Bilance OP mužů : podzim 2008 - 12. Start Dešenice

PROMĚNY DEŠENICKÝCH FOTBALISTŮ NA POKRAČOVÁNÍ

Start Dešenice je dlouhodobým  účastníkem okresního přeboru . V posledních ročnících má všeobecně pověst nevyzpytatelného týmu. Jeho kolísavé výkony se projevují i v tabulce. Střídá svoje pozice  mezi nejlepšími naopak s pořadím které označujeme umístěním na chvostu tabulky. Jen malé srovnání. V roce 2006   přezimovali dešeničtí fotbalisté s devíti body bez  jediného  získaného na domácím hřišti na posledním místě tabulky .Na jaře  byly jejich záchranářské práce úspěšné , když skončili na 11.místě ! Před rokem na podzim roku 2007  skončily Dešenice v naprosto vyrovnaném čele tabulky s 25 body bez jediné prohry na výborném  4.místě a na stejném místě  se tento tým   umístnil s 49% úspěšností   i  v konečné tabulce. A jak je tomu letos na podzim ? V tabulce nacházíme  Dešenice znovu v jejím  suterénu s pouhou osmadvaceti  procentní úspěšností na 12.místě!

Tento podzimní neúspěch Dešenic začal prohrou 1:3  v úvodním zápase doma s Bezděkovem . Další výsledek v Janovicích byl z pohledu úvodní prohry příjemným překvapením , když s Duklou   cenný bod zachránil za remízu 2:2 brankou v poslední minutě Zavadil. V dalších třech kolech čekaly Dešenice silní soupeři . Jednoho ze třech vítězství na podzim  se radovali Dešeničtí v duelu se Železnou Rudou   ke   které položil základ  svým hattrickem s chutí hrající Michal Poupa a navrátilec do sestavy zkušený Miloš Bartůněk.  Fotbalisté z Dešenic povzbuzeni tímto výsledkem  v dalším klání ve Vrhavči v úvodních dvaceti minutách na domácí doslova  vlítli, ale z převahy nic nevytěžily a po zbytečných chybách v dalším průběhu třikrát sami inkasovali. Co nevyšlo v tomto zápase vyšlo Dešenickým doma s favorizovaným celkem z Nezamyslic nad kterým zvítězili 3:2.

To již  bylo ze strany Dešenic na domácím hřišti vše. Následovala černá série čtyř proher v řadě kterou načal duel v Měčíně(6:2)  kde domácí v  prvním poločase ovládli hru , vytvořili si dostatek brankových příležitostí z nichž čtyři skončily v dešenické brance. Zklamáním byla domácí hladká prohra  0:3 s Tatranem V.Hydčice. Na body nedosáhli hráči z Dešenic ani v Horách Marky Boří kde podlehli 2:1 a sérii utkání bez bodů uzavřeli doma prohrou 3:4 s Veřechovem . Světélko naděje svitlo  po získaném nečekaném bodu v Hrádku za remízu 1:1, aby se výrazně rozsvítilo ve prospěch Dešenic  po vítězném klání 1:3 na hřišti rezervy Mochtína . Závěr podzimu již znamenal pro Dešenice opět zatmění  po té kdy nejprve doma prohrály s béčkem TJ Sušice a neúspěšný podzim zakončily hokejovým výsledkem 6:4 ve prospěch domácích v Horažďovicích.

V čem je třeba při srovnání s minulým ročníkem u Dešenic hledat problém je úspěšnost , respektive neúspěšnost na domácím hřišti. Zatím co v minulém ročníku se tato pohybovala na 72 procentech získaných bodů ta podzimní domácí bilance hovoří pouze o 33% a to  je výrazný propad , a nejhorší co se týká výsledků doma ze všech účastníků přeboru Pošumaví.

Celková bilance Startu Dešenice  v OP :
Umístění :
 12.místo, 13 zápasů, 3 výhry, 2 remízy, 8 proher, skóre 25:37 (průměr na utkání 1,9:28), 11 bodů = 28% úspěšnost

Doma :  14.místo, 6 zápasů, 2 výhry, 4 prohry, skóre 12:16 (průměr na utkání 2,0:2,7), 6 bodů = 33% úspěšnost

Venku:  9.místo, 7 zápasů, 1 výhry, 2 remízy, 4 prohra, skóre 13:21 (průměr na utkání 1,9:3,3), 5 bodů = 24% úspěšnost

Nejlepší série : 2 neprohry za sebou ; nejhorší série : 4 prohry v řadě ;  nejdelší série : 7 zápasů bez dělby bodů.

Střelci branek ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) :  9 – Poupa Michal(130), 4 – Hvězda Jiří st.(229), 2 – Bartůněk (54), Kilberger (362), Poupa Jiří (427), Toman R. (558)., 1 – Smolík Karel(54), Mazánek (519), Zavadil J.(579), Haas (757).

Vítězné branky : 2 – Bartůněk , 1 – Kilberger.

První branku daly Dešenice  sedmi  utkáních, 2 vyhrály , 1x uhrály remízu a ve třech na body nedosáhly. První branku obdržely obdržely v 6 zápasech, z toho jeden vyhrály, jednu remizovaly  a čtyři skončily bez bodových aktivit.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  dva hráči,   z toho jediný kanonýr týmu Michal Poupa absolvoval podzim bez střídání s úplným počtem  1170 odehraných minut. Druhým hráčem s plným počtem startů ve všech utkáních byl Radek Toman s 1116 odehranými minutami.

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : 1170 – Poupa M.(13), 1116 – Toman R. (13), 1080 – Soušek R.(12), 926 – Zářecký (12), 917 – Hvězda J.(11), 878 – Macháček(11), 855 -  Poupa J.(11), 810 – Kubalík (9), 806 – Hájek (10), 757 – Haas (10), 579 – Zavadil (8), 519 – Mazánek(6), 404 (5), 404 – Bartůněk (5), 360 – Nejdl (4),  350 - Wiesner (4), 227 – Arendáš (4), 215 – Rubáš M . (5) atd.

Celkem se v dresu Startu Dešenice vystřídalo na podzim 21 hráčů.

ŽK :  19  (  hráčů, nejvíce  4 Hájek Jakub, 3 Hvězda Jiří  st. ČK  : 1   (Mazánek Josef)

Bilance brankářů:  Kubalík Václav  9 zápas, 3 vítězné, 810 minut, dostal 25 branek, průměr na utkání 2?78, max. neprůstřelnost  108 minut, Nejdl Pavel  4 utkání,  bez vítězství, dostal 12 branek, průměr na utkání 3 góly, max.neprůstřelnost 73 minut.

Diváků : 780, doma  320 (průměr na 1 utkání 53) , venku 460.

Nejvydařenější části utkání : doma  prvních 15 minut se čtyřmi vstřelenými góly, venku posledních 15 minut  se šesti vstřelenými a dvěma inkasovanými brankami.

Nejhorší část utkání mezi 15.-30.minutou bez jediné vstřelené branky a  pěti inkasovanými góly, doma závěrečných 15 minut bez vstřeleného gólu a se čtyřmi obdrženými brankami, venku mezi 30.-45.minutou kdy v tomto období  obdržely Dešenice  pět branek.