.

.

1. B TŘÍDA  -  SKUPINA B

DLOUHÁ VES  MUSÍ VYHRÁT POKUD NECE DO BARÁŽE

Před posledním kolem si oddechl Mochtín,  který nemusí myslet na prodloužení sezóny účastní v baráži o záchranu . Ta se nemusí vyhnout Dlouhé Vsi. Z 13.místa se ještě nevzdává Letná a pokud vyhraje pak prvním krokem od sestupu je získat alespoň jeden bod se Švihovem a pak by Dlouhou Ves čekala ještě baráž o záchranu. Pokud ale vyhraje a Doubravka se zachrání v divizi  nemusí do baráže a je zachráněna. Sezónu si může dobrovolně prodloužit i další kolektiv , pokud skončí v tabulce 1.B třídy na 2.místě a bude mít tu možnost  pokusit se účastí v baráži o případný postup do 1.A třídy. Zatím největší ambice mají Hradešice pokud budou bodovat v  Záhoří. Na jejich klopýtnutí čekají další dva celky v pořadí  třetí Strážov i čtvrtá  Losiná mající v posledním kole výhodu utkání v domácím prostředí. S 1.B třídou se loučí také Žichovice, ale jejich loučení bude příjemné, neboť si zajistily po zisku prvenství postup do 1.A třídy. Vydařený závěr  soutěže má TJ Bezděkov, který je již prakticky po podzimu odsouzen po ročním působení k sestupu do okresního přeboru .

Strážov -  Dlouhá Ves   6 : 0 (2 : 0)

Po vyrovnaném úvodu zápasu domácí podržel brankář Michal Javorský,  který za bezbrankového stavu chytil hostům pokutový kop. Převaha Strážova narůstala a vyústila ve 27.minutě  po vydařené střele Romana Smolíka ve vedoucí branku . V 41.minutě zatáhl míč k brankové čáře Vítovec a posadil svůj centrovaný míč na Broňka Mayera a ten se ve hře hlavou nemýlí 2:0. Další radost domácím divákům udělal Smolík v 54.minutě utěšenou střelou z úhlu zvýšil na 3:0. Domácí se po akci Mayera a jeho ideální přihrávce kterou zužitkoval Matějka ve čtvrtou branku v brance hostů. S chutí hrají Mayer zvýšil v 78.minutě na 5:0 . Tentýž hráč v 81.minutě po úniku Smolíka a jeho přihrávce před branku dorazil míč do sítě D.Vsi . Šestou brankou  Mayer dal svůj hattrick a uzavřel konečný brankový účet tohoto duelu. Domácím se hra dařila a po nejlepším jarním výkonu na svém hřišti dosáhli zaslouženého vítězství.

Branky  : 26. a 54. Smolík, 41. ,78. a 81.Mayer  a 61. Matějka, diváků: 160,

Sestava : Javorský – Helm, Čížek (18.Chaluš), P.Presl, Michl, Vítovec, Smolík, Matějka, B.Mayer, Š.Presl(60.Lorenc) , Míček (67. Rejko).

Hrající trenér Strážova Petr Presl : „ Zápas v kombinované sestavě se dvěma dorostenci po zranění stopera Čížka jsme dokázali zvládnout i díky chycené penaltě brankářem Javorským v úvodu zápasu, což byl klíčový moment celého utkání.Tentokrát jsme po vlažném a nesoustředěném začátku nepřizpůsobili svou hru soupeři jako v minulém utkání v Bezděkově, kde nás to stálo dva body.Střeleckou pohotovost potvrdil po zranění Broňa Mayer k němuž se přidal i bojovník Roman Smolík a při větším klidu v koncovce mohl být brankový rozdíl i větší.Soupeř kromě přísně nařízené penalty prakticky našeho brankáře neohrozil .Tentokrát snad odcházeli domácí fanoušci ze hřiště spokojeni.“

Výsledky 25.kola

TJ Zichovice     - Záhoří         3 :  1  (  1 :  1)

SK St. Plzenec   - Předenice      0 :  0  (  0 :  0)

TJ Přeštice B    - S.Plzeň-Letná  1 :  2  (  0 :  0)

Spálené Poříčí   - S.Losiná       3 :  2  (  1 :  2)

FC Švihov        - TJ Bezděkov    0 :  1  (  0 :  1)

SK Strážov       - T.Dlouhá Ves   6 :  0  (  2 :  0)

S.Hradešice      - S. Mochtín     0 :  0  (  0 :  0)