OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ , III.třída : 26.-27.5

OKRESNÍ  PŘEBOR

PAČEJOV MŮŽE SLAVIT POSTUP

Po sobotním  duelu v Janovicích známe tři kola před koncem definitivního vítěze letošního ročníku okresního přeboru. Tím se stal zásluhou nejvyrovnanějších výkonů a zejména suverénním absolvováním podzimní části  tým Sokola Pačejov, kterému k jejich postupu blahopřejeme ! Pro Janovice to znamená, že si ani po tomto kole nepolepšily a jejich naděje na záchranu se soustředí do posledních třech kol.

Nezamyslice - Luby B 1:1 (1:0)

Vyrovnané utkání které bylo bohaté na proměňování brankových příležitostí ze strany obou jeho aktérů . V 19.minutě za domácí otevřel skóre zápasu František Ritter. Na konečných 1:1 vyrovnával  Pavel Smolík.

Branky: Ritter František - Smolík Pavel

Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 1:2 , diváků: 40

V. Hydčice-  Myslív 5:1 (3:1)

Kotrba P.

Domácí již v 9.minutě vedli zásluhou Radka Melky 1:0. Hosté byli aktivnější , což také  potvrdili v 17.minutě z přímého kopu pěknou střelou Markem , . To již hráli tři minuty bez zbytečně vyloučeného Jana Sládka o deseti. I když se soupeř nevzdal a bojoval do konce byli to domácí kteří hýřili aktivitou a s přehledem přidali další branky a dotáhly tak tento zápas do vítězného konce.

Branky : 9 a 42.Melka Radek , 31. Šatra Roman , 48. Hejpetr Ladislav , 84. Melíšek Marek Branky-hoste : 17 . Marek Zdeněk

Rozhodčí: Dušek Václav; ŽK: Sládek Jan; ČK: 0:1 , diváků: 40

Sušice B-  Měčín 2:0 (2:0)

Utkání hrané před plným stadionem který byl dějištěm mezinárodního turnaje mládeže Otava Cup domácí potěšili zaslouženou výhrou.

Branky: Šimeček Jaroslav, Lerch Zdeněk;

Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 1:2 ; Diváků: 400

Janovice Pačejov 0:3 (0:1)

Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty a smolným pro domácí. Ti měli již v 10.minutě velkou šanci jít do vedení mladíčkem Petrikem Petruškou kterého na malém vápně vychytal gólman hostů.  Hosté kontrovali z rychlých protiútoků a z jednoho z nich ve 22.minutě Bokr dal vedoucí branku. Po přestávce měli domácí více ze hry, ale hosté podnikali nebezpečné protiútoky. V době kdy Janovice hrály vabank v 85. Polenou a v 89.Ticháčkem trestali z brejků a zvýšili na konečných 3:0.

Branky: Bokr Petr, Polena Pavel, Ticháček Josef;

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 2:2 , diváků: 60

Dešenice - Vrhaveč 3:3 (2:1)

Domácí bez svých dvou velkých opor Bartůňka a Hvězdy sehráli vyrovnané utkání ve kterém se oba celky přetahovaly o vedení a nakonec se o body podělily.

Branky: Pavlík Ivan, Pytel Václav, Poupa Michal - Skřivánek Antonín, Potužník Jan, Minařík Michal;

Rozhodčí: Cupl Zbyněk; ŽK: 2:3; ČK: 0:1, diváků: 100

Horažďovice B  - Mochtín B 5:1 (4:0)

Utkání se hrálo za výrazné převahy domácích kteří si v prvním poločase vytvořili nejméně deset brankových příležitostí z nichž jen čtyři skončily v síti hostů.

Branky: 30. a 65. Svoboda Pavel, 34. Macoun Petr, 6. Mazuch Jiří(PK),25. Lávička Miroslav – 82. Javorský Luboš;

Rozhodčí: Hájek Zdeněk; ŽK: 2:5; Diváků: 40.

Svéradice – Hrádek  3 : 1 (1 : 0)

Iva Dušková

Zajímavé a rušné utkání z mnoha šancemi na obou stranách rozhodla větší střelecká pohotovost domácích hráčů. V průběhu druhého poločasu se dostali Svéradice do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že je zápas je rozhodnutý, ale deset minut před koncem vše zkomplikovala penalta, kterou rozhodčí Šafránek nařídil za pád Kutila v pokutovém území. Rozhodující úder zasadil hostujícímu celku Jakub Větrovec, který hlavou proměnil krásný centr nadějného dorostence Vlčka.

Branky: Větrovec Jakub 2 (58. a 91. min.), Vlček Jakub (30 min.) – Kolář Miroslav (80 min.)

SMOLNÝ ZÁPAS REZERVY SVATOBORU

Po sympatickém výkonu který předvedla rezerva Svatoboru Hrádek v minulém kole ve Strážově kde ale na body nedosáhla se pustila na svém hřišti s vervou do nováčka z Kvasetice. I před převahu i množství šancí ale nebyli hráči Svatoboru spokojeni, neboť se o body museli dělit.

Snaživým  výkonem se prezentoval i o záchranu bojující tým z Nalžovských Hor , který na hřišti lídra tabulky v Žihobcích prohrával brankou z pokutového kopu. V 53.minutě ještě stačili vyrovnat , ale domácí favorit jejich definitivní odpor zlomil dvěma následnými a  slepenými góly .

