1. B třída skupina B : 12.-13.5.

1. B TŘÍDA  -  SKUPINA B

ŽICHOVICE JSOU KRŮČEK OD POSTUPU

Pět kol před koncem 1.B třídy chybí fotbalistům ze Žichovic pouze malý krůček od postupu do 1.A třídy. Oslavovat mohou již v příštím kole pokud na domácí půdě získají plný počet bodů v utkání ve kterém hostí Spálené Poříčí. Na nejlepší cestě stejně jako tomu bylo v minulém ročníku je i Sokol Hradešice, který pokud by si udržel druhé místo mohl by znovu pokoušet osud a zahrát si s některým s týmů 1.A třídy baráž o potup do vyšší soutěže. Úplně  vyhráno nemají ještě další dva celky z Pošumaví  Mochtín a Dlouhá Ves ,které ještě nemají definitivní sestupové starosti zažehnány. Přesto se dá předpokládat že přímý sestup je už v tabu a spíše v teoretické rovině je tu „pouze“ hrozba hrát baráž s jedním ze dvou  družstev z okresních přeborů Plzeňského kraje  které skončí s největším počtem bodů na druhém místě.  Spokojenost zavládla poprvé na jaře ve Strážově  kde domácí získali na svém hřišti po střeleckém koncertu získali plný počet bodů.

Hradešice – Plzeň Letná  3 : 0 (2:0)

František Melka

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání hodně lehkovážně a hosté byli v úvodní půlhodině hry jasně lepší. Zahrávali několik rohových kopů i standardních situací, ale z této převahy vytěžili pouze jednu nastřelenou tyč. Domácí se probrali až v 29.min, kdy z ojedinělého útoku dokázali vstřelit vedoucí branku. Pavel  Řezáč pěkně našel v pokutovém území D. Nováka a ten se v zakončení nemýlil. Hra se pak vyrovnala a hosté dokazovali, že neprodají svoji kůži lacino. Ve 45.min ale udělali hrubku, když zahráli rukou v pokutovém území a z nařízené penalty zvýšil J. Kopal na rozdíl dvou branek. Navíc jeden z hráčů zakopl zbytečně míč a po druhé žluté musel předčasně do sprch.

Druhý poločas už hráli domácí to, co měli hrát od samého začátku. Snažili se kombinovat a to jim přineslo územní převahu i velké šance. V samostatném úniku trefil M. Florián pouze tyč, V. Kotiš v té samé pozici branku přestřelil, po standardní situaci se ocitl sám před brankářem F. Šašek, ale ani on branku netrefil. D. Novák opět v samostatném úniku sice vyběhnuvšího brankáře hostů přeloboval, ale míč skončil těsně vedle. Domácí v tu dobu na hřišti jasně dominovali a dočkali se zvýšení náskoku v 73.min, kdy opět D. Novák dokázal na brankáře vyzrát a stanovil tak konečný výsledek utkání.

Branky : 29. a 73. Novák , 45. Kopal (PK)

Rozhodčí: Sladký; ŽK 2:5; ČK 0:1

Sestava domácích : V. Ryba, M. Hlaváč, M. Heimlich, P. Řezáč, M. Šmrha/70.min P. Kodýdek/, J. Kopal/80.min V. Hlaváč/, F. Šašek, Z. Frančík, P. Křesák/46.min V. Kotiš/,  D. Novák, M. Florián

Trenér Hradešic František Melka :

„Dnes jsem byl velmi nespokojen s prvním poločasem, protože jsme si doslova koledovali o pořádný výprask. Naštěstí jsme všechny nebezpečné situace zvládli a dostali se do vedení. Druhý poločas jsme už zvládli, škoda jen, že jsme opět zahodili několik stoprocentních šancí“

Dlouhá Ves – Bezděkov 3 : 1 (2 : 0)

Hráno na hřišti ve Svéradicích. Pošumavské derby ve kterém měli více brankových šancí v prvním poločase domácí a dvěma brankami se zajistili rozhodující náskok. Druhý poločas ve kterém měli častěji míč pod kontrolou hosté  již příliš kvalitního fotbalu nepřinesl a tak mohou být domácí spokojeni jen se ziskem velice důležitých bodů.

Branky : Krejčí 2, Frýda – Teska , ŽK 2:2.

Švihov -   Žichovice 1: 2 ( 1: 0)

Branky: Zadražil - Šimanovský, Šiška; ŽK: 0:1; Diváků: 50

Strážov -  Předenice  5 : 0  (2 : 0)

Domácím se konečně na svém hřišti na jaře dařilo podle jejich představ.  Svého soupeře přehrávali po celé utkání a úspěšní  byli i v koncovce. Střelecký koncert odstartoval v 17.Janka. Ve 42.minutě zvýšil po samostatné akci zakončené střelou k tyči Petr Presl. Po přestávce v 59.minutě upravil na 3:0 Vítovec,a poslední dvě branky po akcích Janky dal v 78.Míčka kterého v 80.minutě vystřídal Štěpán Presl a po šesti minutách svého působení na hřišti uzavřel skóre tohoto pro domácí vydařeného duelu na 5:0.

Branky : 17.Janka, 42.Presl Petr, 55.Vítovec, 75. Míčko, 86.Presl Štěpán

Rozhodčí: Klik; Diváků 180, hráno bez karet.

Sestava : Javorský ( 80.Vaněk L.), Čížek,Helm,Michel,Paleček,Matějka,Smolík,Presl P. ( 70.Rejko),  Vítovec,,´Janka, Míčko ( 75. Presl Š.)

Hrající trenér Strážova Petr Presl :

V tomto utkání se nám konečně podařilo domácím divákům udělat radost nejen pěti brankami, ale snad i předvedenou hrou s

množstvím dalších kombinačních akcí a brankových příležitostí. Po prvních deseti minutách jsme ovládli hru v poli a vstřelení branky bylo jen otázkou času.Soupeře naše obrana nepustila kromě pár standartek do vážnější šance a v závěru utkání jsme mohli naši výhru ještě výrazně navýšit.Nebýt neuvěřitelné smůly v zakončení Romana Smolíka, který patřil svým nasazením a pohybem po hřišti k nejlepším hráčům na hřišti, mohli hosté odjíždět s větším přídělem.Defenzivu s přehledem řídil V.Čížek a v útoku byl hlavně v druhé půli neudržitelný L.Janka.Teď nás čekají doma další dva zápasy a pokud předvedeme podobný výkon jako dnes,neměli bychom body rozdávat.

Mochtín – Losiná

Hosté potvrdili, že jsou brejkovým družstvem, které dovede trestat chyby soupeře. Kdyby v 10.minutě Mochtín vedl 2:0, nikdo by se vzhledem k úvodu zápasu nedivil. Dvě střely trefily břevno, jedna šla těsně vedle. V 16.minutě se ale hostům podařilo dostat do brejkové  situace, kterou zakončil gólem Šilhánek. Do podobné situace se na druhé straně dostal domácí Šlégl,gólové šance se ale lekl a přestřelil. Po změně stran tlak Mochtín sílil, ale hráči nic v útoku nic nevymyslili. Naopak hosté z brejků mohli zvýšit, ale jen zásluhou  gólmana Rajtmajera  se na stavu 0:1 nic nezměnilo.

Sp.Poříčí -  St.Plzenec 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Bláha - Mertl, vlastní; ŽK: 0:2; ČK: 1:1

Přeštice B – Záhoří  4 : 2 (4 : 1)