1. B  třída  - skupina B  :  28.-29.10.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

V DERBY PŘÁLO ŠTĚSTÍ DOMÁCÍM

Dvakrát se pousmálo v posledním podzimním kole v  derby štěstí na domácí. Ve Švihově nastoupili oba soupeři  kombinovaných sestavách. Nicméně to nic nebránilo domácím aby si přesvědčivým vítězstvím nad hosty z Dlouhé Vsi 4:1 zajistili další tři body. Rozdílný průběh mělo další derby v  Mochtíně . Také proto mohou  domácí  zařadit své vítězství 2:1 nad svým rivalem ze Strážova do kategorie šťastných. Tento  zápas jen potvrdil, že  1.B třída je v součastné době velice vyrovnanou soutěží a je jen málo utkání ve kterých lze tipovat předem s největší pravděpodobností jeho vítěze.

To se týkalo i duelu v Hradešicích. Domácí po posledních dvou prohrách na svém hřišti  na něm hostili Záhoří, tedy tým který naopak třikrát za sebou dokázal přivést plný bodový zisk ze hřišť soupeřů. Ten kdo domácím přesto věřil  udělal dobře, neboť  těm se podařilo zvítězit 2:1 a to hovoří za vše.

Bezděkov nečekal lehký úkol  na hřišti ve Spáleném Poříčí .Domácí po třech remízách další dvě utkání doma vyhráli a úspěšní byli i v duelu dvou nováčků, který pro ně skončil výsledkem 4:1.Bezděko  tak zůstává nadále v tabulce poslední a potencionální soupeři se kterými by mohli bojovat o záchranu se mu stále více vzdalují. Lídrem tabulky zůstávají   i po tomto kole Žichovice , které zvítězily  v domácím prostředí nad třetím celkem od konce tabulky z Předenic 2:1.

O následujícím víkendu pokračují krajské soutěže předehrávanými čtyřmi koly z jarní části , takže závěr letošní sezóny se nezvykle prodlouží až do 25.listopadu. Jen je  otázkou co na to  řekne vývoj počasí…

Švihov  - Dlouhá Ves  4 : 1

Zápas do kterého nastoupily oba týmy bez několika hráčů základní sestavy. Domácí hosty zatlačili na jejich půlku, ale k výraznějším šancím jejich tlak nevedl. Bylo však otázkou času kdy přetížená obrana hostí kapituluje, po jednom z mnoha trestných kopů, se ve 23.minutě minutě prosadil Čížek a doklepl do brány míč  1 : 0.Další branku přidali domácí ve 45.minutě  krásnou střelou Oulíka z osmnácti metrů  a za stavu 2:0 odcházela obě družstva do  kabin.

Druhý poločas domácí zaspali a nechali hosty snížit skóre ve 48.minutě Kejlou na  2:1.  Domácí přizpůsobili svoji hru hostům a nechali je několikrát proniknout do nebezpečné vzdálenosti od jejich brány,ale bez brankového efektu. Naopak to byli domácí, kteří v 65.minutě zvýšili  z pokutového kopu Brožem. Završení smůly pro hosty byl vlastní gól, který si po prudkém centru srazili do brány 4:1.

Poločas : 2:0 ; Rozhodčí: Petrželka ; Dikváků: 50 ; ŽK: 1 : 1.

Branky: 23.Čížek R.,45.Oulík,65.Brož PK, vlastní - 48.Košťál

Sestava Švihov : Tráva-Zadražil,Kudják,Vrba,Čížek J.,Oulík, Pflug,Brož,Havlíček,Čížek R.,Zdrahal střídali:Suchý,Cihelka,Osvald

Sestava D.Ves: Beránek-Kadlec,Koryťák,Hubený,Krůs-Krejčí,Košťál,Frýda,Čech(Zdeněk)-Gobi, Kejla

Mochtín – Strážov    2 : 1

Zápas bohatý na gólové šance nakonec vyzněl lépe pro domácí Mochtín. Ten se ujal vedení již v 16.minutě , kdy se hlavou  prosadil Petr Švátora. Vzápětí  měl dvě tutovky hostující Janka, ale brankář Rajtmajer ho vychytal. Ve 26.minutě zvýšil na 2:0 dorážkou Luboš Nový a Mochtín byl na koni. Hned v úvodu druhého poločasu brankář  hostí Michal Javorský zlikvidoval sólo Jarabici a  udržel šanci  bodovat. Ti byli v závěru uklání lepším týmem. Stačili však jen korigovat nav 65.-minutě  2:1 brankou Mayera.

