Bilance OP mužů : podzim 2008 - 10. SOKOL VEŘECHOV

VEŘECHOV  SVÝM SOUPEŘŮM NIC NEDAROVAL

Druhý pokus Sokola Veřechov o návrat do okresního přeboru ze kterého po jednoročním působení v ročníku 2005/06  opustil se letos podařil. Podruhé v historii klubu se zařadil mezi elitu týmů z Pošumaví soutěžící mezi sebou  v nejvyšší okresní soutěži mužů.  Z druhého místa III.třídy se 13 bodovou ztrátou na vítězný Sokol Mochtín B  vstoupil do podzimních bojů o mistrovské body obohacen  zkušenostmi v předcházejícího působení v OP ve kterém složil krutou nováčkovskou daň opepřenou sestupem.

Již po odehrání podzimní  části  je zřejmé, že se tentokrát jedná o daleko úspěšnější start Důkazem toho je  zisk 15 bodů proti celkovým 20 bodům vytěženým v ročníku 2005/06 .  Je pravdou, že ani těchto 15 bodů není zárukou záchrany v přeboru, ale na druhé straně je určitě velmi dobrým základem k dotažení  cíle, kterým záchrana v této soutěži.

Na podzimní desáté místo to po prvních šesti odehraných kolech u Veřechova vůbec nevypadalo.

Vydařený start  domácí výhrou 3:1 s obávaným soupeřem ze Železné Rudy zastínily při prohry s favority které se více méně čekaly   ve Vrhavči 3:0, doma se Sokolem Nezamyslice 0:1 v Měčíně 2:0  to nebyly výsledkově žádné propadáky. Bodové konto o  další tři  narostlo v domácím derby s Tatranem V.Hydčice o kterých se rozhodlo již v úvodu , když ve 3.minutě  unikl obraně hostů Jan Želízko , své sólo zakončil střelou z úhlu kterou  prostřelil brankáře hostů Šípka a dal důvod vstřelením vedoucí branky k rozjásání domácích příznivců. Ani vyloučení po necelé půlhodině hry Otáhala ani zranění brankáře Pavla  Janda již ke smazání nuly na kontě domácích nevedlo a oslava zisku  bodů i 40.narozenin svého kanonýra Pavla Rašky mohla nastat. Po prohře 3:1 v H.M.Boží byl další důvod k radosti v Mochtíně kde Veřechov remizoval 1:1.

Aktiva v Mochtína vymazala zasloužená domácí prohra 0:2 se Svatoborem Hrádek , aby tuto ztrátu opět Veřechovští kompenzovali  výhrou 3:4 v Dešenicích. V utkání bohatém na branky jejich výhru vyšperkoval  čistým hattrickem již vzpomínaný oslavenec Pavel Raška. Tentýž hráč byl i strůjcem  důležitého vítězství 3:2 doma v duelu s TJ Sušice B na kterém se podílel dvěma góly hlavou po centrech svého spoluhráče Vítovce  , když ten v 75.minutě byl vítězný.  V dalším místním derby  11.kole v Horažďovicích Veřechov sice po prohře 4:1 neuspěl, ale poslední dva již přinesly do konečné podzimní tabulky další body za remízu doma s Bezděkovem(1:1) a po té kdy se v Janovicích rozešel po bezbrankovém průběhu další dělbou bodů .

Veřechov v průběhu podzimu  to žádnému soupeři neulehčil , hrál otevřený fotbal doma i venku, vyznačoval se velkou bojovností všech svých hráčů od úvodní do poslední minuty kteří dokázali ve třech ze sedmi odehraných zápasů bodovat i na hřištích soupeřů.

Celková bilance  Veřechova na podzim  v OP
Umístění :
10.místo, 13 zápasů, 4 výhry, 3 remízy, 6 proher,  skóre 15:23(průměr na utkání 1,2:1,8), bodů 15= 38% úspěšnost

Doma : 9.místo , 6 zápasů, 3 výhry, 1 remíza, 2 prohry , skóre 8:7(1,3:1,2), 10 bodů= 56% úspěšnost

Venku: 10. místo, 7 zápasů, 1 výhra, 2 remízy, 4 prohry, skóre 7:16( 1,0:2,3) , 5 bodů=24% úspěšnost

Nejlepší série : 2 vítězství za sebou; nejhorší série : 3 prohry za sebou  , nejdelší série : 6 utkání bez remízy

Střelci branek  ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) :  7 - Raška P.(108), 2  - Šatra R.(355), 1 – Brabec J.(327), Hlaváč M.1162), Otáhal V.(1006)., Vítovec (1170), Šimko(1170), Želízka J.(1170).

Vítězné branky : 2Raška P., 1 -  Šimko , Želízko J. a Raška P.

První branku dal Veřechov pouze ve dvou zápasech a oba dotáhl do vítězného konce. , první branku  obdržel  v 10 utkáních, z toho dvě  vyhrál a dvakrát remizoval.

Nastoupilo ve všech 13 utkáních  na podzim (v závorce počet minut) pět hráčů , z toho tři odehráli plných počet minut 1170 bez střídání : Šimko, Vítovec a Želízko Jan , 13 zápasů má na svém kontě ještě Hlaváč M.(1162) a Otáhal V.(1106)  kterému plný počet odehraných minut zavinilo jeho vyloučení v derby s Tatranem V.Hydčice.

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : 1170 – Šim,mo, Vítovec, Želízko J.(13) , 1162 – Hlaváč M.(13), 1106 – Otáhal(13), 824 -  Švarc J.(10), 799 -  Vítek (9), 774 – Zerzán (9), 757 – Raška P.(9), 720 - Janda T.(8), 710 -  Šatra R.(8), 477 – Podzimek J. (7). 476 – Přecechtěl T. (6), 396- Janda P.(5), 360 - Košiar S.(6), 327 – Brabec J.(7), 164 – Štěrba J.(7)

Celkem se v dresu  Sokola Veřechov na podzim vystřídalo 21 hráčů, nejméně strávil na hřišti Tokáč Ondřej pět minut v jediném utkání.

ŽK :  25 ( 10 hráčů, nejvíce 5x  Želízko Jan , 4x Šatra R. a Podzimek J.  . ČK  :  3 ( Šatra R. Otádal V. a Podzimek J.)

Bilance brankářů:  Zerzán Petr , 8 zápasů z toho 2 vítízěné, 720 minut, dostal 16 branek, průměr na utkání 1 gól, max. neprůstřelnost 172 minut; Janda Pavel  5 zápasů, 2 vítězné, odehráno 396 minut, dostal 7 branek, průměr 1,59 na utkání, maximální neprůstřelnost 84 minut.

Diváků : 890, doma 510(průměr na utkání 85!), venku 380 .

Nejvydařenější části utkání doma  : období mezi 10.- 30. a 50.-70.minutou  s jedinou brankou ve v síti domácích.

Nejhorší části utkání : 8  inkasovaných branek v prvních dvaceti minutách 6 obržených branek v posledních dvaceti minutách.