1. B třída skupina B : 19.-20.5.

1. B TŘÍDA  -  SKUPINA B

HRADEŠICE S LOSINOU BYLY  KOUZLA ZBAVENÉ

Losiná patřila v uplynulých ročnících pro Hradešice  mezi soupeře se kterým jejich vzájemná bilance hovořila zcela jasně pro tým z Pošumaví. Z tohoto pohledu se jevila podzimní výhra celku z jižního Plzeňska  v Hradešicích jako výjimka která potvrzuje pravidlo. Odveta v Losiné s výsledkem 3:0 pro domácí  spíče nasvědčuje tomu, že blýskání na lepší v tomto duelu se obrací ve prospěch Losiné.  Také Švihov odjížděl do Předenic s vědomím domácí  podzimní hladké výhry a také s podvědomím, že domácí inkasovali ve Strážově pět branek a tudíž by mohly tři body putovat do Švihova. V utkání bohatém na branky se tak nestalo a tak spokojenost je ani ne poloviční. Dělba bodů  po výsledku 3:3 Švihovu značně zkomplikovala šanci  hrát  o druhé místo, což  znamená hrát  baráž o účast v 1.A třídě. Spokojenost s výsledkem i s hrou byli ve Strážově kde zůstaly tři body, které vynesli domácí  na druhé místo a to je vzhledem k výhodnému vylosování pro Strážov šancí bojovat o účast v baráži. Taková šance se neodmítá. Další jarní skalp si připsal Bezděkov, který tentokráte na svém hřišti zvítězil v derby nad Sokolem Mochtín. Neuspěla ani Dlouhá Ves v Záhoří a společně s Mochtínem ještě musí oba zabojovat, aby se vyhnuly případné baráži o záchranu.  Oslava jistoty postupu se po domácí remíze 1:1 Žichovic se Páleným Poříčím  odkládá, ale desetibodový náskok ten již prakticky tuto jistotu dává a ten nelze prohospodařit.

Strážov – Plzeň Letná  4 : 2 (2 : 0)

Domácí začali s chutí a hned v úvodu  provětral  obranu hostů Janka, ale pálil nad. Po té se dostal z pravé strany individuální akcí do šance Štěpán Presl, ale míčem  orazítkoval pouze levou tyč branky hostů. Silnější stránkou hostů byl útok který několikrát ohrožoval domácí svatyni. Ve 23.minutě byla Plzeň  blízko k vedoucí brance, po vyšachování obrany se jim podařilo překonat brankáře Javorského  Javorského , ale toho na brankové čáře  zastoupil obránce Helm a míč uklidil  do bezpečí.

Klid mezi domácí příznivce přinesl ve 30.minutě Š.Presl a jeho  nechytatelná střela , která skončila vedle tyče v síti hostů 1:0. Tentýž hráč pronikl o šest minut později  středem obrany Letné a zvýšil na 2:0. Domácí si cestu za vítězstvím po přestávce dvakrát zkomplikovali sami. V 63.minutě  neuhlídali únik po levé straně Lehkého  a ten snížil na 2:1. Strážovu podařilo kontrovat v 70.minutě . Po  pěkné kombinační akci po pravé straně kdy míč putoval k kopačky Petra Presla na Smolíka, ten poslal ostrý centr před branku hostů a velice agilní střídající Míčko  bezpečně zavěsil 3:1. Tři minuty po té následovala nenápadná akce hostů středem hřiště, nedorozumění Čížka s brankářem Javorským a stoperovi domácích nezbylo než v tísni útočníka hostů faulovat a kopala se penalta, kterou Kaluba bezpečně proměnil 3:2. Vše pak sklidil Zbyněk Vítovec přízemní střelou z hranice velkého vápna y upravil skóre na konečných 4:2.

Branky : Štěpán Presl 2, Míčko a  Vítovec Zbyněk -  Lehký, Kaluba, ŽK 4:4, diváků: 150.

Sestava domácích: Javorský – Helm, Čížek, Paleček, Michel, Vítovec , Presl P.(87.Rejko), Smolík,  Matějka(46.Lorenc), Janka, Presl Š(60.Míčko).

Bezděkov -   Mochtín  3 : 2 (2 : 1)

K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí a tak zápas odřídil jarých,lo povolaný rozhodčí Václav Pressl z Klenové.  V utkání ve kterém kopaly tři pokutové kopy(domácí dva, hosté jeden)  se domácí překonávali a doslova své vítězství vydřeli. Zklamaní hosté mohou litovat, že se jim v průběhu zápasu nepodařilo proměnit několik vytvořených gólových šancí.

Branky : 2 Dulka (1x z PK), Valečka (PK) – Dolejš (PK), Růžek

Rozhodčí: Pressl Václav

Losiná - Hradešice   3 : 0 (2 : 0)

V Losiné se hrál vyrovnaný fotbal jen do 20.min, kdy se ujali domácí vedení a pak už byli po celý zápas lepším týmem. Zaslouženě ještě v průběhu prvního poločasu přidali druhý gól z pokutového kopu a nadále dělali obraně hostů problémy. Ti se vůbec nedokázali dostat ke své hře, kazili i jednoduché přihrávky a bylo na nich vidět, že dnes nemají svůj den.

Druhý poločas si sice hosté vytvořili pár slibných příležitostí, ale branku nevstřelili a byli to naopak domácí, kteří přidali z přímého kopu třetí branku a zaslouženě zvítězili.

Sestava hostů : V. Ryba, M. Heimlich, M. Hlaváč, P. Řezáč, M. Šmrha/46.min V. Kotiš/, Z. Frančík, F. Šašek. Z. Chmelík, M. Florián/70.min P. Kodýdek/, J. Kopal/60.min V. Hlaváč/,

D. Novák

Trenér Hradešic František Melka:

„Na dnešní zápas musíme co nejrychleji zapomenout. Nedařilo se nám vůbec nic, kluci se na hřišti doslova trápili, na co jsme sáhli, to jsme zkazili. Navíc si obnovil zranění Z. Chmelík, který nastoupil ke svému prvnímu jarnímu zápasu. Kluci bojovali, ale dnes byl prostě soupeř lepší.“

Předenice -  Švihov  3 : 3 (1 : 2)

Branky : Štrunc 2 , Myška – Biedermann 2, Špatenka

Záhoří – Dlouhá Ves  4 : 1 (3:1)

Dlouhé Vsi se v Záhoří nedařilo a po nevýrazném výkonu se vratila s prázdnou.