III.třída : 23. – 24.6.

III. TŘÍDA

PLÁNICE SE ROZLOUČILA VÍTĚZSTVÍM

K sestupu odsouzený tým Sokola Plánice se dokázal v poledním kole  konečně prosadit a se soutěží se rozloučil cennou výhrou nad Sokolem Kolinec. Své působení ve III.třídě méně úspěšně již zakončil další sestupující FC Švihov B. Tento tým minimálně na jeden rok ukončil činnost, neboť jeho přihláška chybí mezi účastníky IV.třídy v novém soutěžním  ročníku 2007/08.  Mezi  kandidáty na sestup byly po podzimní části  Veřechov a Strážov B. Oba celky  naštěstí pro ně  zastihla jarní část v dobré formě . Veřechov zakončil tento ročník  cennou výhrou nad třetím Sokolem Neznašovy kterou se propracoval v konečné tabulce na 5.místo. Polepšil  si i Strážov B  kterému uniklo jen těsně umístění v  první polovinou tabulky.

Strážov B – Měcholupy    6 : 0 (1 : 0)

Domácí  se ujali domácí  vedení  v 31.minutě Míčkou ,  který svojí individuální akci zakončil utěšenou střelou z úhlu - 1:0. Strážovská rezerva se po nevýrazném výkonu v prvním poločase výrazně po  přestávce zlepšila a s přibývající převahou narůstalo  i její brankové konto. Na 2:0  po rychlém přenesení hry a přesném zakončení  zvýšil střídající Broněk  Mayer. Další pěknou akci předvedli domácí v 63.minutě. Po levé straně unikl s chutí hrající Koloros , od brankové čáry z úhlu poslal  střílený  příjemní centr před branku na Míčku a ten doslova protlačil míč za záda brankáře hostů. Na 5:0 po samostatné akci zvýšil Koloros a  brankový účet domácích uzavřel v 79.minutě domácí brankář Vaněk z pokutového kopu.

Branky : 31. a 63.  Míčko, 62. a 77. Koloros Petr, 61. Mayer, 79. Vaněk Luboš ml.(PK).

Rozhodčí  Javorský Josef, ŽK 0:2, ČK 0:1 (70.Kanta Michal ml.), diváků 90.

Nalžovské Hory  - Hory Matky Boží   3 : 3 (1 : 1)

Radek Bernard

Hosté nastoupili  jako tradičně v posledním mistrovském zápase bez několika opor s 10 hráči a s náhradním brankářem M. Prokešem.Nezačali vůbec špatně a hrou v poli předčili svého soupeře  a vypracovali si svou kombinační hrou víc příležitostí. Aby toho nebylo málo, tak se ve 25.minutě zranil brankář hostů . Do branky nastoupil R. Bernard a druhý tým tabulky hrál  necelých 20 minut o devíti. První branka padla do hostující sítě po přímém volném kopu ve 33. minutě, když záložník hostí nešťastně tečoval přímou střelu na branku, a brankář již nestačil zareagovat - 1 : 0. V závěru první půle  postupně hosté doplnili kádr na 11 hráčů. Hned po svém příchodu na hrací plochu byl po úniku byl faulován Jan Štefan před pokutovým územím domácích a z přímého volného kopu pak krásnou střelou  vyrovnal Z. Hoffmann na 1 : 1. Do II. poločasu  musel brankář uvolnit z rodinných důvodů místo v brance, kam nastoupil M. Majer a hosté hráli opět v 10, ale domácím byl na konci I. poločasu vyloučen 1 hráč za 2 ŽK, takže síly v poli byly vyrovnané. I ve druhém poločase se hrál bojovný fotbal s šancemi na obou stranách. Hosté ještě dvě minuty před koncem vedli 3 : 2, ale po té dostali vyrovnávací branku na 3 : 3, takže poslední mistrovský zápas ročníku 2006/07 skončil celkem zaslouženě k oběma soupeřům  a to smírně. Hosté postupují do OP, kde bude třeba hrát s větší disciplinou, ohledně účasti na zápasech.

Branky:  34, Racek, 53. Vobrouček, 88.Jedlička A. – 45. a 88. Hoffman Z., 50.Valenta Dušan. Rozhodčí: Simbartl,  ŽK 3:2, diváků 70.

¨

Žihobce -  Kvasetice 4 : 0 (0:0)

Hosté tentokrát přijeli pouze s deseti hráči, přesto dokázali přes hodinu odolávat náporu domácích, Ten byl  zejména v prvním poločase pouze optický a prakticky  bez brankových šancí. Ve druhém poločase domácí zpřesnili kombinaci a dočkali zaslouženého vítězství kterým pojistili prvenství  a pečetili svůj postup do nejvyšší okresní soutěže.

Branky: Harant Karel, Plechata Martin, Lemberger Martin, Potužák Radek;

Rozhodčí : Brůha,  ŽK: 2:1 , diváků 85

Plánice - Kolinec 2 : 1 (2:0)

Z celé řady  nadějných domácích  dorostenců se po hattricku svého šestnáctiletého spoluhráče Milana Stupky v derby v Kvaseticích, který znamenal pro Plánici v minulém kole  zisk bodu se  tentokráte o tři body doma postaral o rok starší Rudolf Kohout.

Branky:  13. a 19.Kohout Rudolf  -  80. Joza Ladislav(PK);

Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 2:3, diváků 50

Hrádek B -  Hradešice  B  2 : 2 (0 : 1)

Hána Václav

Zápas byl celou dobu vyrovnaný. Ve 41. minutě otevřel skóre střelou z dálky Fořt. Vyrovnat se povedlo v 74. minutě teprve šestnáctiletému Matějkovi, který i později zařídil penaltu pro domácí,kterou proměnil Radek Hanzl. Ještě před touto penaltou skóroval hlavou hostující  Kodýdek.zápas byl hrán v rychlém tempu.

Branky : 74. Matějka O. , 87. Hanzl R. (PK) – 41. Fořt, 81. Kodýdek P.

Rozhodčí: Simbartl Václva, ŽK 3:3, diváků : 40.

Veřechov  - Neznašovy 3 : 0 (1:0)

Domácí  nad třetím celkem tabulky se ujali vedení v úvodu utkání kdy se do listiny střelců zapsal domácí kanonýr Pavel Raška. Definitivní pojistku  třech  bodů dal až v závěru druhé půle dvěma góly Josef Hadánek.

Branky: 74. a 80. Hodánek Josef ,  12. Raška Pavel;

Rozhodčí: Špitalský Milan; ŽK: 3:4, diváků 50.

Švihov B -  Velhartice  2 : 5 (2 : 2)

Hosté dokázali v brankové přestřelce v úvodních minutách odpovědět na vedoucí branku domácích Jana Čížka z druhé minuty vyrovnání o dvě minuty později  které zařídil Zdeněk Pruner. V dalším průběhu utkání ještě nechali domácí jednou srovnat domácím skóre v závěru první půle. Po přestávce se již střelecky dokázali prosadit   a potvrdili roli favorita.

Branky: 2. Čížek Jan, 44. Pflug Ladislav – 4.Pruner Milan,  34.Bejvl Josef 72. Antonovics . Andrej, 75.Poledník Pavel, , 90. Pilík Luboš,;

Rozhodčí: Husník Václav; ŽK: 1:3, diváků 70.