OP, III.třída : 7.-8.4.

OKRESNÍ  PŘEBOR

Výsledky  :  Klikni zde

V DUELU EXÚČASTNÍKŮ 1.B TŘÍDY ÚSPĚŠNĚJŠÍ  SVATOBOR

Ve druhém jarním kole okresního přeboru byl středem pozornosti zápas v Hrádku ve kterém proti sobě nastoupili  dva exúčastníci 1.B třídy. Domácí po prohře v Myslívě beze zbytku využili svého hřišti k tomu, aby  přesvědčili o svých kvalitách .Utkání které mělo být soubojem o třetí místo nakonec Svatoboru vyneslo po prohře Velkých Hydčice na domácím hřišti dokonce posun až na druhé místo. První příčku si pojistil Pačejov, kterému stačila jediná branka v síto rezervy Mochtína  k udržení slibného osmibodového náskoku. V dobré formě se na jaře prezentují Nezamyslice. Po cenné bezbrankové remíze v Pačejově  si připsaly za domácí výhru tři body a pokud budou takto pokračovat i nadále, pak je do konce přeboru ještě dostatek utkání ve kterých  mohou výrazně promluvit do pořadí na medailových postech.

Hrádek  - Měčín 2: 0 ( 0: 0)

Výrazná převaha domácích,kteří z mnoha vyložených brankových příležitostí dokázali proměnit pouze dvě které potvrdily hodnotu zaslouženého vítězství.

Branky: Kutil Libor, Holeček Radek;

Rozhodčí: Lažánek Karel ; Diváků : 50 ; ŽK . 2 : 2  ČK: Korčík Petr

Mochtín B -  Pačejov 0: 1 ( 0: 1)

Hosté byli lepší v prvním poločase, domácí ve druhém. O výsledku rozhodla 12.minuta kdy po rozehraném kopu  hostů skončil míč z hlavičky Kordy v domácí síti.

Branky: Korda Václav

Rozhodčí: Brůha; ŽK: 2:5 ; Diváků: 80

Nezamyslice - Vrhaveč 3: 0 ( 1: 0)

Domácím se podařilo zlomit odpor obrany hostů tři minuty před přestávkou vedoucí brankou Rudolfa Vinického. V 62.minutě dvacetiletá posila domácích Sautor zvýšil na 2:0 a 86.minutě Josef Kopačka uzavřel brankové konto tohoto duelu.

Branky: Santor Václav, Kopačka Josef, Vinický Radek;

Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 4:1 ; Diváků :30

V. Hydčice  - Sušice B 1: 2 ( 0: 2)

Ani ve druhém utkání , tentokrát domácím trávníku  domácí nedosáhli na body . Hosté rozhodli v průběhu dvou minut prvního poločasu , kdy dokázali proměnit své šance . Domácí si vytvořili ve druhém poločase převahu , ale stačili pouze snížit stav utkání .

Branky: 65. Kropáček Ladislav - 18.Holý Michal; 20. Lerch Zdeněk,

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:4 ; Diváků :30

Luby B – Myslív  5 : 0 (1 : 0)

Jednoznačné vítězství domácích kteří poslední tým tabulky přehráli rozdílem třídy. Nejhezčím momentem utkání byla ukázková branka nestárnoucího Karla Křížka, který v 75.poslal přízemní střelu  z přímého kopu ze 25 metrů k tyči myslívské branky.

Branky : 31. a 84. Sydorenko, 61.Voráček J., 66.Maxa Jiří, 75. Křížek Karel

Rozhodčí: Špitalský; ŽK: 1:1 ; Diváků : 100

Horažďovice B – Dešenice  0 : 3 (0:1)

O záchranu bojující hosté se ujali vedení v závěru první půle gólem do šatny . V 65.minutě poslal rozhodčí Cupl předčasně do kabin po udělení ČK domácího Lukáše Michálka. Minutu po té zvýšil Jiří Poupa na 0:2 a v poslední minutě tři body pro hosty pečetil Miloš Bartůněk.

