Divize - muži : 7.-8.4.

DIVIZE – skupina A

Výsledky 20.kola :  Klikni zde

HORAŽĎOVICE PŘIVEZLY DALŠÍ BODY

Divize mužů pokračovala na jaře již pátým kolem. Tři z nich odehráli fotbalisté SK Horažďovice na hřištích soupeřů. Po remíze v Dobříši, prohře ve Strakonicích ozdobili  svojí jarní úspěšnost

tentokráte vítězstvím na horké půdě v Bzové a vylepšili si po remíze s tímto soupeřem doma svojí aktiv ní bilanci. Složitá cesta vedla za vítězstvím v domácím prostředí vedoucí tým tabulky TJ Klatovy, když po bezbrankovém poločase rozhodl o třech bodech jedinou brankou Standa Vítovec.

Klatovy – Králův Dvůr   1 : 0 (0 : 0)

Yveta Musílková

S prázdnou odjížděli z města karafiátů fotbalisté Králova Dvora v sobotu v podvečer po divizním utkání s domácím lídrem  skupiny A. Domácí ve vyrovnaném utkání  s pátým týmem průběžného pořadí nemohli najít svoji herní pohodu a o svém vítězství rozhodli doslova až v hodině dvanácté.

Úvod zápasu patřil domácím, ale  přestože měli míč častěji na svých kopačkách žádnou slibnější akci si nevypracovali.  Po deseti minutách hry přidali na aktivitě i hosté, ale ani oni gólmana Klatov Míčku nedokázali zaměstnat.  Ve 31. minutě jako první vážněji zahrozily Klatovy, když Mužík vybojoval míč na polovině hřiště, vysunul po pravé straně Kopa, který odcentroval do malého vápna, kde však byl u míče dřív hostující gólman Mojžíš.  O dvě minuty později podržel domácí brankář Míčka, který vytáhl nad břevno nebezpečný pokus kapitána Králova Dvora  Kličky.  Ve 35. minutě klatovský Cihlář našel Kulhánka, který přihrál ke vzdálenější tyči Hanzlíkovi, jehož pokus však brankář hostů zlikvidoval.

Hned po změně stran udávali tempo hry domácí,  v 55. minutě se dostal  po Cihlářově přihrávce Hanzlík, ale ve finiši si míč ukopl a k němu se dřív dostal strážce hostující svatyně. Vzápětí si Hanzlík před bránou Králova Dvora neporadil s Kulhánkovým centrem. V 60. minutě klatovský Hanzlík  našel volného Kopa, ale  ten míč poslal jen do náručí hostujícího brankáře. Klatované měli v této části hry územní převahu a zdálo se, že je jen otázkou času,  kdy rozvlní síť hostující brány.  Jenomže  Cihlář svůj průnik nedokázal zakončit, pak míč po rohu Kulhánka nedokázal usměrnit  za záda hostujícího gólmana hlavou Král, vzápětí Kulhánkova dělovka šla mimo bránu. Hosté už evidentně spokojeni se stavem zápasu, usilovně bránili a  pro Klatovany bylo čím dál obtížnější  prosadit se přes defenzivní val hostů. V 87. minutě spálil tutovku domácí Kulhánek, který osamocený před bránou hostů  poslal míč  vedle brány.  Přestože  se hlavní sudí Šafránek rozhodl nastavit tři minuty a fanoušci se  nakonec přece jen branky dočkali. Čerstvý Vítovec po svém šestnáctiminutovém pobytu na hřišti proměnil ve vítězný gól přihrávku od kapitána Zedníka.

Poločas: 0:0. Branka: 92. Vítovec. Rozhodčí: Šafránek – Průha, Benedikt. ŽK: 0:2. Diváků: 510.

Sestava Klatov: Míčka – Cihlář, Viktora, Král, Schveiner, Mužík (83. Kotáb), Kopp, Hanzlík, Brejcha (76. Vítovec), Kulhánek, Zedník.

Ohlasy k utkání :

Karel Kalivoda, asistent trenéra fotbalistů TJ  Klatovy (divize skup. A, Klatovy – Králův Dvůr 1:0):

“Byly to nervy až do konce. Věděli jsme o kvalitách soupeře, přesto jsme nehráli svoji hru.  Zbytečně jsme to hlavně v prvním poločasu utkání  řešili nakopávanými míči, které sbírali díky výškové převaze  hráči Králova Dvora. Druhá půle také ještě nebyla podle mých představ, i když tam bylo pár světlých okamžiků z naší strany.  Pak až v  hektickém závěru spíš šťastným gólem jsme vítězství strhli na svoji stranu.V sobotu nám vysloveně vypadla organizace hry v prostředku, s čímž jsme si nedokázali poradit.  Zlepšení přineslo až střídání. Jsem moc rád, že se nám povedlo vyhrát, protože  jsme určitě udělali radost nemocnému trenérovi Ivanu Kovácsovi, za kterého jsme v sobotu i tak trochu hráli .Musím přiznat, že i mně spadl kámen ze srdce, protože  poprvé jsem  byl s týmem  sám.“ (my)

Stanislav Vítovec:

O jediný gól sobotního vyrovnaného divizního duelu mezi fotbalisty Klatov a Králova Dvora se až v nastaveném čase postaral klatovský Stanislav Vítovec.

„Byl to i trošku šťastný gól. Dostal jsem  dobrý míč od Zedníka a i pak já jsem ho dobře trefil,“ konstatoval šťastný střelec, kterému prý v rozhodujícím okamžiku bylo jasné, že musí hlavně trefit bránu.

„To pak gólman, když člověk stojí jen pět metrů od něj, nemá šanci,“ dodal Vítovec, který vůbec nechtěl připustit, že by takovou šanci spálil.  Vítovec šel na hřiště do boje v 76. minutě za střídajícího Antonína Brejchu. „I když jsem na trávníku moc nepobyl,  tak čtvrthodinka v akci mně přesvědčila o tom, že to byl hodně těžký zápas. Máme to doma pokaždé dost složité, většina soupeřů k nám přijíždí hlavně bránit a to se pak velmi těžko hraje fotbal,“ řekl  obránce divizního lídra. „Hosté z Králova Dvora zdržovali, evidentně hráli na remízu, se kterou by byli hodně spokojeni. My jsme ale tentokrát také byli dost nervózní. Nakopávali jsme zbytečně  míče, nemohli jsme se vůbec dostat do herní pohody. Proto jsem moc rád, že nám to tam  spadlo,“ uvedl devětadvacetiletý fotbalista.

Foto z utkání  - klikni zde

Domácí Petr Mužík při svém průniku obranou hostů

Klatrovský Zdeněk Hanzlík v útočné akci

(foto Yveta Musílková)

Bzová – Horažďovice    0 : 2 (0 : 1)

Divize mužů pokračovala na jaře již pátým kolem. Tři z nich odehráli fotbalisté SK Horažďovice na hřištích soupeřů. Po remíze v Dobříši, prohře ve Strakonicích ozdobili svojí jarní úspěšnost tentokráte vítězstvím na horké půdě v Bzové a vylepšili si po remíze s tímto soupeřem doma svojí aktivní bilanci.

Branky:  1. Beránek; 90. Horváth; rozhodčí: Řezáč; ŽK: 3:4; ČK: 1:0; diváků: 220.

Sestava Horažďovic: Rybár – Brůha, Krejčí, Pícka, Aubrecht, Jůda, Maroušek, Šafanda, Baloušek, Horváth, Beránek.