Poločas: 2 : 0; Rozhodčí: Bureš Jiří; Diváků: 100; ŽK. 2 : 2

Sestava Strážov : Javorský - Čížek, Paleček, Helm, Duchek. Matějka, Presl P. ,  Smolík, Vítovec, Janka, Mayer

Hradešice  - Záhoří  2 : 1

František Melka

V úvodu utkání se obě mužstva jen oťukávala a šance na vstřelení branky se začaly objevovat až po 15.minutách hry. Hosté dokázali využít své výškové převahy v 19.min, kdy se po přímém volném kopu dokázal hlavou prosadit hostující J. Milota. Naštěstí pro domácí již v 24.min srovnal stav zápasu P. Řezáč, který si naběhl na křižnou přihrávku a nedal brankáři hostů šanci. Domácí se po vstřelené brance zlepšili a vytvořili si několik velmi dobrých šancí. Jenže F. Šašek minul z malého vápna prázdnou branku, V. Hlaváč z přímého kopu trefil jen spojnici tyče a břevna a hlavičce P. Lávičky chybělo jen několik centimetrů.Naopak posledních deset minut patřilo jednoznačně hostům. Zahrávali několik standardních situací a při nich byli velmi nebezpeční. Opět hlavou trefili břevno, pak si dali domácí málem vlastní branku a několikrát domácí podržel výbornými zákroky brankář V. Ryba.

Druhý poločas chtěli domácí strhnout vítězství na svoji stranu, byli častěji na polovině hostů, ale stále si museli dávat velmi dobrý pozor na rychlé útočníky hostů. V 57.min vstřelil hezkou branku domácí D. Novák, o chvilku později mohl stejný hráč zvýšit náskok domácích, ale v dobré pozici branku přestřelil. Pak zahrával volný přímý kop L. Junek, domácí již zvedali ruce nad hlavu, ale hostující brankář bravurním zákrokem vyrazil na rohový kop. Na druhé straně se dostal do brankové příležitosti rychlonohý Švec, ale se zakončením váhal a nakonec minul branku domácích. Poslední minuty patřili hostům, kteří chtěli srovnat stav utkání, ale domácí si již dokázali pohlídat jejich velmi nebezpečné hlavičkáře a dokázali dotáhnout toto utkání do vítězného konce.

Poločas:  1 : 1 ; Rozhodčí :  Švantner ; ŽK – 2:2 ; Diváků:  60. ; ŽK: 2:2

Branky : 24. P. Řezáč, 57. D. Novák – 19. J. Milota.

Trenér František Melka(Hradešice) : Dnes jsme dokázali porazit velmi silného soupeře.Hra byla oboustranně kvalitní a my jsme dnes měli o trochu víc štěstí než soupeř. Dnes musím pochválit oba beky Láďu Junka a Pavla Řezáče, kteří odehráli výborný zápas a to samé musím říct o našem brankáři Vaškovi Rybovi, který nás dnes svými zákroky určitě podržel. Po minulém týdnu, kdy mi chtěli po tom co se dělo v Mochtíně skončit s fotbalem tři hráči, se nálada v mužstvu určitě zvedne a kluci budou mít chuť se prát o další body.

Spálené Poříčí  - Bezděkov  4 : 1

Poločas:  2 : 1 ; Diváků :  100  ; ŽK: 0 : 2

Branky: Fiala, Homolka, vlastní, Šlajs - Panuš

Žichovice -  Předenice  2 : 1

Josef Chalupný

Domácí hráči, kteří se k utkání sešli ve společenských oblecích, aby oslavili již jistý titul půlmistra, začali utkání dvěmi bleskovými brankami v podání důrazného Jiřího Šimáčka, který vždy pohotově dorazil brankářem vyražené střely Šimanovského. To vše se událo ve 2. a 10. minutě. Poté se stáhli do defenzivy a mohou vděčit jen brankáři Němcovi za to, že poločas skončil 2:0. V nepřesvědčivém výkonu pokračovali i ve druhém poločase, když ze šedi vynikl jen pěkný trestný kop Šimanovského. Naštěstí hosté trestali až v závěru, kdy si slabší chvilku vybral i gólman Němec, ale pak již domácí nepřipustili, aby jejich vítězná série na domácím hřišti byla nepřerušena. Žichovickým citelně chyběl zraněný V. Turek, navíc pro zranění museli postupně odstoupit Chod, Šiška a se sebezapřením dohrávali Brož, Lávička a Malík, kteří svá zranění teprve doléčují.

Trenér Žichovic Josef Chalupný: „Před utkáním jsem hráče upozorňoval na perfektní obranu hostí a z toho důvodu jsem do útoku postavil urostlého Jirku Šimáčka s úkolem srážet vysoké míče a nekompromisně se tlačit do šestnáctky. On úkol splnil nad očekávání dobře a za deset minut vlastně rozhodl celý zápas. Jinak si kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. Hosté se představili jako velmi dobré mužstvo a sportovně musím přiznat, že utkání by lépe slušela remíza. Výborně zvládl utkání i rozhodčí.“

Poločas: 2 : 0 ; Diváků: 120.

Branky: Šimáček 2 - Albl; ŽK: 1:3