Divize – muži - skupina A : 11. -12.11.

D I V I Z E

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

ZAKONČILY PODZIM VÍTĚZSTVÍM

Více než úspěšné bylo poslední divizní  podzimní kolo pro oba týmy z Pošumaví. Oba hrály na hřištích soupeřů a oba si přivezly vydřená vítězství. Nováček z Horažďovic začal pouť za třemi body na hřišti Malše Roudné . Domácí  po bezbrankovém poločase kapitulovali poprvé krátce po té, kdy přišel na hřiště střídající Strakoš, který za pár vteřin svého působení na hrací ploše poslal poprvé míč do domácí branky. V nastaveném čase úspěšné dílo hostů dokonal a pečetil  tříbodový zisk kanonýr Beránek. Také ve Strakonicích se rozhodovalo vítězství lídra tabulky až v závěru zápasu, kdy v početní přesilovce dal vítěznou branku v nastaveném čase Hanzlík! Nakonec vše vyšlo podle představ příznivců klatovské kopané . Tři cenné body znamenaly po nedělním dopoledním dalším klopýtnutí největšího soupeře Klatov Vyšehradu který doma pouze remizoval  zvýšení náskoku o šest bodů. Málo kdo by si mohl představit před začátkem tohoto ročníku tak příjemný pohled na tabulku divize. TJ Klatovy za první   a FK Horažďovice za šesté místo k tomuto umístění blahopřejeme , připojujeme k tomu pro oba přání k zaslouženému  a klidnému přezimování v tabulce na místech,  které musí hřát nejen je, ale všechny kdo jim tento úspěch přejí.

Malše Roudné – FK  Horažďovice    0 : 2

Poločas: 0  : 0

Branky: 51. Strakoš, 90. Beránek.

Strakonice – Klatovy   2 : 3

Karel Zedek

Poslední zápas podzimu sehrály Klatovy v derby ve Strakonicích, kde chtěly apravit zaváhání doma s Vyšehradem, který v dopoledním zápase doma s FC Bzovou pouze remizoval.  Případným vítězstvím  měly šanci zvýšit svůj podzimní náskok na šest bodů.

Klatovy začaly dobře a již ve 2.min centroval do vápna domácích Janek, ale centr nenašel nikoho ze spoluhráčů. Domácí odpověděli za minutu a centrovaný míč odvracel Javůrek na roh. Ve 13. min  byl na hranici vápna faulován Hanzlík,  k trestnému kopu se postavil Brejcha a přes zeď k tyči nedal brankáři šanci. Domácí zahrozili ve 27.minutě, ale střela Kánika trefila pouze dobře postaveného Míčku. Za minuta se naší obranou prokličkoval opět Káník a jeho přesná střela k tyči skončila vyrovnávací brankou. Ve 37.min zaváhal u lajny Janek, k míči se dostal domácí Dolejš a s jeho střelou měl Míčka plné ruce práce. Do konce poločasu byla hra vyrovnaná a ani jedno mužstvo si nevypracovalo větší příležitost.

Ve druhé  poločase v 50.min zahrávali domácí z půlky trestný kop do vápna kam si naběhnul nikým nepokryt Neusek a k tyči poslal domácí do vedení..  V 65.min byl po zákeřném faulu úderem lokte do obličeje Viktory vyloučen  Káník, které nebylo ze strany domácích poslední. Po rozehrání se k míči dostal Král z pravé strany poslal do vápna  prudkou přihrávku , na kterou si naběhnul Janek a vyrovnal na 2:2. V 70.min byl po druhé žluté vyloučen kapitán mužstva Hodánek  a za pět minut po hrubém faulu uviděl třetí červenou domácích Nousek. Klatovy se snažily soupeře dostat pod tlak, ale domácí kouskovali hru a v 86. min mohli po chybě Viktory, který ztratil míč jít do vedení. Dolejš, který se řítil na Míčku od půlky sám neuspěl a skvělým zákrokem Míčka své Klatovy podržel. V nastavení poslal z pravé strany do vápna centr Šlechta, na který si naběhnul Hanzlík a z voleje poslal Klatovy do vedení, které v konečném účtování znamenalo vítězství. Hosté doplatili na svou velkou neukázněnost, která je stála velmi cenné body.

Branky: 35. Kánik P, 50. Nousek – 13. Brejcha,67. Janek,90(1) Hnazlík

Rozhodčí: Kalenda Jan

Žluté karty 6:1, červené karty: 3:0 65. Kánik Patrik, 70. Hodánek, 75. Nousek

diváků:200

Sestava Klatov: Míčka-Šlechta,Viktora Horňák,Javůrek(75. Vonášek P) -Janek, Král Brejcha,