Okresní přebor, III. třída mužů 18.kolo 26. - 27.4.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE NEUSPĚLY OPĚTZ NA HŘIŠTI NOVÁČKA

Jarní los podruhé za sebou ručil Startu Dešenice zajíždět na hřiště nováčka. Po prohře v Horách Matky Boží neuspěly ani v Žihobcích odkud  se vrátilo bez bodů a s nářezem o podobě půltuctu   branek. Toto vysoké vítězství posunulo poprvé na jaře z posledního místa kam horším skórem sestoupily Luby B. Žihobce jarními výsledky naznačují po vhodném doplnění v zimní přestávce  že mají kvalitní kádr , který  ale bude velice obtížně vymazávat minimální bodový zisk z podzimní části přeboru.

Spokojenější je Dukla Janovice která  pokračuje v letošní  úspěšné sérii . Tentokráte si svůj víkend ozdobila ziskem bodu na hřišti v Měčíně odkud se jí body v posledních létech vozit nedařilo.

Příznivci Svatoboru Hrádek museli opět odložit opět čekání í na  první jarní vítězství svého týmu. Tentokráte měl Svatobor k němu slibně  nakročeno v utkání se Sokolem Vrhaveč,  ale ke konečnému úspěchu je přibrzdilo čtvrt hodiny před koncem vyloučení své opory Libora Kutila. Tentýž hráč byl také autorem první letošní branky Svatoboru  do sítě hostů na domácím hřišti.

Měčín -  Janovice 3 : 3 ( 1: 1)

Měčín šel do vedení , ale hostům se podařilo brankami svých mladíků  v útoku otočit výsledek. Poslední slovo měli opět domácí, kteří zachraňovali tisk bodu z pokutového kopu pět minut před koncem  nařízený za faul na Krotkého.

Branky: 81.Kodýtek Jan, 17.Krotký Zdeněk, 85.Čejka Lukáš(PK) – 32. a 60. Petruška Patrik , 49.Goldschmid Josef;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 0:1 , diváků 70.

Hrádek -  Vrhaveč 1 : 1 ( 1: 0)

V prvním poločase byli domácí aktivnější a vytvořili si  několik příležitostí ke skórování. Jedinou z nich se podařilo využít ve 21.minutě , kdy otevřel brankový účet tohoto zápasu Libor Kutil, který se tak stal autorem první jarní branky Svatoboru před domácími diváky.Hostům vyšel vstup do druhé půle . Ve 46.minutě se v závaru před domácí brankou nejlépe orientoval David Hrach a upravil na konečných 1:1. Snahu domácích o docílení vítězné branky utlumil svým vyloučením Kutil a vzhledem k tomuto oslabení  nakonec došlo na spravedlivou dělbu bodů

Branky: 21. Kutil Libor – 46. Hrach David;

Rozhodčí: Abraham; ČK: 1:0(75. Kutil Libor ), diváků 100.

Žihobce -  Dešenice 6: 2 ( 3: 1)

Luboš Peleška

Divácky líbivé utkání. Oba týmy předváděly útočnou hru se spoustou šancí. Ačkoliv tomu výsledek nenasvědčuje, hrálo se velmi vyrovnaně. V první dvacetiminutovce měly oba týmy po čtyřech šancích, ale skórovali jen domácí, jmenovitě René Šikl a Michal Nemrava, kteří s přehledem zakončili své sólové úniky.

Hosté měli ve druhém poločase i trochu střelecké smůly. Jedno nastřelené břevno a 2x zaskočil na brankové čáře za svého gólmana domácí stoper Petr Moureček. Takže když pak dvěma slepenými góly v 66 a 69 minutě upravili domácí na 6:2, bylo o výsledku rozhodnuto.

Branky: 9. a 69. Šikl René , 19. a 66. Nemrava Michal , 44. Lemberger Martin, 55. Šimáček Jaroslav – 39. a 58. Poupa Michal ;

Rozhodčí: Dolejš, diváků 55, ŽK 3:1.

Luby B -  Bezděkov 1 : 2 ( 0 : 2)

Vyrovnaný souboj dvou soupeřů ze spodních pater tabulky rozhodl úvod utkání , kdy se domácí dopustili hrubých chyb v obraně které soupeř využil k dvoubrankovému vedení. Domácí rezervě svitla naděje na obrat ve skóre v 54.minutě kdy Sydorenko dal kontaktní branku. Hosté si své těsné vedení již pohlídali a  domácí touto prohrou poslali na samé dno tabulky.

