1. A třída : 11. -12.11.

1. A TŘÍDA

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

A NEJSOU SI NIC DLUŽNI

Ani odvetný zápas tohoto ročníku mezi Startem Luby a Keramikou Chlumčany nepřinesl vítěze. Po remíze v prvním duelu , hraném  na hřišti v Dolní Lukavici skončil u druhý dělbou bodů. Přesto zápas v Lubech přinesl pro domácí alespoň částečný posun vpřed. Podařilo se jim přerušit dosavadní neúspěšnost s Keramikou u které již bylo pravidlo, že si jezdí do Lub pro tři body. Kdyby nebylo zbytečně prohraných zápasů na domácím hřišti s Okulou Nýrsko a Baníkem Stříbro , pak by barvy jejich týmu mohly atakovat druhé a jisté postupové místo. I to čtvrté je výborné a jeho udržení by  znamenalo dostat se do baráže o postup do  krajského přeboru. Na kdyby se nehraje, ale již dvě kola před koncem letošních soutěžních bojů lze označit sezónu Startu Luby v 1.A třídě za mimořádně vydařenou. K podobné spokojenosti mají ale hodně daleko v Nýrsku i v Železné Rudě. Oba týmy se pohybují v suterénu tabulky . Zlepšení tohoto stavu  nenastalo ani v tomto kole. Železná Ruda neuspěla na hřišti dalšího nováčka VS Plzeň, který jí vrátil tříbrankovým vítězstvím  prohru 1:2 ze Železné Rudy. V neúspěšných výsledcích pokračuje rovněž Okula Nýrsko. Jejich prohra s Nýřany byla z devíti na podzim z odehraných zápasů na domácím hřišti v pořadí již pátá . Okula zůstává nadále na  nelichotivém  14.místě. Ještě o stupínek níže , předposlední místo patří se stejným počtem 15 bodů Železné Rudě.

Jiří Vondra st.

Nýrsku už jde v každém zápase o bytí a nebytí v soutěži a tak začali aktivně vypracovali si i několik slibných příležitostí ale bohužel bez brankového efektu a tak přišla hrubá chyba v obraně domácích a hosté se tak lacino dostali do vedení. I přes veškerou snahu domácích si Nýřany svůj jednobrankový náskok do poločasu pohlídali.

Do druhé půle nastoupili hráči Nýrska z odhodláním výsledek o točit. přitlačili soupeře na jeho půlku a výsledkem byla penalta v 60.minutě kterou proměnil Šteiner a srovnal tak skóre na 1:1. Co se pak odehrálo na Nýrském trávníku nikdo nechápal. Třikrát šli domácí hráči zcela osamoceni na brankáře hostí ale ani jednou neuspěli a tak zákonitě přišel trest. Po rohovém kopu v 83.minutě prošel míč až k volnému Radovi a ten vstřelil vítězný gól hostů. Závěr zápasu to byla jen křeč domácích kteří se snažili z výsledkem ještě něco udělat ale jejich snaha vyzněla naprázdno.

Poločas : 0:1; Rozhodčí: Kratochvíl ; Diváků: 40 ; ŽK 1:3

Branky Šteiner (PK) - Zdvihal,Rada

Sestava Nýrsko: Pudlo - Hájek Jakub, Hvězda, Tykal, Valenta - Presl, Šteiner, Kopecký, Kadlec - Bartůněk, Zahrádka(79.Korschinský)

Trenér Jiří Vondra: „Zaskakoval jsem dnes na lavičce za trenéra Kadlece který se vrátil po trestu do pole. Bohužel mužstvo je ve velmi špatném kondičním i psychickém stavu a tím pádem není ani schopno plnit taktické pokyny. I přesto mohli zvítězit kdyby byli schopni proměnit své stoprocentní šance. Jestli se přes zimní přestávku nic podstatného nezmění sestup Nýrsko nemine“.