IV.třída skupina A, B : 23.-24.6.

IV. TŘÍDA – skupina  A

TÝNEC VSTOUPIL DO HISTORIE TOHOTO ROČNÍKU

Zlatou tečnou pro vítěze soutěže Sokol Týnec bylo utkání v Bezděkově . Hosté vstoupí do historii tohoto ročníku , neboť jako jediní  z účastníků všech okresních soutěží dospělých dokázali odehrát tento ročník bez jediné porážky ! Vysokou prohrou zakončili své účinkování v nejnižší okresní soutěži B  béčko  So N.Hory B. Neradostné  loučení mu připravila  Spůle, která po výhře v předcházejícím kole  nad celkově druhým celkem Sokola Běšiny dokázala  opepřit hostům z N.Hor minimálně na jeden rok  jejich poslední působení  v soutěži. Tento tým ukončil svojí činnost , neboť  jeho klub  ho  již nového ročníku 2007/08 nepřihlásil.

Běšiny  - Dlažov 4:1 (3:1)

Domácí své klopýtnutí v minulém kole prohrou v Pocínovicích se Spůlí  tentokráte dokázali na svém hřišti napravit  a vítězstvím si definitivně po zaváhání Ježov zajistili druhé místo.

Branky: 32. a 63. Vacovský Milan, 44. Bulka Radek, 8. Vítovec Zdeněk – 6.Mildner Radek; Rozhodčí: Kurc Lubomír; ŽK: 1:2; ČK: 1:1 ( Vítovec Zdeněk - Charouz Roman) , diváků 60

Bezděkov B  - Týnec 2 : 5 (0:2)

Michal Frous

K poslednímu zápasu jsme zajížděli do Bezděkova, kde nás čekal velmi těžký zápas s místním B- mužstvem. Již při pohledu na domácí sestavu bylo jasné, že k udržení naší neporazitelnosti budeme muset předvést kvalitní výkon. I v posledním utkání sezóny nám chybělo několik hráčů... Houdek, Šimsa, Kraus, Hás, Ryba, K.Janoušek, Weber a Havránek.

Před úvodním výkopem jsme obdrželi zlaté medaile za 1. místo v soutěži z rukou členů STK OFS Klatovy pana Peksy a pana Jandy.

Na velmi kvalitním hřišti se od začátku  pěkný kombinační fotbal. Domácí měli malinko více ze hry, ale do vyložených šancí se nedostávali. Týnecká obrana pracovala velmi dobře. Ve 32. minutě kopal Hála trestný kop, brankář Tuček jeho střelu jen vyrazil a Frous byl první u dorážky - 0:1. Za nedlouho se mohlo skóre opět měnit, ale autor první branky utkání neproměnil pokutový kop a ani dvě jeho dorážky v síti neskončily. Poločasové skóre na 0:2 uzavřel Václavíček, který dorazil do sítě střelu Knotka, kterou domácí brankář vyrazil jen do tyče.

Druhý poločas začal druhou penaltou Týnce, tentokrát se postavil k míči brankář Fišr, chytrým posunutím postrčil míč jen o několik metrů a pro dobíhajícího Frouse nebyl problém trefit míč do sítě. Poté byla hra několik minut neurovnaná a souboje se začaly zbytečně přiostřovat. Na to doplatil zkušený domácí Skala vyloučením za zbytečné 2 žluté karty. Poté ovšem vrátil domácí do hry Dulka, který velmi pěkně zatočil svůj trestný kop přesně do levého horního rohu branky.. 1:3. Ke konci zápasu nepodržel domácí tým brankář Tuček, jenž pustil za svá záda 2 chytatelné střely Hály. Druhou branku domácích dal opět Dulka, který si našel volné místo v pokutovém území a jeho tečovaná střela skončila v síti za brankářem Fišrem.