Branky: Sydorenko Vasyl - Valečka Václav, Ouda Pavel;

Rozhodčí: Harmady; ŽK: 1:2 , diváků 80

Svéradice -  H. M. Boží 6 : 1 ( 4 : 0)

Zápas se od prvních minut odvíjel jednoznačně  pro domácí a brzy se ukázalo, že hosté přijelo s tím, že nechtějí odjet s vysokou porážkou. Domácí převyšovali soupeře po všech stránkách a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat góly do branky hostů. V první půli se střelecky prosadil mladý Zdeněk Prokopec, který krásnými brankami vstřelil klasický hatt-rick a na čtvrtou branku ještě nádherně přihrál. Ve druhé půli se odehrávala na hrací ploše  exhibice domácích a celkové skóre mohlo být daleko vyšší. Hosté tak utrpěli na jaře první porážku a podle průběhu utkání ještě hodně mírnou.

Rozhodčí: Bureš , diváků 120, ŽK 1:0.

Branky: 17., 38. a  45.  Prokopec Zdeněk,  43. Šrámek Karel, 84. Vlček Jakub, 88. Marek Pavel - 86. Valenta Dušan

Horažďovice B  - V. Hydčice 0 : 1 ( 0 : 1)

Hrálo se na  náhradním hřišti ve V.Hydčicích  .  Horažďovická rezerva byla po celé utkání herně aktivnější , přesto se do vyložených šancí nedostala. O výsledku rozhodl brejk z pohledu zápisu „hostů“ z brejku který ve 25.minutě zakončil L.Kropáček jediným gólem tohoto duelu.

Branky: 25. Kropáček Ladislav;

Rozhodčí: Hájek; ŽK  3:2, ČK: 1 : 1 (Pavlík Jiří - Hejpetr Zdeněk) , diváků 100

Sušice B  - Nezamyslice  1 : 3 (1 : 2)

Poprvé na jaře dokázaly Nezamyslice venku bodovat a udržely si tak druhou příčku v tabulce.

Branky: Kotrba -  Aschenbrener, Burda, Kopačka

Rozhodčí: Petržilka Jiří, ŽK 1:2, diváků 100.

Tabulka po  18. kole

1. Svéradice          17  14   0   3   45: 15    42  ( 18)

2. Nezamyslice        17  11   1   5   48: 24    34  (  7)

3. Vrhaveč            17   9   5   3   28: 15    32  (  5)

4. Dešenice           17  10   1   6   53: 40    31  (  7)

5. V. Hydčice         17   8   5   4   37: 28    29  (  5)

6. Janovice           17   8   3   6   20: 25    27  (  0)

7. Sušice B           17   7   2   8   32: 28    23  ( -1)

8. Měčín              18   5   5   8   32: 35    20  ( -7)

9. Hrádek             17   5   5   7   25: 30    20  ( -7)

10. H. M.  Boží        18   5   5   8   26: 44    20  ( -7)

11. Horažďovice B      17   6   1  10   23: 35    19  ( -5)

12. Bezděkov           17   5   2  10   22: 38    17  (-10)

13. Žihobce            17   4   1  12   25: 42    13  (-11)

14. Luby B             17   3   4  10   17: 34    13  (-14)

PODRUHÉ TO JIŽ MYSLÍVU VYŠLO

Po první části byl Myslív považován mezi hlavní kandidáty na návrat do okresního přeboru odkud tento tým v předcházejícím ročníku sestoupil. Jarní těžký los týmu který přezimoval na druhém místě tabulky nepřál a dva body získané ve třech zápasech ambice na postup  přibrzdil. Po minulé remíze doma s Malým Borem druhý domácí letošní duel již vyšel a zisk třech bodů  vrátil Myslív zpět do hry o druhé postupové místo. To první je pevně v rukou lídra tabulky Sokola Mochtín B který opustil stejně jako Myslív v minulém nejvyšší okresní soutěž. Okruh aspirantů na postup neopustily Kvasetice, které opět doma neklopýtly. Výhrou nad Malým Borem sice hostům nevrátily vysokou prohru z jejich hřiště , ale jen potvrdily, kvalitní výkon v minulém kole  Mochtíně  nebyl náhodný. Veřechov odčinil svůj výpadek z minulého kola prohrou v Měcholupech. O místní pouti v přímém souboji o druhé místo vyhrál nad Týncem a posunul se místo něj na druhé místo v tabulce.

Myslív-Neznašovy  4 : 1 (1 : 0)

Jiří Moravec

Zápas byl od počátku vyrovnaný a šance se rodily spíše z chyb než z vypracovaných příležitostí. V koncovce ale měli navrch domácí. Ve 32. minutě nejprve nastřelili po rohu tyč a v 34. již mířil hlavou do černého Michal Bláha po centru Maršíka.

Hned v úvodu druhé půle zvýšil po úniku Kubala a jeho nádherné přihrávce Novák na 2:0 pro Myslív a v 68.minutě po přihrávce Beníška Kubala již na 3:0. Hosté pak trochu zlepšili pohyb a vynutili si územní převahu a po rohu v 72. snížili na 3:1. V 83. minutě však Novák skvělou přihrávkou před prázdnou bránu vybídl ke skórování Bouzka a ten skluzem zvýšil na konečných 4:1. Utkání dobře řídil rozhodčí Simbartl.

