DIVIZE – skupina A - ročník 2006-2007

Výsledky 17.kolo  :

Oficiální výsledky řídící komise fotbalu v Čechách - Klikni zde

VYŠEHRAD RECEPT NA HORAŽĎOVICE  NENAŠEL

Nedělní dopoledne bylo mimořádně úspěšné pro oba týmy z Pošumaví bojující o přední pozice v divizi. Oba své náročné úkoly zvládly na výbornou a připsaly si do tabulky plný počet bodů. Lídr tabulky vybojoval vítězství na hřišti v Bzové. Z pohledu síly soupeřů ještě většího úspěchu dosáhly Horažďovice,které v domácím prostředí porazily největšího kandidáta na postup Vyšehrad 2:0. Pro  pražský tým se tak stalˇnováček divize z Horažďovic černou můrou , neboť po překvapivé domácí prohře na podzim na body nedosáhl ani v Horažďovicích.

Horažďovice – Vyšehrad   2 : 0

Sedlmaier Miroslav

První poločas přinesl vyrovnaný průběh, když hra  se odehrávala většinou ve středu hřiště . Oba  týmy si vytvořily pouze po jediné brankové šanci. Již v 8.minutě se dostal  před brankou hostů  na malém vápně k míči Juda, ale brankář hostů jeho možnost skórovat zlikvidoval. Úspěšný byl i gólman domácích Rybár , který ve 28.minutě zlikvidoval hlavičku hostů. Ve druhé půli se vedle soupeře museli domácí vypořádat  i se silným větrem a ve své hře  sázeli na rychlé brejky. V 53. minutě zahrozili hosté svým nejlepším kanonýrem Bošanským, ale jeho ojedinělá střela neměla potřebnou přesnost. O minutu později byli daleko úspěšnější domácí.  Rohový kop rozehrával Vaigl nacvičeným signálem na Beránka, jeho střela z hranice velkého vápna neměla  sice patřičnou razanci, ale přesto tečovaný míč na malém vápně tečoval Horvát a  ten skončil poprvé v síti Vyšehradu 1:0. V 68.minutě rozehrál vtipně volný kop Beránek na Marouška , který postupoval sám na branku Vyšehradu a střelou podle vybíhajícího brankáře s přehledem zvýšil na 2:0. V 74.minutě mohly ještě Horažďovice zvýšit po úniku Smíška  jehož finální přihrávku před branku nedokázal žádný z nabíhajících spoluhráčů usměrnit potřetí do svatyně favorizovaných hostů. Ti se ve zbývajícím čase pokoušeli o zkorigování výsledku, ale jejich centrované míče do pokutového území bezpečně zlikvidoval pozorně chytající Rybár.

Branky . Horvát, 68.Maroušek

Diváků: 220 ;  ŽK 2:2

Sestava Horažďovice : Rybár – Aubrecht, Boček, Krejčí  T., Baloušek – Beránek(84.Šafanda) , Vaigl, Jůda, Maroušek , Horváth (64.Picka, 84.Brůha), Smíšek .

Bzová – Klatovy   2 : 3

Karel Zedek

V 18. kole jarní části divize zajížděly Klatovy na půdu FB Bzové, kde ještě nepoznaly jak chutná výhra. Trenéru Kovacsovi se uzdravil Hanzlík a Javůrek. Stále mezi marody je Král. Po prohře v minulém kole si nemohly Klatovy dovolit další zaváhání a po prohře Vyšehradu v Horažďovicích mohly opět zvýšit svůj náskok na čele tabulky.

Za velmi silného větru začala obě mužstva vyrovnaně bez větších příležitostí ke skórování. Ve 12.min zahrával Brejcha standardní situaci. trefil pouze zeď a odražený míč napálil Zedník z hranice vápna přímo do šibenice. Za tři minuty po rohu spadnul míč před Sýkoru a ten nezaváhal a zvýšil na 2:0. Hosté se do šancí dostávali jenom sporadicky a Klatovskou branku ohrozili pouze dvakrát, což vyřešil Míčka. V závěru poločasu se do šance dostával ještě  Kulhánek, ale z blízka trefil pouze boční síť.

Do druhého poločasu nastupovaly Klatovy z cílem neinkasovat, ale to vydrželo pouze do 66. minuty, kdy domácí zahrávali standardní situaci, míč propadnul až na zadní tyž a tam ho do branky poslal domácí Kovařík. V 71.minutě zaváhal po centru Míčka, domácí vystřeli na branku, kde míč rukou tečoval Kopp, ponechanou výhodu domácí nevyužili a tak rozhodčí nařídil pokutový kop, který Míčka Ehlovi vyrazil. V 77. minutě zahrával Brejcha další standardní situaci a z velké dálky míč doputoval až za záda domácího Bezkočky. Bzová ale bojovala až do konce a v 90.minutě se po centru do vápna dobře orientoval Štěch a snížil na rozdíl jedné branky. Hosté si své vítězství již vzít nenechali a zápas dotáhli do vítězného konce.

Branky: 66. Kovařík, 90. Štech – 12. Zedník, 15. Sýkora, 77. Brejcha

Rozhodčí: Krčín Zdeněk, ŽK: 2:1, diváků: 260

Sestava Klatov: Míčka-Javůrek,Viktora,Schveiner,Cihlář-Kopp,Brejcha,Sýkora,Zedník- Kulhánek(88.Mužík), Hanzlík(85.Kotáb)

Po utkání zhodnotil zápas trenér Kovacs:

„ Myslím si, že jsme utkání vyhráli zaslouženě i když jsme si to utkání dvakrát zkomplikovali a vedení jsme málem prohospodařili. Zlomový moment byla penalta, kterou po chybě Míčky a po zahrání rukou Koppa nařídil rozhodčí, ale Míčka nás skvěle podržel a Ehla vychytal. Škoda jenom, že jsme v závěru opět po naší chybě inkasovali. Jsem rád, že jsme utkání v tak silném větru a proti kvalitnímu soupeři, který bojoval až do konce  zvládli a dotáhli do vítězného konce.“