Hodnocení trenéra: „Velmi těžké utkání. Domácí nastoupili posilněni o hráče A- mužstva, proto si výhry moc cením, ale především mě potěšil výkon mužstva. Všichni zaslouží pochvalu. Brankář Michal Fišr nás podržel při několika šancích domácích. Obrana pod vedením zkušeného Hoška pracovala velmi spolehlivě. Záloha podala jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Zdeněk Václavíček měl velmi těžkou práci s domácím Bohatým, velmi poctivě se s ním vracel a navíc dokázal i neúnavně podporovat útok. Na druhé straně zálohy dostal šanci Tomáš Kanta, a také on odvedl výborný výkon především při bránění šikovného Tesky. Ve středu hřiště se výborně doplňovala dvojice Hála - Mráz. Troufám si říct, že to byli pravě tito dva, kteří rozhodli o naší výhře největším podílem. Poděkování patří i domácím, kteří nás velmi hezky přivítali a mile nás překvapili, když nám do šatny nalepili nápis s gratulací k postupu do III. třídy.“

Branky: 68.,88.Dulka Josef  -  32.,49.Frous Michal , 81. a  89. Hála Vladimír , 43. Václavíček Zdeněk;

Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 7:4; ČK  1:0(Skala Jiří) , diváků 40.

Sestava Týnce: Fišr - Votruba, T. Pytel (85. Šťastný), Hošek, Janoušek D. - Kanta (75.Aška ml.), Mráz, Hála, Václavíček - Frous, Knotek (80.Pelnář)

Křenice  - Bolešiny 2 : 4 (0:2)

Domácí stačili ještě po přestávce  kontaktní brankou v 65.minutě  Ladislava Jiráka zdramatizovat další průběh utkání. Hosté  přenesli si rozdělili rovnoměrně zodpovědnost za zisk třech bodů na V 71.minutě  brankou  dvacetiletého Pavla Zahálky  zvýšili na 1:3 a vítězství pečetil ještě jednou tak starý čtyřicetiletý Pavel Růža.

Branky: 65.Jirák Ladislav, 76.Roneš Pavel – 33.Novák Jindřich, 38.Jandík Josef, 71.Zahálka Pavel, 90.Ruža Pavel,;

Rozhodčí: Makula Miroslav, diváků 25.

Zavlekov - Měčín B 1 : 3 (1:0)

Poslední snahu  domácích o lepší výsledek proti posilněnému týmu hostů přibrzdilo vyloučení autora  jejich jediné branky Miroslava Makrlíka.

Branky: Makrlík Miroslav -  Mastný 2, Korčík

Rozhodčí: Harmady Miloš; ČK 1:0( Makrlík Miroslav), diváků 40.

Ježovy  - Vrhaveč B 2 : 4 (2:2)

Hostům se vyplatilo zařazení do sestavy stabilního hráče a kanonýra A týmu Davida Hracha , který vyrovnáním dvoubrankového náskoku domácích zavelel rezervě Vrhavče k cestě za ziskem tří bodů.

Branky: 6.Oberdörfer Dušan,20.Fořt Václav – 40. a 48. Hrach David , 75. Hebnar Lubomír, 55. Hošek Zdeněk;

Rozhodčí: Pressl Václav; ŽK: 2:0 , diváků 30.

Spůle-Nalžovské Hory B  8 : 0 (2:0)

Zkušený kanonýr František Soušek se rozpomínal hattrickem na svá střelecky úspěšnější léta a byl tak jedním ze strůjců zasloužené výhry jeho týmu.Mezi střelce branek se zapsal i nestor fotbalových trávníků sedmačtyřicetiletý Vlasta Bauer.

Branky : Soušek František 3, Štefan Petr 2, Bauer Vlastimil, Čikala Michal, Petr Radovan.

Rozhodčí  : Špindlerová Zuzana, ŽK 2:1, diváků 30.

HARTMANICE SE VYŠVIHLY NA  BRONZOVÝ STUPÍNEK

Hartmanice v posledním kole využiyi zaváhání do té doby třetího Chanosu Chanovice B  a bezpečným vítězstvím v Nezamyslicích se vyšvihli v konečné tabulce na pomyslné stupně vítězů . Za zisk  bronzových medailí mohou poděkovat hráčům  Sokola Milčice,  kteří  v duelu v rezervou Chanovic potvrdili, že stříbrné medaile budou ve správných rukou.

