OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ , III.třída : 9. – 10.6.

OKRESNÍ  PŘEBOR

PŘEDPOSLEDNÍ KOLO PŘINESLO DIVOKÉ VÝSLEDKY

Předposlední 25.kolo  přineslo v utkáních bohatých na hranky i několik divokých výsledků . To největší překvapení a přiznejme si vzhledem k výsledkům obou soupeřů se zrodilo v Janovicích.  Nejúspěšnější tým jara Start Dešenice mimo v sestavě chybějícího Bartůňka v kompletním složení překvapivě neuspěl na hřišti sestupem ohrožených Janovic a odvezl si půltuctový debakl.Šest branek padlo i v Mochtíně kde se spolu střetla družstva ohrožená sestupem. Nejbohatší na branky bylo  utkání ve Svéradicích ve kterém dokonce viděli diváci ještě jednou takový počet branek. Vítěz OP  využívá závěru přeboru k tomu, aby dal příležitost ostatním hráčům ze širšího kádru a také proto se o body ve Velkých Hydčicích dělil. Tři body z duelu v Nezamyslicích kterému by spíše slušela dělba bodů  si odvezl Svatobor Hrádek.

Před posledním kolem je v okresním přeboru jediné dilema. Kdo doprovodí Sokol Myslív při jeho sestupu do III.třídy. Bude to Mochtín B, Janovice a nebo v případě totálního nezdaru Dlouhé Vsi(pokud by sestoupil z 1.B třídy) by to byly oba uvedené  týmy ?

Mochtín B   - Luby B 3:3 (1:1)

Vyrovnané utkání dvou týmů ohrožených sestupem přineslo šest branek. Mochtín má zraněné brankáře a tak musel zastoupit v této roli hráč z pole . To pomohlo soupeři po té, když domácí dvě branky inkasovali hodně laciné k zisku bodu  a ten je zbavil dalších existenčních starostí. Domácí  ještě mají šanci na záchranu, ale o tom rozhodne až poslední kolo.

Branky: 28.,47.Nový Luboš , 80.Nováček Václav – 32.,76.Hradecký Zdeněk , 36.Kubeš Vladislav;

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 1:1 , diváků 30.

Nezamyslice  - Hrádek 1:2 (1:1)

Domácí měli v úvodu smůlu když nastřelili Pavelcem břevno. Hosté vedli od 27. minuty kdy otevřel skóre Libor Kutil. Domácím se podařilo tři minuty před koncem první půle po chybě obrany hostů Soutorem srovnat na 1:1. Ani domácí obraně se nevyvarovala hrubé chyby kterou potrestal v 75.minutě hostující  Moravec v podobě úspěšné střely který znamenala zisk tří bodů.

Branky: 42.Soutor Martin – 27.Kutil Libor, 75.Moravec Jiří;

Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 2:2 , diváků 50.

Svéradice  - Měčín 7:5 (4:0)

Po čtyřbrankovém vedení domácích  v první půli skončilo utkání hokejovým výsledkem pro Svéradice.

Branky: Soukup Lukáš 3, Vlček Jakub 2, Makovec Stanislav, Petřík Lukáš - Kodýtek Jan 2, Plass Petr, Kroupa Jiří, Němec Dušan;

Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 3:3 , diváků 50

V. Hydčice  - Pačejov 1:1 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání byli aktivnější první poločas hosté . Po obdržení branky z přímého kopu , když úspěšným střelcem byl Jiří Mrázek  domácí zvýšili aktivitu  a ta jim přinesla v 80 min. po sólu Kropáčka Martina v hostujícím pokutovém území zasloužené vyrovnání .

Branky: 80.Kropáček Martin – 52. Mrázek Jiří;

Rozhodčí: Šafránek Jan; ŽK: 2:3 , diváků 50.

