Přípravný fotbal

Strážov -  Postřekov   3 : 2   (1:1)

Třetí tým minulého ročníku 1.B třídy  SK Strážov ve svém prvním přípravném utkání  na  novou  sezónu  hostil  exúčastníka 1.A třídy . Po vyrovnaném prvním poločase se dokázali domácí  herně prosadit a zaslouženě zvítězili.

Branky :  Presl P.,  Vítovec,  Matějka Tomáš – Tauer, Jasan

Rozhodčí: Hnusník Václav

Nýrsko -  Mrákov  4 : 2 (1 : 0)

V utkání hraném na hřišti v Pocinovicích  byl nejvýraznější postavou tohoto duelu dlouholetá opora Okuly Rosťa Steiner. Ten se vrátil zpět do Nýrska  po hostování v Dešenicích  kde závěr jarní části sezóny nedohrál pro zranění (zlomená noha).

Branky  za Nýrsko : Šteiner Rostislav 3, Grolmus

Mochtín A  -  Klatovy(starší dorost)    4 : 4 (1 : 2)

Šot Karel

V zápase bohatém na branky vedli hosté nečekaně jž 3:1. Pak se začali prosazovat domácí a v 80.minutě otočili skóre ve svůj prospěch ,když se ujali vedení 4:3. V samotném závěru utkání vyrovnal na konečných 4:4 z penalty za Klatovy Jiří Matějka.

Branky  : Novák 2, Černý, Břečka – Rejthar, Matějka D., Pavlík, Matějka J.

Rozhodčí: Dolejš Jiří

Bolešiny -  Strážov B    1 : 6 (0  : 1)

Hosté odehráli tento duel v tréninkovém tempu, když jim  k přesvědčivému vítězství postačil průměrný výkon.

Poslední zápas před novou sezónu sehraje strážovská rezerva tuto sobotu v 17:00 hodin se Sokolem Vrhaveč.

Branky  : Kovanda Václav   – Chaluš  3, Čermák, Kalista  Robert., Kolář Josef,

Rozhodčí: Simbartl

Mochtín B  -  Hrádek B    4 : 0 (0 : 0)

Šot Karel

Hosté převážně s dorostenci v sestavě , drželi krok do 65.minuty . Domácí pak dali dva slepené góly a utkání dotáhli o vítězného konce.

Branky  : Bláha, Tománek, Kolárek a Nový

Rozhodčí: Šafránek Jan

Hory Matky Boží -  Dlouhá Ves  4 : 3 (3 : 1)

Bernard Radek

Domácí klub v rámci oslav 80 let kopané nejprve zápas starých gard. H.M.Boží v něm prohráli s hosty z Frakfuru 4 : 0 po poločase 1 :0, když domácí senioři byli neproduktivní.

Chuť si domácí diváci spravili při generálce horského A týmu před nadcházející soutěží v duelu s účastníkem 1.B třídy. I když Dlouhoveští nebyli zcela kompletní, hrál se atraktivní fotbal s pěknými brankami. Domácí se v úvodu ujali vedení, když po pěkné akci z levé strany od Z. Hoffmanna vsítil chladnokrevně branku M.Chmelík. Na 2:0 zvýšil  pohotovou střelou  D. Valenta, když vystihl brankářův výkop a následně jej přeloboval - 2 : 0. Po té se do zápasu dostali i hosté a po pěkném centru zprava snížil hlavou Studený - 2 : 1. Do poločasu se ještě jednou trefil pěkně do šibenice z přímého kopu M. Chmelík, a tak museli hosté dohánět opět dvoubrankový náskok 3 : 1.

Také po přestávce se hrál atraktivní fotbal s šancemi na obou stranách.

Nejprve hosté snížili Kejlou na 3 : 2, ale na to zareagoval dalekonosnou ránou domácí stoper Jiří Brabec a  zvýšil 4 : 2. Hosté už jen stihli snížit znovu Studeným na konečných 4 : 3. V brance domácích se vystřídali obě opory a přesvědčili, že jsou dobře připraveni. Především u R. Horejše to příjemně překvapilo, jelikož nastoupil poprvé po nepříjemném zranění z minulé sezóny.

Již tuto sobotu čeká domácí první soutěžní zápas v okresním přeboru ve kterém v roli nováčka přivítají na svém hřišti  Sokol Měčín. Utkání začíná v 16:00 hodin.

Branky: Chmelík 2, Valenta, Brabec – Studený 2, Kejla.

Rozhodčí: Fr. Petrželka, ŽK: 2 : 1, Diváci: 120.