Milčice - Chanovice "B"  7 : 2 (4 : 1)

Vítek Kříž

Domácímu týmu již v posledním zápase o nic nešlo, protože o druhé místo by je nepřipravila ani výhra Chanovic. Ovšem Milčice chtěli před domácím publikem ukázat, že si druhé místo plně zaslouží. Ve 3. minutě zahrával domácí tým rohový kop a Cihelna využil sklepnutí Járy .Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, protože Šejtka se dostal k balonu a s přehledem proměnil. Ten samý hráč o několik minut později vypálil z 20 metrů krásnou ránu pod břevno. Milčice byly při chuti, což potvrdil Jára, který nasadil brankáři ,,housle". 4:0. Chanovickým se podařilo do konce první půle snížit na 4:1. Vstup do druhého poločase se domácím hráčům moc nevyvedl, proto mohl Brejcha snížit na 4:2. Milčické probudil až Jára, který šel z půlky sám a svůj únik naplno využil. 5:2. Konec utkání patřil jednoznačně domácímu týmu. Na 6:2 upravoval Majorszký, který v těžké situaci dokázal zakončit. Poslední gól opět patřil skvěle hrajícímu Majorszkému.

Branky: 3.Cihelna Petr, 6.a 20.Šejtka Tomáš, 28.a 58.Jára Zdeněk, 64. 74.Majorszký Jan - 35.Klásek Ondřej, 53. Brejcha Václav

Rozhodčí : Voráček Václav, diváků 110, ˇ6K 1:2.

Malý Bor - Žichovice "B"  2 : 2 (1 : 1)

Faltys Radovan

Hosté zaskočili domácí rychlím nástupem a již v šesté minutě otevřeli skóre. Na tuto výzvu vzápětí odpověděl nejlepší střelec IV. třídy Luděk Vaněk. Následovalo množství neproměněných šancí na obou stranách.Až v 67. minutě domácí Libor Janeček stou brankou kterou domácí dosáhli v letošní sezoně poslal svůj tým  do vedení. Velmi kvalitní soupeř který přijel ze Žichovic posílen několika hráči z "A" mužstva však dokázal v 71.minutě vyrovnat, a tak se obě mužstva musela spokojit s nerozhodným stavem .

Branky : 7.Vaněk Luděk,67.Janeček Libor – 6.Pešťák Jaroslav,71.Malík Zbyněk.

Rozhodčí : Bošek Petr, diváků : 100, ŽK 2:2.

Soběšice  - Svéradice B 2 : 5 (0:2)

Domácí ožili v 51.minutě kdy dal Pavel Valeš kontaktní branku, ale omlazený tým rezervy druhého týmu tabulky okresního přeboru jim o čtyři minuty po té třetí brankou kterou dal Bartůška vzal opět vítr z plachet a v dalším průběhu druhé půle ještě své vítězství navýšil.

Branky: 51. a 87. Valeš Pavel  -  7.Šmat Václav, 55.Bartůška M., 14.Kulhánek Štěpán, 72.Prokopius Ondřej, 90.Makovec Stanislav;

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana; ŽK: 4:0, diváků 30.

Velký Bor  - Pačejov B 6 : 2 (3:1)

Zasloužené vítězství domácích jistil svým hattrickem Patrik Havlíček.

Branky: 22.,60. a 62. Havlíček Patrik , 55. Voráč František, 35.Makrlík Luboš, 40. vlastní – 41. Vivatěnko, 68. Polena Pavel;

Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 2:2 , diváků 30.

Nezamyslice B  - Hartmanice 2 : 7 (0:4)

Dvě branky  šestnáctiletého domácího Michala Malého  byly pro domácí slabou útěchou  na motivované hosty kteří si tímto vítězstvím v konečné tabulce zajistili třetí místo.

Branky: Malý Michael 2 - Drha Marek 2, Dulovec Jan 2, Toner Ladislav, Chalupský Jaroslav, Šperl Daniel;

Rozhodčí: Bošek Petr; ŽK: 4:0, diváků 40.

Rabí – Kašperské Hory   2 : 1 (1 : 1)

Na těsném vítězství domácích  v duelu  dvou sousedů v tabulce  měli zásluhu jedni z nejzkušenějších . Do vedení je poslal dvaačtyřicetiletý Jaroslav Hozman a vítězný gól dal  v 75.minutě ještě o dva roky starší Jan Vošalík.

Branky : 24. Hozman Jaroslav st., 75.  Vošalík Jan – 39. Studený František

Rozhodčí: Bala Petr, diváků 50.