Janovice -  Dešenice 6:0 (1:0)

Hosté po té kdy v 72.minutě  krásná střela mladíčka Petrušky vymetla šibenici v jejich brance rezignovali a odváží si ze hřiště sestupem ohrožených domácích nepříjemný debakl.

Branky: 33.,41.,89.Slivoň Václav ,72.Petruška Patrik ml., 85. Fiala Radek, 69. Kubový Petr;

Rozhodčí: Javorský Josef, ŽK:1:3, ČK 0:1( 2x ŽK Smolík Radek), diváků: 80.

Horažďovice B – Myslív  6 : 0 (1 : 0)

Michael Forman

Hosté přijeli pouze s devíti hráči a tak se zdálo, že bude otázkou času, kdy obdrží branku. Nakonec dali domácí v prvním poločase jedinou branku a to z pokutového kopu nařízeného za ruku hostujícího hráče. Penaltu proměnil střelou o tyč Míra Lávička. Několik dalších šancí domácích hráčů, zvláště dobře a s chutí hrajícího Tomáše Jůdy ( rozehrával se po zranění v A týmu ), zlikvidoval Miloš Beran v brance hostí. Do druhého poločasu však domácí nastoupili aktivněji a hned v úvodu se jim podařilo vstřelit dva rychlé góly, které přinesli klid na jejich kopačky. Hattrickem  se blýskl Tonda Šuba, který si třemi góly připomenul svoje střelecké štěstí z minulé sezony. Další dvě branky do sítě hostí přidali Míra Lávička a Pavel Svoboda.

Branky : 36.,55. - Lávička Miroslav, 49.,51.,66.-Šuba Antonín, 47. - Svoboda Pavel

Rozhodčí : Veverka, diváků 60, ŽK 1:1

Sušice B – Vrhaveč  1 : 1 (1 : 0)

Ve vyrovnaném utkání  dvou sousedů v tabulce se body dělily.

ŽIHOBCE VYHRÁLY SOUBOJ O ČELO  TABULKY A POSTUPUJÍ

Velkým úspěchem skončil letošní ročník III.třídy pro nováčka této soutěže TJ Žihobce. Tento tým prokázal v jeho průběhu dominoval , vynikal nejlepším útokem a přesvědčivě si poradil i v přímém souboji o první místo v tabulce s hosty z H.M.Boží. Žihoce si tímto vítězstvím zajistili dvě kola před koncem soutěže postup do okresního přeboru  ke kterému mu blahopřejeme. I přes prohru třetího celu tabulky Sokola Neznašovy v Hrádku ještě postup nemají definitivně zajištěny H.M.Boží, ale jsou k němu velice blízko, neboť jim stačí v posledních dvou zápasech získat při lepších vzájemných zápasech se So Neznašovy pouhý jeden bod. Naopak ze III.třídy definitivně sestupují Plánice a Švihov B . Tuto dvojici by doprovodil v případě sestupu dvou týmů do OP  z 1.B třídy  ještě tým který by skončil v konečné tabulce na 12.místě

Měcholupy  - Nalž. Hory 0:3 (0:0)

Tak jako tradičně poslední soutěžní utkání na domácím hřišti zakončily Měcholupy smolnou prohrou. Po nerozhodném prvním poločase šli hosté do vedení v 65.minutě Štěpánkem. Domácí po té hru otevřeli, měli šance na vyrovnání, ale nebyli úspěšní. Naopak hosté v poslední minutě zvýšili a v nastaveném čase Soukupem ještě svůj náskok zvýšili na konečných 0:3.

