DIVIZE – skupina A

Výsledky  :  Klikni zde

DERBY PRO KLATOVY ROZHODL MUŽÍK

Radka Nagovská

Téměř pětistovka diváků se přišla v neděli podívat na divizní derby do Horažďovic. Domácí tým zde přivítal lídra tabulky, TJ Klatovy. Po bezbrankovém prvním poločase rozhodly 54. a 55. minuta, kdy se pod oba góly Klatov podepsal Petr Mužík.

Horažďovice – Klatovy   0 : 2

V úvodních dvaceti minutách byly herně aktivnější Klatovy. Jejich první střelecká šance přišla ve 20. minutě, kdy se Hanzlík přiblížil k velkému vápnu, nahrál nabíhajícímu Kulhánkovi, ale ten minul. O deset minut později mohl střelou z dálky rozhodnout domácí Beránek, ale nemířil přesně. Ve 34. minutě předvedli pěknou kombinační akci klatovští Kulhánek se Zedníkem, ale i tentokrát byl domácí gólman Rybár na svém místě.

V úvodu druhé půle nastoupili domácí v útočném tempu a svému soupeři nechtěli dát nic zadarmo. V 50. minutě poslal míč do rukou klatovského Míčky Horváth a o dvě minuty později se šance chopilo duo domácích Krejčí – Jůda. Přesně podle hesla Nedáš – dostaneš se odvíjela 54. minuta, když se k míči dostal klatovský Petr Mužík poprvé a otevřel skóre. Uplynula pouhá minuta, obrana domácích zachybovala a střelce první branky hostů už nikdo neohrozil v tom, aby dal druhou branku. Domácí se snažili skóre dorovnat, jenže střela Marouška v 58. minutě byla příliš slabá na to, aby ji klatovský gólman nechytil. Třetí branku mohli Klatovští přidat v 67. minutě, ale míč těsně na hranici malého vápna odkopl do bezpečí domácí Krejčí. O dvě minuty později přišla šance domácích, to když Horváth vyslal míč k Míčkovi, ale ten jej rukama vyrazil. Vzápětí se hra otočila, klatovský Kulhánek prokličkoval horažďovickou obranou, počkal si se střílením, ale míč nakonec poslal jen k rohu brány. Další střelu vyslal směrem k Rybárovi v 85. minutě opět Kulhánek, ale ani on už na konečném vítězství svých spoluhráčů nic nezměnil. Po nedělním derby si Klatované připsali do tabulky další tři body a upevnili si pozici na čele.

Poločas: 0:0. Branky: 54., 55. Mužík. ŽK: 3:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Vnuk – Benák, Kozlík.

Diváků: 452.

Sestavy: FK Horažďovice: Rybár – Krejčí, Brůha, Smíšek (22. Baloušek, 59. Šafanda), Jůda, Aubrecht, Beránek, Maroušek, Vaigl, Pícka, Horváth.

TJ Klatovy: Míčka – Cihlář, Viktora, Král, Schveiner, Mužík, Kopp, Hanzlík, Brejcha, Kulhánek (87. Kotáb), Zedník.