1. B třída - skupina B : 11. -12.11.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

ČERNÝ PETR ZŮSTAL V BEZDĚKOVĚ

Po třech  porážkách za sebou se konečně Tatran Dlouhá Ves dočkal vítězství, když  na domácím hřišti dokázal pokořit druhý tým tabulky z Přeštic. Na tomto úspěchu se velkou měrou zasloužit autor hattricku František Kejla. Hradešice opět potvrdily, že v domácím prostředí na Švihov umí zahrát. Jejich vítězství 2:0 definitivně pečetil v poslední minutě Zbyněk Chmelík. Na důležité body dosáhl rovněž Mochtín , když si doma vítězstvím 2:0 poradil s dosud velice úspěšným nováčkem ze Spáleného Poříčí. Nebývalou úrodu jedenácti branek  viděli diváci v Losiné, z toho osm v síti domácích.Lídr tabulky ze Žichovic tak opět potvrdil, že na Losinou dokáže zahrát a ani tentokrát nenechal svému soupeři šanci získat první vítězství ve vzájemných zápasech. Naopak druhý poločas pro ní skončil debaklem. Na své vítězství na hřišti v Janovicích se tentokráte nadřeli fotbalisté Kovodružstva Strážov. Ve vyrovnaném utkání přišla vydařená závěrečná desetiminutovka kterou minutu před koncem korunoval vítěznou branku Mayer. Tato branka  znamenala nejen zisk třech bodů, ale posun v tabulce na výborné druhé místo. Důležitý souboj se hrál v Bezděkově kde proti sobě nastoupily poslední dva týmy tabulky. Domácí odmítli možnost v případě vítězství se odlepit z posledního místa tabulky a po prohře 1:3 jim zůstal černý Petr soutěže.

Dlouhá  Ves – Přeštice B   4 : 1

Martin Krůs

V Dlouhé Vsi se hrálo velmi tvrdé utkání. Na svoji až přehnanou tvrdost doplatili hosté z Přeštic, kteří od 10. minuty hráli bez vyloučeného Havlíčka. Domácí takto oslabeného soupeře zatlačili na jeho půlku. První branka padla z trestného kopu, když Kejla nedal hostujícímu brankáři šanci střelou o tyč do brány. Zhruba o deset minut později Kejla jako přes kopírák zvýšil na 2:0. Hosté jakoby se nepoučili a dali Kejlovi šanci skórovat z trestného kopu ještě do třetice, ale tentokrát míč jen těsně minul horní roh branky. Kejla však svůj hattrick zvršil ještě v prvním poločase, když se po levé straně uvolnil Krejčí a nahrál Kejlovi před prázdnou branku 3:0.

Druhou půli už domácí polevili a nechali hrát hosty. Do větších šancí se však hosté až na jednu nedostali. Výborně hrající kapitán hostí Lecjaks se dostal k odraženému míči na velkém vápně a nedal domácímu brankáři šanci 3:1. Ještě jednou se podařilo snížit hostům skóre, to však bylo z ofsajdové pozice.Domácím se v závěru podařilo ještě zvýšit skóre Frýdou, kterého hosté zapomněli pokrýt 4:1.

Poločas: 3 : 0 ; Rozhodčí: Košan Z., Diváků: 60 ; ŽK 3 : 7 ; ČK 0 : 1

Branky : Kejla František  3 , Frýda Tomáš – Lecjaks

Sestava domácích: Beránek-Šebelík,Rovňan D.,Blažek,Koryťák(Gobi),-Krůs,Krejčí,Frýda,Hubený,- Kejla(Košťál),Tomanec(Čech)

Hradešice – Švihov 2 : 0

Poločas: 1 : 0 ; Diváků: 80 ; ŽK: 1 : 1

Branky: 25. Kotiš  V., 90. Chmelík Z.

Mochtín  - Sp.Poříčí  2 : 0

Domácí získali zaslouženě tři body. Byli aktivnější a bojovného soupeře předčili především v zakončení.  Ve 28.minutě otevřel skóre Milan Bejvl, stejný hráč pak v 65.minutě neproměnil pokutový kop. Pojistku na tři body přinesla 73.minuta , kdy dorážkou zvýšil na 2:0 Jiří Podráský.

