1. B třída - skupina B : 4. – 5. 11.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

VÍTĚZSTVÍ PEČETIL BROŽ Z PENALTY

Předehrávané první  jarní kolo, v pořadí čtrnácté v tomto ročníku  přineslo vydařené odvety za úvodní  podzimní kolo . Švihov doma oplatil porážku Mochtínu, když přidal ještě jednu branku navíc kterou dal Brož z pokutového kopu.  S cílem vrátit jednobrankovou prohru hostům z Hradešic nastupoval na hřišti v Janovicích Strážov.Pomsta byla „sladká“ v podobě čtyř branek v síti hostů. Toto vítězství udrželo  Kovodružstvo ve hře o medailové umístění.  úspěšné bylo doma  i Spálené Poříčí které v domácím prostředí vrátilo na vlas shodným výsledkem hostům z Dlouhé Vsi porážku na jejich hřišti. Žichovice měly rovněž hostům z Plzně vracet  první prohru v tomto ročníku . Očekávání se naplnilo až po přestávce, kdy nejdříve musely dotáhnout jednobrankové vedení hostů a hattrick Choda přispěl v výraznému vítězství. Poslední Bezděkov se v Přešticích nevzdal ani po té, když v poločase prohrával o dvě branky a přinutil domácí B tým k tomu, že se v závěru musel o vítězství bát.

Švihov  - Mochtín   2 : 0

Staněk Jan

Slušně hrané utkání se šancemi na obou stranách jen s rozdílem že domácí své šance proměnili.

Poločas : 0:0 ;  Rozhodčí: Beran ; ŽK: 1 : 1; Diváků: 50.

Branky : 57.Pflug,78.Brož ( PK)

Sestava Švihov :  Tráva-Zadražil,Vrba,Pflug,Čížek Jan,Oulík, Brož,Schejbal,Havlíček,Čížek Radek, Osvald střídali :Kudják,Zdrahal Jan,Cihelka

Spálené  Poříčí – Dlouhá  Ves   2 : 1

Martin Krůs

Utkání se hrálo na velice špatném terénu, který poznamenal kvalitu hry. Hosté začali mírným tlakem, který znamenal vedení, po střele Hubeného 0:1. Gól hosty uspokojil a ti se snažili ubránit jedno brankové vedení. Toto se jim však vymstilo. Domácí zalačili hosty hluboko na jejich polovinu a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří skórovat. Vyrovnání přišlo z dobře kopnutého přímého kopu 1:1.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako konec prvního, domácí nadali hostující obraně vydechnout a jen díky špatnému terénu se jim nedařilo lépe kombinovat. Vedoucí branka přišla opět z přímého kopu 2:1 a do konce utkání se již skóre neměnilo.

Poločas: 1 : 1; Diváků : 50 ; ŽK  : 3 : 2

Sestava D.Ves : Beránek-Šperl,Koryťák,Rovňan D.Blažek-Krůs,Valvoda Krejčí,Košťál(Čech)-Hubený, Kejla

Jedna z opor týmů hostů, záložník Martin Krůs k utkání uvedl : „Tento zápas mě jen utvrdil, že předehrávaná jarní kola na podzim nemají s fotbalem mnoho společného. Hrálo se na náhradním hřišti, kvalita jeho povrchu byla zoufalá, připravenost snad ještě horší, když na jedné straně hřiště byly dvě postranní čáry metr od sebe. Vrcholem všeho byl pokutový kop zahrávaný domácími, po protestech hostů rozhodčí přeměřil vzdálenost značky na pokutové kopy a míč posunul a metr dále.  Nevyhovující ale nebylo jen hřiště, místo kabiny na převlečení nám byla nabídnutá jakási maringotka zaparkovaná někde u budovy šaten, toho jsme vzhledem k počasí nevyužili a převlékli se autobuse kde bylo alespoň teplo.Hrajeme krajskou soutěž a proto si myslím , že zázemí klubů které ji hrají má mít určitou úroveň, ale v sobotu jsem se přesvědčil že tomu tak bohužel není.“

Strážov – Hradešice   4 : 0

Domácí svého soupeře přehrávali v prvním poločase kdy si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok. Již v 6.minutě vrátil míč odražený od  jednoho z obránců do sítě Hradešic Štěpán Presl 1:0. Ve 32.minutě využil závaru před brankou hostů Mayer a zvýšil na 2:0. Sedm minut po přestávce po rohovém kopu  se zapsal do listiny střelců Čížek  a na konečných 4:0 upravil v 64.minutě Janka, který zakončil svůj brejk přehozením brankáře . Po té se hra vyrovnala a v závěru měli dvě velké příležitosti korigovat výsledek také hosté, ale proti byl brankář Javorský, který obě zlikvidoval a udržel své čisté konto.

