IV.třída skupina A, B : 19.-20.5.

IV. TŘÍDA – skupina  A

TÝNEC JE ZA DALŠÍ PŘEKÁŽKOU

Na  vedoucí tým IV.třídy skupiny A čeká v průběhu druhé části soutěže jen málo překážek na jejich spanilé jízdě za návratem do III.třídy . Jedním z takových překážek byly  třetí v  tabulky SK Ježovy se kterou se lídr tabulky vypořádal s lehkostí v tomto ročníku pro něho vlastní. Pokud může Týnec ještě teoreticky někdo ohrozit na cestě za prvenstvím pak jsou to již pouze druhé Běšiny. Nebývá často , že v duel dvou posledních družstev v tabulce skončí dvouciferným brankovým rozdílem.To se stalo v Měčíně kde poslední tým tabulky Měčín B zatížil brankové konto rezervy Sokola Nalžovské Hory tuctem branek.

Běšiny  - Vrhaveč B 3:1 (2:0)

Branky: Bulka Radek, Bejvl Miroslav, Vacovský Milan - Ryba Karel;

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 3:3 ; Diváků: 30

Týnec - Ježovy 6:0 (3:0)

Branky: Knotek Vlastimil 2, Hošek Ladislav, Václavíček Zdeněk, Frous Michal, Hála Vladimír; Rozhodčí: Lažánek Lukáš; ŽK: 1:1 ; Diváků: 55

Bezděkov B  -  Křenice 4:4 (2:2)

Od první minuty Týnec přitlačil hosty  na jejich polovinu. Domácí předváděli opět pohledný kombinační fotbal a obránci Ježov nevěděli kam dříve skočit. Vypracovali  si několik brankových příležitostí, ale koncovka jim nevycházela. Až po tvrdé střele Hály, kterou brankář hostů neudržel nikým neatakovaný Frous dorazil míč do sítě- 1:0. Zanedlouho poté se prosadil velmi dobře hrající Hála střelou z 20 metrů. Skóre poločasu uzavřel po rozehraném rohovém kopu Ladislav Hošek, který na malém vápně uplatnil svůj důraz.

Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Frouse Vlastimil Knotek a byl to právě on, kdo zvyšoval již na 4:0, kdy po dlouhém nákopu Votruby vyhrál Havránek hlavičkový souboj a Knotek s přehledem proměnil svůj samostatný nájezd, kdy si dovolil udělat i kličku brankáři a zavěsil do prázdné branky. Poté si diváci vyžádali na hřiště Davida Háse. Tento hráč byl v posledních 20 minutách nejlepší hráč na hřišti. Svými přesnými přihrávkami vybízel své spoluhráče k zakončení. Po jedné z takovýchto přihrávek za obranu zvyšoval na 5:0 Václavíček. Poslední branku vymyslel opět Hás, výbornou přihrávkou vybídl k zakončení Pelnáře, jeho střelu brankář jen vyrazil a Knotek byl tam kde měl být a do prázdné branky podtrhl účet utkání.

Hodnocení trenéra Michala Frouse: „Další výborně odehrané utkání. Ježovští nám to ale hodně usnadnili, vůbec nepůsobili dojmem celku z předních míst tabulky. Za celý zápas si náš brankář nepřipsal ani jeden ostrý zákrok. Skóre mohlo být opět daleko vyšší. Dnes podali všichni velmi dobrý výkon, vyzdvihl bych výkon střídajících Knotka a Háse. Hás rozdával vynikající přihrávky a Knotek dokázel, že je stále obávaným kanonýrem. Velkým zklamáním pro mě bylo počínání několika hráčů Ježov, kteří ihned po odpískání odešli do kabin, aniž by nám podali ruce. Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Lažánek mladší.“

Branky: Jelínek Pavel 2, Bače Petr 2 - Roneš Pavel 2, Frýba Michal, Kacíř Jan;

Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 3:3; Diváků: 40.

Sestava Týnce: Fišr - Votruba, Pytel T., Hošek, Janoušek D. - Kanta, Mráz (70.Hás), Hála, Václavíček - Havránek (75.Pelnář), Frous (46.Knotek)

Měčín B -  Nalž. Hory B 12:0 (4:0)

Hosté začali s devíti hráči a to je stálo hodně sil, které chyběli po přestávce kdy již sice nastoupili v úplném počtu, ale proti rozjetému domácímu brankostoji neměli šanci .