Branky : 44.Poupa Michal, 65.Poupa Jiří, 89. Bartůněk Miloš

Rozhodčí : Cupl Zbyněk; Diváků : 60 ; ČK: 65. Michálek Lukáš´

Svéradice - Janovice 2:0 (1:0)

Trenér Svéradic Doležal zamíchal po výbuchu v Dešenicích sestavou a nově nasazení hráči se osvědčili. V prvním poločase byli domácí lepším mužstvem, nicméně selhávali v koncovce. Hosty citelně oslabila vážná zranění klíčových hráčů Slivoně a Korbela a do kolen je srazil gól do šatny z hlavy Makovce po dlouhém centru Káby. I začátek druhého poločasu vyšel domácím když akci Větrovce zužitkoval v druhou branku Prokopec. Svéradice pak oslabilo vyloučení Klečky, hosté však z přesilovky nic nevytěžili. Navíc počet vyloučených se vyrovnal, když Jandoš těsně před koncem poslal k zemi v přerušené hře domácího Makovce.

Branky: 43.Makovec Stanislav, 55.Prokopec Zdeněk

Rozhodčí: Petržilka Jiří - Cihlář Jan, Kava Miroslav

ŽK: 4:1, ČK: 1:1 (66.Klečka Milan - 87.Jandoš Václav), Diváků: 200

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - O.Kulhánek, Kába, Marek, Martínek - S.Makovec (90.Vaněček), Prokopec, L.Soukup (84.Vápeník), Petřík - Klečka, J.Větrovec (69.Vlček)

Tabulka po 16 .(15.hraném) kole

Klikni zde

1.  Pačejov           15  10   5   0   26:  8    35 ( 11)

2.  Hrádek            15   7   6   2   30: 18    27 (  3)

3.  V. Hydčice        15   7   3   5   31: 18    24 (  3)

4.  Měčín             15   7   3   5   30: 20    24 (  0)

5.  Vrhaveč           15   6   4   5   28: 29    22 ( -2)

6.  Svéradice         15   6   3   6   34: 24    21 (  0)

7.  Nezamyslice       15   6   3   6   20: 17    21 (  0)

8.  Sušice B          15   6   3   6   25: 24    21 (  0)

9.  Horažďovice B     15   6   2   7   17: 26    20 ( -1)

10.  Luby  B           15   5   3   7   21: 29    18 ( -3)

11.  Janovice          15   5   2   8   29: 32    17 ( -7)

12.  Mochtín B         15   4   4   7   15: 26    16 ( -5)

13.  Dešenice          15   5   0  10   31: 48    15 ( -9)

14.  Myslív            15   3   3   9   22: 40    12 (-12)

III. TŘÍDA

ŽIBOCE  STŘÍDAJÍ  VE  VEDENÍ  H.M.BOŽÍ

Po dvou jarních kolech jsou překvapivě bez zisku bodů fotbalisté z Hor Matky Boží. Po ztrátě bodů venku s béčkem Strážova tentokráte nedosáhli na body ani v domácím utkání s nováčkem z Kvasetice. Jejich klopýtnutí využily dosud druhé Žihobce a jsou po tomto kole novým lídrem tabulky. Jejich vítězství se rodilo vedoucím zápase nad hosty z Neznašovy velice ztuha, když vítěznou branku dal jejich kanonýr Martin Lemberger osm minut před koncem.

H. M. Boží  - Kvasetice 1: 4 ( 1: 3)

Radek Bernard

Domácí se nechali ukolébat rychlou brankou, kterou dal Jan Štefan a dali střelecky vyniknout nejlepšímu střelci hostů Ballýmu, který ke dvěma brankám v 10. a 20.minutě ještě přidal třetí úspěch, jímž dosáhl hattricku. Přitom vývoj od první minuty nenasvědčoval sobotní nečekané prohře. Honza Štefan svou bojovností otevřel skóre zápasu již ve 2. minutě a o pár minut trefil z přímého kopu z 27 m břevno soupeřovi branky. Hosté se otřepali důrazem svého kanonýra již v 10. minutě když po rohu se nejlépe orientoval na hranici malého vápna a nikým neatakován prostrčil balón do sítě. Za nedlouho další střelec Hanzlík zakončil k překvapení celé obrany a brankáře Horejše přímou střelou z rohového kopu. A domácí si mohli vypít kalich hořkosti až do dna, když si se stoper po centru uhýbal a brankář domácích zase spoléhal, že míč odhlavičkuje do bezpečí. Tohoto nedorozumění využil pohotový Ballý a zvýšil na 3 : 1, čímž dokonal obrat během pouhých 10 minut. Domácí se dokonce zápasu zmohli pouze na  neproduktivní převahu v poli a pár šancí, které končili většinou vedle tyče soupeřovi branky. K tomu ještě nezkušený rozhodčí Bošek po zákroku ze zadu ve středu pole udělil M. Štefanovi překvapenému hráči ihned ČK, takže domácí dohrávali cca 15 minut o 10 hráčích. Hosté toho využili a důsledností po přímého kopu završil svůj hattrick hostující útočník Ballý (obrana opět zaspala a jen přihlížela skórujícímu útočníkovi). Takže Kvasetičtí vrátili horákům prohru s podzimu i s úroky!!! Následující zápas v Kolinci ukáže, zda se u horáků jedná o dlouhodobější útlum, nebo zda-li zlomí špatný vstup do jarních odvet.