Poločas: 1 : 0 ; Rozhodčí: Gschwendtner ; Diváků. 100; ŽK : 3 : 2

Branky: Bejvl, Podrázký

Losiná  - Žichovice 3 : 8

Josef Chalupný

Nejvydařenější zápas podzimu sehráli žichovičtí fotbalisté na hřišti v Losiné. V první šanci zápasu se ocitl útočník Losiné, avšak mířil vedle. Od té doby už existovalo na hřišti v podstatě jen jedno mužstvo a to hosté, které ze středu zálohy perfektně dirigoval zkušený Václav Turek, který rozděloval míče s nevídanou lehkostí a milimetrovou přesností. K vidění byly jak krásné střely, tak i nádherné kombinační akce na jeden dotek, či průniky jednotlivců nebezpečně zakončené. Jak se utkání vyvíjelo: 11. minuta - trestný kop V. Turka, těsně mimo. 14. minuta - hlavička Frýzka, též mimo. Ve 25. minutě, postupoval sám z úhlu Šimáček, také však těsně minul. Ve 26. minutě to již bylo 0:1, když V. Turek napřáhl z třiceti metrů a míč se od břevna a tyče odrazil ke zcela volnému Malíkovi a ten pohodlně skóroval. 30. minuta - ideálně uvolnil V. Turek Malíka, jehož střela skončila na tyči a od tyče putovala do náruče brankáře domácích. Ve 32. minutě opět V. Turek dlouhým přesným pasem z vlastní půle poslal do úniku Choda a ten přes brankáře zvýšil na 0:2! 36. minuta - V. Turek dorazil vyraženou střelu Šimanovského, 0:3! Ve 39. minutě domácí korigovali povedenou střelou z trestného kopu, 1:3 a tímto skóre skončil i první poločas. Hned ve 46. minutě zatáhl Lávička po pravé straně a jeho nepovedenou střelu uklidil Šimanovský do sítě. Ve 49. minutě opět V. Turek nádherně vyslal do úniku Šišku a ten s přehledem zakončil, 1:5! 53. minuta - kdo jiný než Turek přihrál Chodovi a ten se svojí střelou nemýlil, 1:6! Následně v 56. minutě Šiška našel Šimanovského a ten zvýšil na 1:7! Poté v 57. minutě po ojedinělé akci, domácí prostřelili ztuhlého Němce, 2:7! V 63. minutě se po závaru nejlépe orientoval ve skrumáži Frýzek a zvýšil na 2:8! V 75. kontrovali domácí další povedenou střelou na konečných 3:8! A když v obrovských šancích selhali jak Malík, tak Šimanovský, výsledek zápasu se již do konce neměnil a hosté odcházeli do kabin za potlesku početné skupiny žichovických fanoušků, ale i příznivců domácích.

Slovo trenéra TJ Žichovice Josefa Chalupného : Dnes mi kluci udělali svým výkonem radost a všichni do jednoho zaslouží pochvalu. Nerad vyzdvihuji výkony jednotlivců, ale dnes musím udělat výjimku a složit poklonu výkonu Venci Turka. Mám radost nejen z výkonů mužstva na hřišti, ale i z toho, jaká momentálně panuje atmosféra v kabině i mimo ni. Dnes se opět ukázalo, že lépe hrajeme proti silnějším soupeřům a s mužstvy ze spodku tabulky se tak trochu trápíme. “

Poločas: 1 : 3 ; Diváků :  50  ; ŽK: 1:3

Branky: Jambor, Kail, Veleman - Chod 2, Šimanovský 2, Frýzek, Malík, Turek, Šiška

Sestava Žichovic: Němec, Harenčák, Frýzek, Lávička, Chalupný, Šiška, V. Turek, Malík, Chod, Šimáček, Šimanovský.Střídali :  Brož, Bala.

Strážov – Záhoří   1 : 0

Po úvodní patnácti minutách  ve kterých  byli aktivnější  domácí se hra vyrovnala.  Zatím co brankář hostů  se ve své svatyni nudil, neboť ani jedna ze střel Strážova mezi tyče  nemířila , strážce domácí branky Javorský  si na vytíženost  nemohl  stěžovat. V 28.minutě chybovala domácí obrana v rozehrávce , k míči se dostal Milota, eho prudkou střelu Javorský  bravurně kryl. Jeho čisté konto zůstalo i v 38.minutě když se trojice hráčů  hostů ocitla před jeho brankou nekrytá, ale při zakončení branku netrefili. Ani prvních dvacet  druhé půle  nenasvědčovala tomu, že by se  Strážov mohl dočkat vítězství. Až  ve zbývající části začal tlak domácích narůstat a s nimi přišly i první šance. Po akci Smolíka našel centrovaný míč Vítovce, ale jeho střela se odrazila od bránících obránců. V 76.minutě na další centrovaný míč z pravé strany si naběhl Petr Presl, z těžké pozice jeho hlavička mířila nad branku. V 84.minutě Broněk Mayer  přihrávku od střídajícího   Štěpána Presla zakončil  hlavičkou těsně vedle pravé tyče  . Vzápětí si hlavičku vyzkoušel i Š.Presl, míč směřující k tyči však výborně gólman hostů vyrazil. V 87.minutě vyslal  dělovku z trestného kopu na branku Záhoří Janka, trefil jen tělo brankáře. Minutu před koncem se domácí diváci dočkali, když Mayer opět prokázal čuch na branky a míč z jeho kopačky rozvlnil síť soupeřovy branky .

Poločas: 0 : 0; Rozhodčí: Holeček ; ŽK: 0 : 1   ; Diváků: 100

Branka : 89. Broněk Mayer

Sestava Strážova : Javorský – Helm, Čížek, Paleček, Michel – Vítovec, P.Presl(81.Š.Presl), Matějka,  Smolík – Janka, Mayer(89.P.Toman).

Bezděkov -  Starý Plzenec   1 : 3

Poločas: 1 : 0 ;Diváků: 50 ; ŽK : 1 : 3.