1. B třída skupina B : 21.-22.4.

1. B TŘÍDA  -  SKUPINA B

DERBY  SKONČILO SMÍREM

Body se v sobotu dělily na dvou hřištích v Pošumaví kde se hrálo o důležité body. Více sledované bylo derby Hradešicích ve kterém se domácím proti oslabenému lídru tabulky rýsovala šance snížit jeho náskok . Nestalo se tak a stejně jako v Neznašovech kde pro zákaz svého hřiště na dvě utkání hostovala jako domácí Dlouhá Ves,  tak i v Hradešicích došlo na dělbu bodů. Rovněž oslabená Dlouhá Ves musela dohánět rychlé dvoubrankové vedení a to jí v duelu s dalším sestupem ohroženým celkem z Plzně ještě více ponořilo do neklidných sestupových vod. Vylepšení nálady o pouťové neděli příliš nenapomohli domácí borci kteří se sice prezentovali lepším výkonem než v úvodním jarním utkání na tomto hřišti, ale na víc než zisk bodu to nebylo. První jarní vítězství si připsali zlepšeným výkonem v druhém poločase na své konto fotbalisté Mochtína . Doslova do kategorie vydřených zle zařadit první jarní a třetí v soutěži výhru Bezděkova doma s Losinou.

Švihov - Přeštice B  3 : 1 (0 : 0)

Branky : 49.Čížek R.(PK) , 62.Osvald,80.Kudják  -  75.Brada M. (PK)

Rozhodčí : Konig ; Diváků : 50 ; ŽK 2:1; ČK 0:1

Hradešice – Žichovice  2 : 2 (1 : 1)

František Melka¨

Oběma mužstvům chybělo několik opor, přesto se hrál v Hradešicích za velkého vedra kvalitní fotbal. Domácí měli mírnou převahu a tu dokázali využít v 25.min, kdy brankář hostů po přímém kopu neudržel míč v rukou a D. Novák byl na pravém místě a hlavou poslal domácí do vedení. Pak domácí ubrali a hosté vycítili šanci na srovnání. To se jim povedlo v 35.min, kdy po zbytečném otálení domácí obrany s odkopem míče do bezpečí, se prosadil v pokutovém území hostující Šimáček.

Druhý poločas se hrál opět ve vysokém tempu a šance na vstřelení branky měla obě mužstva. Přímý kop J. Kopala skončil na břevně branky hostů, na druhé straně zase orazítkoval břevno domácích Šimáček.  Hostující Turek přestřelil branku z malého vápna a domácí P. Křesák zase nevyzrál na brankáře hostů, na kterého postupoval v samostatném úniku. Domácí se ujali vedení v 65.min, kdy se po pěkné akci M. Šmrhy a J. Kopala dostal k míči D. Novák a na dvakrát prostřelil brankáře hostů. Vedení domácích ale trvalo jen deset minut, protože v 75.min využil chyby v obraně hostující P. Lávička a opět vyrovnal. V poslední minutě zápasu mohli přijít domácí i o bod, kdy chybně zahráli volný přímý kop, poslali tím hosty do brejku, kdy na brankáře postupovali dva hostující útočníci, ale na poslední chvíli domácí stačili míč ukopnout na rohový kop a soupeři se tak rozešli s nerozhodným výsledkem.

Rozhodčí:  Kříž ; ŽK: 1 : 2

Branky :  25, 75. D. Novák - 35. Šimáček, 75. Lávička

Sestava domácích :V. Ryba, M. Heimlich, M. Hlaváč, V. Kotiš, P. Řezáč, J. Kopal, F. Šašek, Frančík,  M. Florián/70.min P. Křesák/, M. Šmrha/80.min P. Kodýdek/,D. Novák

Trenér domácích František Melka :

„Myslím, že dnes jsou s bodem spokojeny obě soupeřící strany. Utkání bylo vedeno velice korektně, přesto nechyběly tvrdé souboje, které ovšem nevybočovaly z pravidel a utkání se tak muselo divákům líbit. Dnes potvrdil D. Novák, že má opravdu čich na branky a díky tomu jsme dnes uhráli bod. Velmi dobře zahráli také J. Kopal a M. Šmrha. Celý tým ale bojoval a na konci utkání jak naši kluci, tak hosté měli problémy s křečemi a to je důkaz, že obě strany daly do utkání opravdu všechny síly.

Dlouhá Ves – Plzeň Letná  2 : 2 (1 : 2)

Hráno na hřišti v Neznašovech. Hosté získali vydařeným vstupem do utkání již do páté minuty dvoubrankové vedení. Po té převzala hru pod kontrolu  Dlouhá Ves měla častěji míč na svých kopačkách a dokázala si vytvořit také více brankových příležitostí , ale ani ty nejvyloženější nebyly využity a šťastnější hosté bojující o sestup si odvezli do Plzně cenný bod.

Branky : Rovňan Dušan , Valvoda – Lehký 2

Diváků: 80; ŽK 2:4

Strážov  - Starý Plzenec   0 : 0

Vyrovnané utkání ve kterém se body po té kdy  domácí dohrávali poslední půlhodinu o deseti bez vyloučeného Janky  zaslouženě dělily.

Rozhodčí: Škarda ; ŽK 2:3, ČK 0:1 ; Diváků: 250.

Hrající trenér  domácích Petr Presl : „I přes zlepšený výkon oproti úvodnímu jarnímu utkání na domácím hřišti jsme si dosažení lepšího výsledku zkomplikovali sami. Zbytečné vyloučení nás stálo v posledních třiceti minutách šanci dostat více soupeře pod tlak a vstřelit vítěznou branku. Přesto chci poděkovat svým spoluhráčům za bojovnost a nasazení  a jsem přesvědčen, že do třetice to doma již vyjde na sto procent. Nyní nás čeká těžké utkání s lídrem tabulky na jeho hřišti a budeme se snažit na něj připravit tak, abych v něm sehráli důstojnou roli“.

Mochtín – Předenice  3 : 2 (1 : 2)

O výsledku rozhodly hlavně standardní situace. První dva góly byly dosaženy z pokutových kopů. Mochtín vedl 1:0 od 7.minuty , hosté  srovnali o deset minut později na 1:1. Ve 30.minutě přišla chyba stopů domácího Mochtína, zkušený Jícha sólový únik proměnil v druhou branku hostů. Po přestávce Mochtín svého soupeře výrazně přehrával a zaslouženě otočil skóre ve svůj prospěch. Nejdříve Jiří Dolejš po trestném kopu hlavou vyrovnal na 2:2 a v 80.minutě po rohu dal vítězný gól domácích Jan Šlégl.

Branky : Dolejš 2, Šlégl – Jícha 2, ŽK 1:1, diváků 100.

Bezděkov – Losiná  4 : 3 (2 : 1)

Domácí doslova vydřeli v duelu se zkušeným soupeřem  první jarní vítězství :proti Losiné se Bezděkovu daří a po podzimní výhře na hřišti soupeře dokázal tento úspěch zopakovat také na domácí půdě. Nemalou měrou se na něm podílel střelec utkání a autor hattricku Martin Boharý.

Branky : Bohatý Martin 3, Dulka Josef (PK) – Káil 2, Veleman; Diváků : 50

Spálené Poříčí – Záhoří  3 : 1

Branky : V. Fiala, Bláha, Šlais – V.Švec