Divize sk.A , KP : 26.-27.5.

DIVIZE – skupina A

PRO KLATOVY ŠANCE NA POSTUP VÝRAZNĚ VZROSTLY

Ve 27.kole divize horažďovický nováček,   který nastoupil na jihu Čech v kombinované sestavě s dorostencem Formanem v brance se vrátil nejen  s prázdnou, ale ještě si přivezl pětibrankový debakl. Po prohře v Kr.Dvoře a na Doubravce je to již jarní prohra třetí prohra Horažďovic na hřišti soupeře.  S cennou  výhrou z předposledního utkání v tomto ročníku se ze hřiště soupeře vrátil lídr tabulky z města karafiátů. Pro Klatovy to znamená zvýšení naděje na to, že se o postup rozhodne až v přímém duelu s dalším aspirantem na postup Slavojem Vyšehrad .  Tento zápas se hraje za dva týdny v Praze. Klopýtnutí Vyšehradu v tomto kole doma v podobě dělby bodů  s béčkem Viktorie Žižkov zvýšilo naději pro Klatovy , kterým stačí aby v Praze neprohrály a pak by jim nic nebránilo k tomu, aby se radovaly z postupu do ČFL.

Při sestupu tří družstev z divize a ještě jednoho ze všech skupin který bude mít nejmenší počet bodů se ještě musí obávat týmy ohrožené sestupem v krajských soutěží. Pokud by teoreticky sestoupilo i Senco Doubravka, pak by se zvyšoval počet sestupujících z krajského přeboru na celkově poslední dva týmy, z 1.A třídy by sestupovaly tři poslední kolektivy a z 1.B třídy přímo ze tří skupin 8 družstev. Definitivní rozuzlení  tak může  přinést až poslední kolo těchto soutěží a vše se odvíjí od sestupu z divize !

Jankov  - Horažďovice   5 : 1 (5 : 0)

O výsledku bylo rozhodnuto během půl hodiny kdy domácí  mezi 7. a 36.minutou zatížili brankové konto Horažďovic čtyřmi  brankami a pátou přidal ve 43.minutě Kollár. Čestný úspěch za hosty dal v 58.minutě Bouda.

Sestava Horažďovic : Forman – Trubač,(70.Michálek), Boček, T.Krejčí, Brůha(20.Bouda), Baloušek, Vaigl, Šafanda, Aubrecht, Sova(46.Rejšek), Maroušek.

Klatovy zvýšily náskok.

Karel Zedek

Malše Roudné – Klatovy  1 : 3 (0 : 1)

Ve 27.kole jarní části divize zajížděly Klatovy na půdu zachraňující se Malše Roudné. Trenérovi Kovácsovi chyběli pro zranění Javůrek a Viktora. Za nesnesitelného vedra byli Klatovští lepším týmem a svou hrou a důrazem dotáhli zápas do vítězného konce. Po zaváhaní jejich největšího soupeře z Vyšehradu, který doma pouze remízoval s rezervou Viktorii Žižkov si upevnili pozici na špici tabulky.

Lépe začali domácí a již v první minutě pálil Šolc těsně vedle. Ve 12.min po rozehraném rohovém kopu na váno vystřel domácí Šafránek a míč směřující pod břevno Míčka bravůrně vyrazil. V 18. min si na centr do vápna naběhnul Schveiner, ale jeho hlavička šla těsně vedle. První gólová akce přišla ve  25. minutě, když po závaru před domácí brankou využil zmatku Hanzlík a střelou k tyči otevřel skóre utkání. Další tutovku spálil Kulhánek v samotném závěru prvního poločasu, když nevyužil pěknou přihrávku do vápna a sám před brankářem loboval míč pouze na  břevno.

Klatovy nastoupily do druhého poločasu velmi dobře a v 50.min Kulhánkovu dělovku vyrazil na roh domácí brankář. V 52.min předvedli krásnou akci na jeden dotyk Vonášek s Hazlíkem, ale Vonáška brankář vychytal. V 55. min po špatné rozehrávce Schveinera se k míči dostal domácí Šolc, dokázal se uvolnit do vápna a k tyči vyrovnal na 1:1. Klatovy odpověděly za dvě minuty jak nejlépe mohly. Po levé straně zatáhnul míč Zedník, poslal prudkou přihrávku před branku na nabíhajícího Hanzlíka a před ním domácí Kučera ve skluzu poslal Klatovy do vedení vlastním gólem. V 61.min se ke střele na vápně dostal opět Šolc, ale mířil těsně vedle. Domácí otevřeli hru a ve snaze vyrovnat zapomněli v závěru utkání na půlce na čekajícího Kulhánka, který doslat v 90.min přihrávku, kterou poslal před branku Kotábovi a ten s přehledem uzavřel skóre na1:3.

Další utkání na domácí půdě sehrají Klatovy v sobotu 2.6.2007 již v 10,15 se soupeřem z Dobříše. Utkání bylo přesunuto z důvodu odpoledního zápasu naší fotbalové reprezentace ve Walesu.

Branky: 55. Šolc – 25. Hanzlík, 57. vlastní, 90. Kotáb

Rozhodčí: Ipser Michal, ŽK: 2:1, diváků:100

Sestava Klatov:Míčka-Král,Vonášek,Schveiner,Cihlář-Kopp,Sýkora,Mužík(67.Brejcha), Zedník, Kulhánek,Hanzlík(82.Kotáb)