Branky: 2.Štefan Jan - 10.,20.,76. Ballý Pavel , 15. Hanzlík Josef;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 0:1; ČK: Štefan Martin; Diváků : 90

Měcholupy -  Kolinec 2: 0 ( 0: 0)

Zasloužené vítězství domácích. Utkání probíhalo na jejich režie. Hosté byli neškodní a  prakticky jejich branku neohrozili.

Branky: 85. Blahouš Lukáš; 80. Petelík Radek(PK),

Rozhodčí: Lažánek L.; ŽK: 2:2 ; Diváků : 30

Žihobce  - Neznašovy 1: 0 ( 0: 0)

V utkání dobré úrovně, s oboustranným nasazením a bojovností, byli sice lepší hosté,vytvořili si i tři vyložené šance ke skórování a tak se opět potvrdilo známé nedáš, dostaneš. V 82.minutě se domácím vydařil brejk, kdy po levém křídle utekl M.Drobný a z jeho centru vstřelil vítězný gól hlavou M.Lemberger.

Branka: 82. Lemberger Martin

Rozhodčí: Bala; ŽK: 1:1 ; Diváků : 65

Plánice  - Velhartice 0: 0 ( 0: 0)

Domácí v sestavě s devíti dorostenci čelili úspěšně zkušenějšímu soupeři , který měl více brankových příležitostí , ale brankové konto na obou stranách zůstalo čisté.

Rozhodčí: Husník ; Diváků : 50  ;ŽK: 1:0

Nalž. Hory  - Strážov B 3: 3 ( 1: 0)

V duelu dvou sousedů v tabulce ze spodních pater tabulky vedli domácí od 37.minuty gólem z pokutového kopu. Po přestávce to byli hosté kteří dvakrát vedli. Po vyrovnávající brance v 52.minutě dosaženou Hosnedlem v  60.minutě Kalistou obrátili vedení  ve svůj prospěch. V 67.minutě domácí srovnali na 2:2 z penalty Petrem Štěchem a tentýž hráč tři minuty před koncem  zachraňoval pro N.Hory bod, když odpověděl vyrovnáním na třetí branku  Koláře kterou hosté vedli od 70.minuty.

Branky: Štěch Petr 2(1 PK), Jedlička Antonín(PK) - Kolář Martin, Kalista Robert, Hosnedl Marek;

Rozhodčí: Kurc Lubomír; ŽK: 2:4; ČK: Mesiar Miroslav ; Diváků : 80

Veřechov   - Hradešice B 2: 1 ( 1: 1)

Po nerozhodném prvním poločase se domácím podařilo pět minut před koncem brankou dosaženou Vítem Želízkem  strhnout vítězství na svojí stranu.

Branky: 15. Želíska Jan ,85. Želíska Vít, - 30. Lávička Petr;

Rozhodčí: Šandara Petr; ŽK: 2:3; Diváků : 50

Švihov B -  Hrádek B  1 : 2  (0: 2)

Domácí i ve druhém jarním zápase vyšli bodově naprázdno a zůstávají již se ztrátou šesti bodů u dna tabulky.

Branky : Špatenka Zdeněk - Gajdečka Miroslav, Hošek Daniel

Rozhodčí: Vondráček Václav ; ŽK: 1:2 ; Diváci: 30