1. B třída skupina B : 26.-27.5

1. B TŘÍDA  -  SKUPINA B

DŮLEŽITÉ BODY ZŮSTALY V MOCHTÍNĚ

Tři kola před koncem existuje  přímá hrozba sestupem teoreticky stále krouží nad Mochtínem a Dlouhou Vsí. Ve 27.kole se hrál vzájemný souboj těchto týmů v derby v Mochtíně které skončilo jasnou výhrou pro domácí. Mochtín je tak o krůček blíže k záchraně Dlouhá Ves. Při předpokládané záchraně Doubravky v divizi by z 1.B třídy sestoupila z každé skupiny dvě poslední družstva a jeden tým který skončí ve třech skupinách této soutěže na 12.místě s nejmenším počtem bodů. Zde má zatím Mochtín dobru 7 bodů a Dlouhá Ves 5 bodů před týmy z ostatních skupin , neboť na 12.místě ve skupině A  je Meclov s 21 body a  ve skupině C  patří toto umístění Hrádku u Rokycan . Zbývající dva celky  které skončí na ve svých skupinách 12.místě  existuje ještě šance záchrany v baráži se soupeři kteří skončí v okresních přeborech Plzeňského kraje na 2.místě a získají největší počet bodů. Z toho vyplývá, že jistotou záchrany v 1.B třídě je konečné umístění v tabulkách všech tří skupin na 11.místě a to v případě, že již vzpomínané Senco Doubravka nesestoupí z divize !

Z dalších utkání týmů z Pošumaví  se ve 23.kole dařilo naplno bodovat  jen Sokolu Hradešice , který sice postoupil v tabulce na druhé místo ale na vítězství doma nad posledním celkem tabulky z Bezděkova se hodně nadřel. Pouze jeden bod uhrál Švihov doma s nyní již jistým sestupujícím týmem z Plzně Letné. Ještě hůře dopadl Strážov který si po nevýrazném výkonu nechal odvést tři body do Losiné. Čtvrtou prohrou v soutěži na hřišti v Přešticích oddáliyl definitivní oslavu postupu vedoucí Žichovice. Tuto oslavu si zřejmě schovaly až na nedělní domácí duel s nejlepším celkem jarní části ze Starého Plzence.

Mochtín – Dlouhá Ves   4 : 0 (2 : 0)

Šot Karel

V úvodu utkání měli dvě šance hosté, ale sólové nájezdy na domácí svatyni brankou neskončily. Pak se začali stále více prosazovat  domácí fotbalisté a svojí převahu vyjádřili i brankově. Skóre otevřel Petr černý střelou z 20 metrů , vzápětí přidal branku z penalty  Jiří Dolejš. V 55.minutě se prosadil dorostenec Luboš Kašpar a zvýšil na 3:0. Na konečných 4:0 uzavřel po sólovém průniku z půlky hřiště střídající Dalibor Dvořák.

Branky: Černý, Jiří Dolejš, Kašpar, Dvořák.

Rozhodčí: Lang, diváků 80, ŽK 1:2.

Hradešice – Bezděkov  5 : 2   (2 : 2)

Melka František

Na začátku zápasu přistihli hosté dvakrát v nedbalkách domácího brankáře, který za svá záda pustil dvě lehké střely. Domácí po těchto obdržených brankách byli jak opaření, postupně ale přidávali na důrazu a do konce prvního poločasu dokázali vyrovnat. Ve 29.min se prosadil  D. Novák a ve 45.min V. Kotiš. Mezitím ale stihli domácí hráči zahodit několik stoprocentních příležitostí, a tak odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Druhý poločas začal pro domácí dobře, protože už ve 48.min skóroval Z. Frančík a byla to jeho první trefa v dresu Hradešic. V 60.min přidal svoji druhou branku výborně hrající V. Kotiš a v 74.min vstřelil také svoji první branku za A tým M. Šmrha. Utkání se už pak jen dohrávalo, hosté se na rozhodčího zlobili v 85.min, kdy neodpískal proti domácím pokutový kop, ale to už na výsledku utkání nic nezměnilo.

Branky hostů : 29. D. Novák, 45, 60. V. Kotiš, 48. Z. Frančík, 74. M. Šmrha - – 11.Bulka J.,  22.Netál M.

Rozhodčí: Lehečka Josef, ŽK 1:2;Diváků: 80

Sestava domácích:  V. Ryba/65.min M. Šůs/, M. Heimlich, M. Hlaváč, M. Šmrha, P. Řezáč,Z. Frančík,  F. Šašek, V. Hlaváč/70.min L. Vaněček/, P. Křesák, D. Novák/80.min M. Melka/,V. Kotiš)

Trenér domácích František Melka:  „Dnes nejsem z výkonu mužstva nijak nadšen. Dělali jsme individuální chyby a pochválit mohu jen V. Kotiše, který i přes určité indispozice podal velmi dobrý výkon a pak F. Šašek, kterému se také dařilo. Zbytek týmu zapadl do průměru utkání a je na každém, aby si sáhl do svědomí a uvědomil si, jestli pro úspěch týmu udělal maximum.“

Švihov Plz. - Letná 3: 3 ( 1: 0)

Domácí ani hosté si dělbou bodů v tabulce po tomto kole vůbec nepolepšili.Oběma šance na případný úspěch(Švihovu umístění na 2.místě možnost hrát baráž o postup a Letné jejich snaha o záchranu) zůstaly již  jen v teoretické rovině .

Branky: Biedermann, Brož, Pflug - Rada 2, Kaluba; ŽK: 1:2; ČK: 0:1 ; Diváků: 50

St.Plzenec Záhoří 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Houdek; ŽK: 5:3

Sp.Poříčí -  Předenice 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Bořík; ŽK: 3:2

Strážov -  Losiná   1 : 2 (0 : 1)

Hosté byli v prvním poločase  lepší, dařilo se jim v útoku a přinutili obranu domácích k několika chybám. Jednu z nich potrestali v  15.minutě . Po střele z trestného kopu  kterou vyrazil brankář  Javorský pouze před sebe využil zaspání obránců dobíhající Oldřich Fremr  a  dopravil míč poprvé do domácí svatyně. Strážov  měl největší šanci k vyrovnání ve 45.minutě po střele Štěpána Presla z trestného kopu , která  ale jen orazítkovala pravou tyč branky hostů. Po přestávce domácí přidali  a v 58.minutě po individuální akci Smolíka  kterou zakončil přesnou střelou srovnali na 1:1. V závěru zápasu tlak domácích narůstal . V  době kdy se domácí nadychovali k závěrečnému náporu přišel  v 87.minutě nepřesný odkop obránce , k míči se dostal O.Fremr a z brejku prostřelil  Javorského podruhé 1:2.  V utkání  kterému by slušela remíza  slavila úspěch rychlá přímočará hra Losiné, které se představila sympatickým  výkonem .

Branky : Smolík – Fremr 0.  2

Sestava Strážova : Javorský – Helm, Čížek, Presl Petr, Michl , Vítovec, Smolík, Janka, Matějka, Š.Presl (76. Mayer), Míčko

Rozhodčí: Nesvadba   , ŽK :   , Diváků:  150

Přeštice B – Žichovice   3 : 1 (1 : 1)