,měli po celý zápas jednoznačnou převahu hráči z Nýrska,výrazně vyjadřenou brankově až ve 2 poločase.I přes deset obdržených branek byl nejlepším hráčem zápasu brankář Stříbra,který zlikvidoval mnoho dalších"tutovek" hostů.

Branky-hosté : 3-Čanecký Jan,Svoboda Václav,1-Šveňha Patrik,Vávra Dominik,Kaas Václav,Kněz Petr

Rozhodčí : Kraus Jan. Diváků: 30.

Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Šveňha,Kaas,Idlbek-Böhm,Svoboda,Kněz,Toman-Čanecký,Vávra ; střídající:- Vlček, Bastl,Dražka,Irlbek,Brůža

Ostatní výsledky: Domažlice  -SK Smíchov 4: 1 ( 0: 1), Horš. - Rokycany 0:10 ( 0: 6) , Stříbro Nýrsko 1:10 ( 1: 2)

Nepomuk  - SK ZČE 0: 0 ( 0: 0)  PK 0:1

1. Klatovy             10   9   0   1   46 :  9    27  ( 12)

2. Rokycany            10   8   1   1   38 :  5    26  ( 10)

3. Domažlice           10   7   1   2   39 : 12    22  (  7)

4. SK ZČE Plzeň        10   6   2   2   35 : 10    22  (  5)

5. Nýrsko              10   5   1   4   23 : 22    16  (  1)

6. Přeštice            10   3   1   6   25 : 21    11  ( -5)

7. Stříbro             10   2   2   6   14 : 29     8  ( -7)

8. Nepomuk             10   2   1   7   14 : 37     7  ( -8)

9. Dyn.H.Týn           10   2   1   7    8 : 43     7  ( -8)

10. Smíchov Plzeň       10   0   2   8    5 : 59     4  (-13)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

NA REMÍZE DVOU RIVALŮ VYDĚLAL SVATOBOR

V prvním jarním soutěžním klání krajské soutěži žáků ve které na prvních třech místech v pořadí Klatovy B , Hrádek  a Sušice B došlo v Sušici k pošumavskému  derby mezi prvním a třetím celkem. To nakonec skončilo plichtou  na které nejvíce vydělal Svatobor snížením ztráty na lídra soutěže. Činily se i Horažďovice výhrou v Chotěšově a tak jediným kdo v tomto kole z týmů z Pošumaví  nebodoval byly doma Svéradice, když si body z jejich hřiště dovezl třetí tým od konce do Holýšova.

---

TJ Sušice "B" - TJ Klatovy "B" 3 : 3 ( 0 : 1 )

Ludvík Fremut

Vyrovnané utkání od prvních minut jsme mohli v poslední minutě rozhodnout ve svůj prospěch. První poločas stejně jako celé utkání byl bojem o každý míč. Měli jsme několik šancí vstřelit branku, ale své šance zahodil Cibulka, Kozák i Bilíček a tyto góly nám pak chyběly v druhém poločase. V prvním poločase nás dostal do vedení Bilíček po spolupráci s Cibulkou. Druhý poločas zvýšil vedení na rozdíl dvou Cibulka. Soupeř dal kontaktní branku během pěti minut. Posledních deset minut se neslo ve znamení vysokého závěrečného tempa a přelévaní hry od branky k brance. Cibulka opět navýšil na rozdíl dvou branek, domácí však po nedorozumění v naší obraně mezi Matějkou a Čabradou opět snížili. Dramatický závěr přinesli domácím ještě vyrovnání, vedení a tři body jsme si mohli zajistit v poslední minutě, když trestuhodně zahodil šanci Valeš, následně Milfort a další, kteří mohli dopravit míč ve skrumáži za zády domácího brankáře.Sestava Klatovy: Dominik Sváček, Josef Matějka, Filip Bláha, Karel Čabrada, Ondřej Macháček, Štěpán Bilíček, Jan Kojan, David Dolanský, Bohumír Valeš, Jaromír Kozák, Zdeněk Cibulka. Střídali:David Milfort, Jiří Vlach

Branky za Klatovy : Zdeněk Cibulka 2x, Štěpán Bilíček. Trenéři: Ludvík Fremut, Zdeněk Cibulka

TJ Chotěšov - FK Horažďovice 0 : 4(0 : 2)

Daniel Martínek

Horažďovičtí potvrdili ve velmi chladném počasí proti poslednímu celku roli favorita a zvítězili bez vážnějších potíží. V 15. minutě otevřel skóre "navrátilec" z hostování v Sušici Aleš Vachuška dorážkou z malého vápna. V 25. minutě zvýšil po dobře rozehraném rohu Martin Ondrejička na 2:0 pro hosty.

Do druhého poločasu si vyměnili posty zmrzlý brankář Vláďa Ondřejíčka s útočníkem Milanem Hlaváčem. Vláďa se zahřál v 65. minutě, kdy zvýšil na 3:0. Účet uzavřel svou druhou trefou výborně hrající Aleš Vachuška.

Sestava Horažďovic:Ondřejíčka Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Hlaváč Marek, Panuška Václav, Martínek Tomáš, Berger Lukáš

Branky : 15´ a 69´ Vachuška Aleš, 25´ Ondrejička Martin, 65´Ondřejíčka Vladimír.Rozhodčí : Pohančeník. Diváků: 20.

Svéradice – Holýšov   1 : 2 (0 : 0)

Branky: Beránek – Daiel, Cavada Pavel . Rozhodčí: Hnojský Roman. Diváků: 40.

Hrádek - Mrákov  5 : 1 (1:1)

Stanislav Křížek

V první minutě dali hosté ze standardky gól a pak se jen bránili. Po autovém rozehrání Bigasz vyrovnal a skončil poločas. Vedoucí gól domácích dal Snopek přímo z rohu. Hosté mohli vyrovnat, když jejich nejlepší hráč šel sám na bránu, ale brankář Říha mužstvo podržel a střelu zlikvidoval. Pak už se hrálo jen na jednu branku a góly přidali Bigasz, Sýkora a Nováček. Od ještě větší prohry je zachránil brankář hostů, který měl i štěstí , když mu míč 3* skončil na břevně a 1* na tyči. Nerad hodnotím rozhodčí, ale velmi dobře rozhodoval rozhodčí Bošek, protože mu ani hosté nic nevytýkali.

Branky : Bigasz 2, Snopek, Nováček, Sýkora Branky-hoste : nezjištěno

Rozhodčí : Bošek Petr. Diváků : 20

Ostatní výsledky : Stod  - Postřekov 8: 0 ( 3: 0), Blížejov - Staňkov 1: 5 ( 1: 5),

1. Klatovy B           12  11   1   0   79 :  6    34  ( 16)

2. Hrádek              12  10   1   1   36 : 11    31  ( 13)

3. Sušice  B           12   8   1   3   47 : 31    25  (  7)

4. Staňkov             12   7   2   3   58 : 24    24  (  5)

5. Horažďovice         12   7   1   4   28 : 16    22  (  4)

6. Blíženov            12   6   2   4   26 : 26    20  (  2)

7. Svéradice           12   4   3   5   15 : 21    17  ( -3)

8. Stod                12   3   2   7   24 : 23    13  ( -7)

9. Postřekov           12   3   2   7   23 : 53    12  ( -7)

10. Holýšov             12   3   1   8   26 : 40    11  ( -8)