Branky: Kadlec Petr 3, Veselý Evžen 2, Kroupa Jiří 2, Netrval Milan 2, Šos Josef, Tureček Jiří, Valeš Roman;

Rozhodčí: Husník Václav, diváků: 50

Bolešiny -  Spůle 5:1 (1:1)

Branky: Ruža Pavel 2, Hess Petr 2, Kovanda Václav - Soušek František;

Rozhodčí: Cihlář Jan , diváků: 40

Dlažov -  Zavlekov 2:2 (2:1)

Z remízy musí být větší spokojenost u hostů, kteří vyrovnali 20 minut před koncem z trestného kopu, kdy se míč odrazil od nerovnosti terénu na jinou stranu než předpokládal brankář Dlažova. Domácí v posledních 10 minutách nastřelili  2 x břevno.

KAŠPERSKÉ HORY  SE MUSELY DOMA DĚLIT

Říká se, že s jídlem roste chuť a to se v tomto případě potvrzuje u  Sokola Soběšice. Tým který na podzim ani jednou nebodoval naopak v jarní části nevyšel již čtyřikrát bodově naprázdno. Po dvou remízách a výhře v domácím prostředí si tentokrát vyšlápl na svého hostitele v Kašperských Horách a ten se s ním musel o body dělit. Derby ve Svéradicích skončilo podle papírových předpokladů úspěchem rezervy Chanosu . Nezaváhali ani další favorité , i když vedoucí celek tabulky  z Malého Boru se musel  při brankové přestřelce na své vítězství v Nezamyslicích zapotit více než zřejmě očekával. Na tom vydělali diváci kteří viděli v v tomto zápase  jedenáct branek. Radost byla i o pouti v Rabí kde domácí hráči potěšili 120 diváků zaslouženým vítězstvím.

Zichovice B  - Milčice 0:3 (0:1)

Druhý tým tabulky v v prvním šedesáti minutách třikrát skóroval a po té si již do konce utkání své vítězství pohlídal.

Branky: Havlík Hanuš, Hrachovec Miroslav, Majorszký Jan;

Rozhodčí: Dušek; ŽK: 1:1; Diváků:  60

Hartmanice  - Velký Bor 4:0 (0:0)

Domácí se prosadili až v 66. a 67.minutě  dvěma slepenými brankami Červeného a Tonera . Další dva góly padly do branky hostů až v samotném závěru , když se v 87.minutě trefil Duhovec a v nastaveném čase přidal svojí  druhou branku tohoto duelu Červený.

Branky: Červený Lukáš 2, Toner Ladislav, Dulovec Jan; ŽK 2:2;

Rozhodčí: Simbartl, ČK: Chalupský Jaroslav ; Diváků:40

Kašp. Hory - Soběšice 1:1 (0:1)

Domácím se podařilo jednobrankový náskok pouze vyrovnat a to stačilo pouze na překvapivou dělbu bodů.

Branky: Voldřich Miroslav - Požárek Adam;

Rozhodčí: Vondráček Václav; Diváků: 50

Rabí - Pačejov B  3 : 0 (2 : 0)

Domácí udělali o pouti svým příznivcům radost a soustředěným výkonem si zajistili  vítězství.

Branky: 13. a 89. Janečka Petr, 30. Vichr Miloslav

Rozhodčí : Jan Veverka, diváků : 120, ŽK 2:3

Nezamyslice B Malý Bor 4:7 (3:4)

Nečekaně na tuhá odpor narazil vedoucí tým tabulky v Nezamyslicích. V utkání bohatém na branky zvýšil svůj těsný jednobrankový  náskok na rozdíl tří gólů až po přestávce.

Branky: Hanzlík Josef 2, Mašek Petr, Šíp Petr - Vaněk Luděk 3, Heřman Josef 2, Pivnička Pavel, Pilek Ondřej;

Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 1:0, diváků: 40.

Svéradice B Chanovice B 2:3 (1:2)

Vyrovnané místní derby skončilo těsným vítězstvím chanovické rezervy.

Branky: Třeštík Jaroslav, Brabec Jaroslav - Skuhravý Ladislav, Nadych Vitalij, Klásek Ondřej; Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 1:3, diváků: 50

1. Malý Bor          17   15  0   2   82: 28   45

2. Milčice           17   11  2   4   49: 24   35

3. Hartmanice        17    9  5   3   48: 26   32

4. Chanovice B       17   10  1   6   54: 34   31

5. Kašp. Hory        17    9  2   6   46: 24   29

6. Zichovice B       17    7  3   7   33: 43   24

7. Velký Bor         17    6  5   6   33: 36   23

8. Rabí              17    6  4   7   31: 33   22