Poločas : 2 : 0; Rozhodčí: Požárek st.; ŽK: 3 : 2; Diváků. 80.

Branky : 6.Presl Š., 32. Mayer, 52. Čížek, 64. Janka

Sestava Strážov : Javorský – Helm, Čížek, Paleček, Presl Š. – Vítovec, Presl P., Smolík, Matějka – Janka, Mayer.

Žichovice -  Plzeň  Letná  5 : 1

Josef Chalupný

Utkání dvou diametrálně rozlišných poločasů viděli diváci, kterých i přes nepřízeň počasí, přišlo na hřiště v Žichovicích více než 100. Domácí vstoupili do utkání aktivně ve snaze oplatit hostům z Letné výprask z prvního podzimního kola. Již v 5. minutě v dobré pozici hlavičkoval Šimáček, odražený míč minul na malém vápně Frýzek. V 11. minutě se sám před brankářem objevil opět Šimáček, ovšem hostující gólman byl úspěšnější. Poté se iniciativa postupně začala stěhovat na kopačky hostujícího mužstva a ti začali být stále více nebezpeční. Ve 20 minutě nastřelili tyč. Ve 28. vyhlavičkoval Chalupný jasný gól z vlastní branky. Následně domácí kanonýr Šimanovský nebyl úspěšný ve dvou dobrých pozicích a tak přišel zákonitý trest v podobě vedoucí branky hostí. Za stavu 0:1 se šlo i do kabin. Do druhého poločasu nastoupilo úplně ,,jiné" družstvo domácích. Hráči najednou hýřili aktivitou, byli všude dřív a navíc hned z první akce po ose Šiška - Chalupný - Šimáček, vznikl penaltový zákrok na posledního jmenovaného a následnou penaltu s přehledem proměnil Šimanovský ve vyrovnávací gól. To běžela teprve 46. minuta. Hned v 50. minutě proměnil krásnou střelou na zadní tyč Chod přihrávku Malíka, 2:1. Poté Žichovice přibrzdil svým vyloučením Šiška, ale dnes velice aktivní Chod v 70. minutě hlavou potrestal chybu hostujícího brankáře, jehož Malík připravil u rohového praporku o míč a předložil Chodovi před opuštěnou bránu, 3:1. V 85. minutě uzavřel čistý hattrick z pokutového kopu opět Chod, když potrestal faul na svoji osobu, 4:1. Nejkrásnější akci zápasu viděli diváci v 88. minutě, kdy zkušený Václav Turek ideálně předložil míč do běhu Frýzkovi, který s přehledem své sólo zakončil podél brankáře a uzavřel skóre na konečných 5:1.

Sestava Žichovice : Němec, Harenčák, Lávička, Frýzek, Chalupný, Šiška, Turek V., Malík, Chod, Šimáček, Šimanovský (střídali: Brož, Švehla, Turek J.)

Hodnocení trenéra: „Před utkáním jsem tentokráte pevně věřil v naše vítězství, avšak to se zrodilo až po důrazné domluvě o přestávce. Jsem rád, že jsme hostům takto výrazně oplatili porážku z úvodního kola a zároveň potěšili naše diváky, kterých i přes nepřízeň počasí přišlo opravdu hodně a byli na hřišti slyšet. Za druhý poločas zaslouží kluci pochvalu, neboť vlastně v deseti nepustili hosty téměř k ničemu ba naopak ještě třikrát skórovali. Třešničkou na dortu byla jistě akce, která předcházela páté brance, když Venca Turek ukázal jak je fotbal jednoduchý, jestliže se skloubí fotbalové umění se zkušeností. Pro dobře naběhnutého Frýzka již nebyl problém zakončit. Pochvalu zaslouží opět celý tým.“

Poločas:  0 : 1 ; ; ŽK: 2:0; ČK: 1:0 ;  Diváků:  130

Branky: Chod 3, Frýzek, Šimanovský – Rada