Další  dva týmy v tabulce H.M.Boží a Neznašovy  remizovaly na hřištích soupeřů a tak vedoucí Žihobce oběma největším soupeřům  odskočily o další dva body.Cenného vítězství dosáhli mladíci ze strážovské rezervy  kteří v utkání ve Švihově získali tři body a posílili tak své naděje na záchranu v této soutěži.

TJ Žihobce - Nalžovské Hory  4:1 (1:0)

Domácí tým měl po většinu zápasu převahu, kterou ale dokázal brankově vyjádřit až ve druhém poločase.

Branky : 11. Potužák (PK), 57.,83. Drobný , 63. Martin Lemberger -53.Antonín Jedlička

Rozhodčí: Kurc, ŽK 2:1, diváků: 80

Plánice – Měcholupy  1 : 1 (1 : 0)

Domácí přišli o šanci po dlouhé době doma dotáhnout utkání do vítězného konce v 74.minutě ,kdy jim radost  pokazil vyrovnáním Jan Rehák.

Branky : 21. Průcha Vlastimil - 74. Rehák Jan

Rozhodčí : Husník Václav, diváků : 40, ŽK 0:2

Hrádek B  - Kvasetice 1:1 (1:1)

I přes velkou převahu domácí rezervy Hrádku se body dělily. Jediný brakový úspěch z velkého množství příležitostí dal již ve 13.minutě Václav Vojta. Za hosty srovnal brankou do kabin v 45.minutě Ballý a tento stav se štěstím hosté uhájili.

Branky: 13. Vojta Václav – 45. Ballý Pavel,

Rozhodčí: Lažánek Lukáš, diváků: 40

Švihov B – Strážov B   0 : 1 (0 : 1)

Cenné vítězství hostů v boji o záchranu zajistil jediným gólem mladíček Lorenc. Tentýž hráč ještě v 75.minutě mohl zvýšit, ale jeho střela z pokutového kopu skončila pouze na tyči domácí branky.

Branka : Lorenc

Rozhodčí Javorský Josef; Diváků: 30, ŽK 2:1.

Veřechov  - H. M. Boží  3 : 3 (3:2)

Bernard Radek

Na velmi pěkném terénu a za střídavého počasí nastoupili oba týmy s odhodláním vybojovat body, ovšem lépe se v úvodu vedlo domácím, jež předvedli perfektní produktivitu v I. poločase a ze 4 nebezpečných šancí vstřelili hned 3 branky. Nejvíce práce hostující nekonsolidované obraně dělal domácí útočník Raška. Ten již zhruba v 8. minutě využil nekoncentrovanosti hostí a s přehledem zavěsil k tyčce Horejšovy branky - 1: 0. Přitom horáci od začátku měli více ze hry, ale své akce zbrkle zahazovali. Za nedlouho je opět potrestal hlavičkující Raška, jež byl opět nedůrazně střežen a zavěsil k tyčce, i když si brankář na míč šáhnul - 2 :0. Takže zhruba v 15. minutě to bylo pro druhý tým tabulky velmi nepříjemné.Naštěstí se horáci nesložili a brzo snížili, když se v pokutovém území nádherně uvolnil Z. Hoffmann, jenž byl následně podražen. Z penalty se opět nemýlil stoper J. Brabec a dostal hosty opět do zápasu - 2 : 1. Jenže zanedlouho přišla opět chyba v obraně a domácí opět zvýšili - 3 : 1. I když horáci dobře kombinovali a především hodně balónů zavážel do blízkosti pokutového území J. Murcko, přesto své šance né a né využít. Naštěstí se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu nečekaně J. Pretl a hlavou krásně zacílil a opět vykřesal jiskřičku naděje - 3 : 2. Ve druhém poločase měli opět více ze hry horští fotbalisté, ale domácí zase podnikali nebezpečné brejky.Vyrovnávací branka ovšem padla po zahrávaném přímém kopu z pravé strany z nepříliš bezpečné vzdálenosti cca 30 m. Tuto standartku zahrával opět J.Brabec a i když to vypadalo na prudký přízemní centr na teč, tak nečekaně proklouzla střela pod brankářovým tělem až do branky - 3 : 3. V té době zbývalo do konce zápasu ještě více jak 30 minut a na obou stranách bylo do závěrečného hvizdu k vidění po jedné vyložené šanci na skórování a dalších ošemetných situací, ale branka již nepadla. Přitom zhruba 15 minut před koncem odkulhal z hostující branky R. Horejš a zápas dochytal universál J.Brabec, který za svá záda již žádný balón nepustil.

Branky: Raška Pavel 2, Otáhal Vlastimil - Brabec Jiří 2, Pretl Jan;

Rozhodčí: Dušek Václav; ŽK: 1:3 ; Diváků: 70.

Hradešice B -  Kolinec  2 : 1 (1:1)

Branky: Kodýdek Pavel, Šmrha Miroslav - Holeček Michal;

Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 1:2 ; Diváků: 40.

Velhartice  - Neznašovy 2 : 2 (1:1)

Branky: Poledník Pavel, Pilík Luboš - Mundl Martin 2;

Rozhodčí: Vondráček Václav, hráno bez karet; Diváků: 70.