1. B třída - skupina B : 17. -18.11.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

ŽICHOVICE MÍŘÍ ZA POSTUPEM

Tradičně největší zastoupení z krajských soutěží má Pošumaví v 1.B třídě.  Vhledem k tomu, že plnou polovinu ze čtrnácti družstev ve skupině B tvoří kolektivy z této oblasti dalo by se rovněž označit tuto soutěž jako rozšířený okresní přebor Plzně Jihu, Klatov  který doplňuje jeden soupeř z Plzně.  V této společnosti si vede  podle příslušnosti k okresním fotbalovým svazům okres Klatovy  výborně.  Mezi prvními pěti kolektivy máme čtyři , když mezi ně se pouze na 2.místo vklínila  přeštická rezerva.

Tabulku s osmibodovým náskokem vedou Žichovice. Tým který této soutěži na podzim kraloval zakončil i svoje poslední letošní utkán í výrazným vítězstvím. Šest branek ze Žichovic si odvezl nováček z Bezděkova a  je se šesti body velkým kandidátem na sestup. O sedm bodů více na 13.místě má Starý Plzenec také zásluhou svého vítězství 2:0  v tomto kole doma nad Tatranem Dlouhá Ves a tento neúspěch odsunul D.Ves na 9.místo. Derby ve Švihově kam přijel druhý  Strážov  výsledkem potěšilo po výhře 2:1 domácí, ale kvalita hry tomu vůbec neodpovídala. Domácí si se ziskem 28 bodů  udrželi čtvrté místo a  Strážov kterému zůstalo 29 bodů klesl na třetí příčku . Spokojenost zavládla z posledních dvou zápasů v Hradešicích. Po domácí výhře nad Švihovem přivezly Hradešice vítězství  0:1 z horké půdy ze Spáleného Poříčí a přezimují v tabulce s 28 body na krásném 5.místě. Smolné utkání sehrál Mochtín v Přešticích, kde vedl od 17.minuty brankou z penalty. Za domácí zařídil jeden z nejlepších střelců KP Šperl a vítězství jistil pět minut před koncem kapitán přeštické rezervy  Lecjaks . Mochtín určitě se ziskem 19 bodů  ani s 11.místem nemůže být zdaleka spokojen .

Šot Karel

Hosté ztratili body v závěru utkání. Vedli od 17.minuty z penalty kterou proměnil Holiš. Stejný  hráč však v 65.minutě chyboval a rychlonohý ‚Šperl srovnal na 1:1. Mochtín mohl jít do vedení o pět minut pozdě+ji , ale trefil jen tyč domácí branky. Vyrovnaný souboj nakonec rozhodla hlavička kapitána Lecjaks po rohu v 85.minutě. Body zůstaly v Přešticích.

Poločas : 0 : 1; Rozhodčí: Rak ; ŽK: 2 : 2

Branky : Šperl , Lecjaks - Holiš

Žichovice Bezděkov 6 : 0

Chalupný Josef

V posledním utkání nastoupili v Žichovicích proti sobě dva týmy z opačných pólů tabulky 1.B třídy, skupiny B. Domácí Žichovice, které již s náskokem vedou tabulku přivítali beznadějně poslední Bezděkov a na hřišti to bylo znát. Hosté se omezili pouze na odkopávání míčů, v osobních soubojích se stále častěji uchylovali k nefér zákrokům, takže již v 16. minutě hráli o deseti. A to ještě jinak velmi dobrý rozhodčí Požárek snad ze soucitu velkoryse přehlédl několi likvidačních zákroků v podání bezděkovských ,,borců“. V utkání se střelecky opět blýskl Robert Šimanovský, který k sedmi vstřeleným brankám z utkání v Bezděkově přidal hattrick a tím zakulatil počet branek, kterými překonal brankáře hostí, na rovných deset. Od první až do poslední minuty existovalo na hřišti jen jedno mužstvo a bylo jen otázkou skóre, jak utkání dopadne. Více než 100 spokojených diváků po utkání vyprovodila domácí borce do kabin potleskem. Nedisciplinovaní hosté si ještě vykoledovali po závěrečném hvizdu jednu červenou kartu za urážku rozhodčího. Jak šly minuty: 2. minuta – střela V. Turka, těsně vedle. 4. minuta – Frýzek také minul branku, 9. minuta – trestný kop V. Turka, Lávička na dvakrát nedorazil. V 10. minutě se již radovali domácí z vedení 1:0, když Lávička poslal do běhu Chalupnému a ten na malém vápně našel Šimáčka, který bez problémů skóroval. V 16. minutě – se na hřišti červenalo, když byl zezadu bez míče bezohledně faulován Chod. V 17. minutě – hlavičkoval Šimanovský centr V. Turka těsně mimo. 18. minuta – již Šimáček překonal brankáře hostí, avšak pro údajný ofsajd gól nebyl uznán. Vše si vynahradil ve 30. minutě, když po přihrávkách V. Turka a Choda zvýšil na 2:0. Ve 31. minutě jásali domácí diváci potřetí, když si šimanovský udělal na vápně prostor na střelu a nechytatelně zakončil, 3:0. Ve 41. minutě postupoval z úhlu sám Šimáček, avšak jeho střela skončila v náruči hostujícího brankáře. Ve 42. minutě skóroval Šimanovský podruhé a zvýšil na 4:0, když jej velmi dobře našel Šimáček. V 53. minutě se ve velmi dobré pozici octl Chod, po přihrávce Šimanovského, avšak nezakončil přesně. V 65. minutě zvýšil Lávička na 5:0, když si dvakrát velice pěkně vyměnili míč se Šimáčkem. Na konečných 6:0 upravil Šimanovský, když si našel prostor pro střelu na velkém čtverci a k tyči zakončil. Konec zápasu přinesl několik nechutných zákroků hostí a několik dalších šancí v podání domácích.

Slovo trenéra: Z utkání mám  velmi dobrý pocit, protože naši kluci přistoupili k utkání velice zodpovědně a nedali soupeři nejmenší šanci, aby vývoj zápasu nějak zkomplikoval. Hosté se představili, jako naivně hrající a ubrečený soupeř a postrádali jakýkoliv herní systém. Jsem velice rád, že se kluci nenechali ani v závěru vyprovokovat nechutnými zákroky soupeře a utkání dovedli hladce do vítězného konce., což svědčí o jejich hráčské vyspělosti.

Poločas: 4 : 0  ; ŽK: 4:3; ČK: 0:2 ; Diváků: 140

Branky: Šimonovský 3, Šimáček 2, Lavička

Sestava Žichovic: Němec, Harenčák, Frýzek, Brož, Chalupný, Šiška, V. Turek, Malík, Lávička, Chod, Šimáček, Šimanovský (střídali: Švehla, Bala, Šuba Jaroslav st.)