Branky: Soukup Miloš, Jedlička Antonín, Štěpánek Jindřich;

Rozhodčí: Špitalský, ŽK: 1:1, diváků 50

Žihobce -  H. M. Boží 4:0 (2:0)

Luboš Peleška

Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, obě družstva hrála takticky ze zabezpečené obrany.V 15 minutě utekl po pravé straně domácí R.Šikl, jeho centr nejprve lehce hlavou přizvedl M.Drobný a nikým nehlídaný R.Potužák pak hlavou otevřel skóre zápasu.Hosté mohli následně  vyrovnat, když zachytili chybnou rozehrávku domácí obrany, střela však skončila těstě nad domácí brankou.Ve 24 minutě dostal přihrávku za obranu hostů M.Drobný a z otočky pohotově zvýšil na 2:0. Domácí pak měli ještě tři šance na zvýšení skóre, ale jejich střely končily jen těsně vedle branky hostů. Hosté mohli korigovat ještě v závěru poločasu, kdy se po přetaženém rohovém kopu dostal do šance pravý záložník, z blízka však přestřelil.

Ve druhém poločase hosté otevřeli hru a vynutili si převahu, chyběla však přesná finálová přihrávka nebo přesnější zakončení. Naopak v 72 minutě po akci hostů využil rychlé rozehrávky J.Šmata M.Drobný a svůj únik korunoval třetí brankou v síti hostů.

V samotném závěru utkání už jen pečetil výsledek střídající P.Moureček Utkání suverénně řídil Michal Balák.

Branky: Drobný M.  2, Moureček Petr, Potužák Radek;

Rozhodčí: Balák Michal; ŽK: 2:2 , diváků: 90

Strážov B -  Plánice 6:1 (5:0)

Utkání které začalo tak jak je to je již u hostů v posledních zápasech téměř běžné opožděně, když Plánice nastoupila pouze s osmi hráči. Na ukazateli skóre se již v druhé minutě měnil stav na 1:0, když dorážku od tyče usměrnil do sítě hostů Čermák. Na další branku si domácí museli počkat do 29.minuty kdy zvýšil Václav Janda a do konce poločasu ještě lovili hosté míč ze své sítě v 38.,43. a 45.minutě. Po přestávce doplnila počet hráčů na devět a svůj bojovný výkon  korunovala čestným úspěchem který dal z penalty Michal Těžký. U domácích se blýskl hattrickem Václav Janda a potěšil i svým výkonem střídající mladíček Marek Hosnedl.

Branky: Janda Václav 3, Čermák Josef, Kalista Robert, Lorenc Jan - Těžký Michal;

Rozhodčí: Simbartl Václav; ŽK: 4:1, diváků 60.

Hrádek B – Neznašovy   2  : 1 (2 : 1)

O výsledku se rozhodovali již v první půli ve které padly všechny branky. Domácí využili problémů hostů se sestavou k zisku důležitých bodů.

Branky: 17. a 26. Javorský Štěpán – 7. Mundl.

Rozhodčí: Holeček, ŽK 2:1, diváků: 40.

FC Švihov B-Kolinec   2 : 3 (0 : 2)

Domácím se podařilo zlikvidovat dvoubrankové vedení Kolince. Hosté si přesto tři body nenechali ujít, když vítěznou branku vsítili  zásluhou Jiřince v 90.minutě zápasu.

Branky: 74. Špatenka, 85. Vrba -25.,26. Michal Holeček, 90. Pavel Jiřinec

Rozhodčí : František Petrželka, diváků 30, ŽK 1:1

Veřechov  - Kvasetice 3:0 (1:0)

V pohodě hrající domácí ziskem tří bodů  se v tabulce se svým soupeřem srovnali i bodovým ziskem.

Branky: Raška Pavel, Podzimek Josef, Hodánek Josef;

Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 3:4, diváků 40

Hradešice B  - Velhartice 1:2 (1:2)

Domácí i v početním  oslabení , kdy hráli od 25.minuty o deseti bez vyloučeného Vaněčka si dokázali zejména po přestávce vytvořit herní převahu . Ani  závěrečný drtivý tlak v posledních patnácti minutách jim zasloužený bod nepřinesl.

Branky: Melka František - Vaněk Václav, Pilík Luboš;

Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 4:2; ČK: Vaněček Leoš, diváků 40.