KP , 1. A třída : 9.-10.6.

KRAJSKÝ   PŘEBOR

PO  HATTRICKU KOČÍHO SE SUŠICE RADUJE

Ź pohledu důležitosti dosáhla předposledním kole krajského přeboru  výborného výsledku  Sušice , která vybojovala zlaté body na hřišti ZČE Plzeň. Hattrick Kočího jí  téměř s jistotou zajistil účast v krajském přeboru i pro příští ročník! V ročníku ve kterém tým z města na Otavě hodně trápil jene sebe ale své diváky a funkcionáře přišla úleva. K úplné jistotě stačí Sušici v domácím zápase v posledním kole remizovat s Horní Břízou. Hůře je na tom divizní rezerva Klatov která po domácí prohře s Holýšovem už musí myslet na barážové zápasy o záchranu v této soutěži. Pomyslně se přímý boj o třetí  příčku odehrál v Plzni na Rapidu kam zavítaly dosud třetí Chanovice. Ani vítězství domácích jim přesto třetí místo nevyneslo, neboť tím kdo se na bronzovou příčku vyhoupl byl   po vítězství v Tachově  Manětín !

Rapid Plzeň – Chanovice  3 : 2 (2:2)

Dva slepené góly Chanosu v samotném závěru první půle znamenaly vyrovnání skóre této části zápasu. Hosté po změně stran drželi taktovku hry, ale nic naplat tomu zisku třech bodů pro Rapid  rozhodl deset minut před koncem zajistil úspěšný střelec vítězné branky Peroutka .

Branky: 16.Korda, 19.Hucl, 80.Peroutka – 44.Kočí, 45. Krch.

Rozhodčí: Křen, ŽK 2:1, diváků 80

Sestava Chanovic: Daněk – Krch, Srb, Frýdek, Varga, Poláček, Kučera, Tafat, Černohorský, Votava, Kočí

Klatovy B -  Holýšov  3 : 4 (1:2)

Domácím se podařilo nepříznivý stav v první půle otočit po přestávce v jejich prospěch. Branka kanonýra hostů Tlustého z penalty v 75.minutě kterou završil úspěšný střelec svůj hattrick znamenala vyrovnání skóre a tři minuty před koncem utkání  vydařená střela Lukáše z přímého kopu rozhodla o tom, že  důležité body které znamenají záchranu  si odvezl Holýšov.

Branky: 21.Vítovec , 53.Hromada, 67.Toman – 13.,39. a 75.(KP) Tlustý, 87.Lukáš

Rozhodčí: Tyc, ŽK 2:3, diváků 200.

Sestava domácích : Hherman – Vacovský, Rendl, Hromada(69.Sysel), Jakubec, Šlechta, Beneš, Vítovec, Toman, Javůrek, Presl.

ZČE Plzeň – Sušice    1 : 3 (0 : 1)

Existenční zápas pro hosty přinesl rozuzlení v úvodu druhé půle kdy k vedoucí brance z 31.minuty přidal Kočí další dvě a svým hattrickem dal razítko na přihlášku pro svým tým k zařazení do i do nového ročníku krajského přeboru.

Branky : 86. Rout – 31.,49.(PK) a 54.Kočí

Rozhodčí: Červený, ŽK 3:1, diváků 50.

Sestava Sušice : Kindelman – Kodýdek, Hoda, Hupka(75.Junerk), Hlaváč, Prchlík, Hrach, Cihlář(87.Chmelík), Hubáček, Sládek, Kočí.

ODNESE TO JEDEN Z DVOJICE NÝRSKO – ŽELEZNÁ RUDA

Předposlední kolo 1.A třídy dalo za pravdu teoretickým prognózám které avizovali při předpokládaném neúspěchu Nýrska a Poběžovic na hřištích favoritů se rýsovala poslední příležitost v záchranářských pracích pro Železnou Rudu a to pokud zvítězí v Žákavé. Jelikož toto vše se skutečně naplnilo  a Železná Ruda opustila poslední příčku v tabulce je před posledním kolem zcela jasné, že jeden z dvojice Nýrsko-Železná Ruda se bude muset přímým sestupem s 1.A třídou rozloučit.

A jaké jsou vyhlídky v posledním kole ?

Železná Ruda doma hostí vedoucí tým tabulky ze Zbůchu. Hosté si při vědomí, že je může ještě bodově dostihnout finišující Stříbro lepšího skóre ze vzájemných zápasů může dovolit udělat výlet na Šumavu a v Železné Rudě i prohrát. V tomto případě by to byla Železná Ruda mající zase při stejném bodovém zisku s Nýrskem lepší skóre o jednu branku lepší než Okula , která by dostala ještě šanci na záchranu v barážovém zápase s jedním z družstev které skončí v 1.B třídě na 2.místě. V tomto případě sestup i přes jejich vítězství doma nad Sokolem Blovice potkal Nýrsko a Postřekov.

Nýrsko musí zvítězit a čekat na klopýtnutí Železné Rudy doma např. v podobě remízy a pak by to mělo šanci hrát v baráž o záchranu. Pokud Nýrsko a Železná Ruda nevyhrají a toto by se podařilo Postřekovu , pak by přímý sestup potkal oba reprezentanty Pošumaví. Nutno ale dodat, že tyto úvahy platí jen za předpokladu, že se plzeňská Doubravka zachrání v divizi .Tu čeká poslední úkol v domácím duelu vyhrát v posledním kole nad Jakovem a to je reálné a v silách Senca zvládnout.

Luby – Mýto   1 : 4 (1 : 2)

Domácí měli  s omlazeným kolektivem  více ze hry ale  hosté mají zkušené hráče a to rozhodlo v závěru utkání. Do 81.minuty byl výsledek stále otevřený, kdy hosté vedli 1:2, domácí V.Smolík navíc neproměnil pokutový kop a Mýtu se v závěru podařilo svůj náskok ještě zvýšit .

Branky: Voráček T. – Štych, Veselý, Veverka, Kozler

Rozhodčí: Duda, ŽK 0:3, diváků: 80

Bolevec – Nýrsko   5 : 0 (1 : 0)

Branky : Kučera J 2(1 PK), Brejcha,Nykles, Šiml.

Žákova -  Železná Ruda    1 : 2 (0 : 1)

Branky: Kotora – Duda, Greiner.

1. Zbůch             29   18  4   7   78: 35   58

2. Bolevec           29   17  5   7   59: 28   56