Branky : 34. M. Bláha, 49. Novák, 68. Kubala, 83. Bouzek  - 72. Štraser

Rozhodčí Simbartl, diváků 70, ŽK 2:4.

Kvasetice Malý Bor 1 : 0 ( 1: 0)

Výraznou jarní posilou pro domácí je brankář Motlík. Ten však neměl v tomto zápase s úspěšným nováčkem mnoho práce. Na tu si nemohl naříkat jeho protějšek v brance hostů a ten vedl výborně a má výrazný podíl na tom, že jeho tým odjížděl s lichotivou porážkou.  Gólman  hostů musel kapitulovat pouze jedenkrát , kdy po půlhodině hry ho překonal Koc.

Branky: 31.Koc;

Rozhodčí: Lecjaks; ŽK: 2:1, diváků 100.

Strážov B -  Kolinec 0 : 1 ( 0: 0)

O místní pouti sehráli domácí smolné důležité utkání o záchranu. Strážov v prvním poločase nevyužil vyložené šance Lorencem a Jandou který nastřelil tyč. O výsledku rozhodla po hodině hry chyba v obraně domácích které využil Kul ke vstřelení vedoucí  branky. Domácí po té svého soupeře dostali pod trvalý tlak, ale i ty největší příležitosti ke skórování Čermákem, Lorencem, Jandou a Chaloušem zůstaly bez brankového efektu.  Z vítězství se tak nakonec radoval takticky hrající soupeř který mněl  v tomto zápase na své straně  i notnou dávku sportovního štěstí.

Branky: 60. Kul Jan;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 2:1 , diváků 120

Hradešice B  -  Měcholupy 2 : 0 ( 2: 0)

Zasloužené výhra domácích kteří  měli raketový nástup kdy se dvěma slepenými góly bezzubému soupeři naznačili vývoj zápasu který byl jednoznačně pod jejich kontrolou. Jen nezkušenost dorostence Stanislava Přerosta který sám nevyužil tři vyložené brankové příležitosti odjížděli hosté s lichotivou prohrou. Domácí tuto výhru dodatečně  věnovali svému dlouholetému sekretáři Romanu i Mácalovi   který  25.4, oslavil  55.narozeniny.

Branky: 5. Pivnička Karel, 6. Melka Lukáš; ŽK: 1:1 ,

Rozhodčí: Diviš,  diváků 70

Veřechov  - Týnec 4 : 2 ( 1: 1)

Přímý souboj o druhé místo v průběžné tabulky skončil úspěchem domácích, kteří svého soupeře po přestávce dostali pod tlak a  s převahou se rodily brankové příležitosti. V 59.minutě Otáhal  dostal Veřechov do vedení , které ještě pojistil dalšími dvěma góly Podzimek. Hosté korigovali výsledek v 86.minutě   snížením , když autorem jejich druhé branky byl Hošek.

Branky: 29.Šatra Roman,  58. a 76. Podzimek Josef , 59. Otáhal Vlastimil, - 25.Frous Michal,  86.Hošek Ladislav,;

Rozhodčí: Javorský, Švátora, Kolář; ŽK: 3:5 , diváků 120

Velhartice -  Hrádek B 3 : 2 ( 1: 1)

Utkání s dramatickým průběhem , který si domácí sami zkomplikovali d špatnou střeleckou muškou.

Branky: 27. a 86. Pilík Luboš , 59. Poledník Pavel – 7. Šebesta Václav, 84. Prexl Jaroslav;

Rozhodčí: Husník , diváků 100

Nalž. Hory -  Mochtín B 2 : 3 ( 0: 1)

Vyrovnaný duel  ve kterém domácí dvěma góly v pokutových kopů otočili po přestávce výsledek . Poslední slovo měl lídr tabulky prostřednictvím Vítovce . Tento hráč využil hrubých chyb  v domácí obraně v 70.minutě k vyrovnání a  ve třetí minutě nastaveného času vsítil hlavou vítěznou branku.

Branky:  52. Štěch Petr(PK), 55. Jedlička Antonín(PK) – 3. Babka Tomáš, 70. a 90+3 Vítovec Daniel .Rozhodčí Vondráček, diváků 70

1. Mochtín B          17  12   4   1   39: 17    40  ( 16)

2. Veřechov           17   9   3   5   40: 28    30  (  6)

3. Týnec              17   7   7   3   46: 27    28  (  4)

4. Myslív             17   8   4   5   32: 25    28  (  1)

5. Kvasetice          17   8   4   5   36: 30    28  (  1)

6. Malý Bor           17   8   3   6   44: 23    27  (  0)

7. Hradešice B        17   7   5   5   31: 24    26  (  2)

8. Neznašovy          17   8   2   7   34: 43    26  ( -1)

9. Měcholupy          17   7   2   8   15: 22    23  ( -4)

10. Nalž. Hory         17   5   4   8   30: 34    19  ( -5)