Krajská soutěž žáků ,sk. B  : 28.-29.10.

KRAJ. SOUTĚŽ ŽÁKŮ

skupina B

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

V DERBY SI POLEPŠILA SUŠICKÁ REZERVA

Vedoucí tým tabulky Okula Nýrsko si v jedenáctém kole krajské soutěže žáků snadno poradil s další překážkou kterou byl v domácím prostředí Svatobor Hrádek. Další derby se hrálo v Sušici. Vítězstvím nad béčkem Klatov polepšila domácí rezerva , když v tabulce postoupila na 7.místo a je na čele peletonu dalších čtyřech týmů z Pošumaví které se v pořadí Horažďovice, Chanovice, Klatovy B a Luby za Sušici  seřadily .

Sušice B – Klatovy B  2 : 0

Poločas: 0 : 0

Branky : 48. Reitmaier, 56. Kalný

Sestava Klatov B :Štěpán,Vališ,Brož M.(45 min.Kovařík),Valeš,Samec,Lužný(55 min.Oliva) Kubaň, Jelínek, Brož J.Kratochvíl(62 min.Vališ) Matoušek

Horšovský Týn – Horažďovice  3 : 2

Michael Forman

Na utkání do Horšovského Týna odjely Horažďovice pouze  s třinácti hráči, bez zraněných Jakuba Formana, Dana Vonáška, Lukáše Zdichynců (nemoc) a také bez Dana Macouna. Do branky se tedy postavil Pepa Nauš a odvedl slušný výkon. Hned na úvod utkání jsme několikrát zaspali v obraně, čehož domácí využili ke vstřelení dvou branek, obě z prostoru penalty. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním domácím vítězství alespoň zkomplikovat, což se zdařilo asi v polovině druhé půle, když naši aktivní hra a nápor nakonec vedl ke vstřelení šťastného gólu. Martin Greger zatáhl míč po pravé straně a jeho centr si obránci srazili do vlastní sítě. Hned v následujících minutách, ale naopak Greger vyrobil chybu v rozehrávce, kterou domácí potrestali krásným gólem na 3-1. Hosté se se přesto nevzdávali a nadále si udržovali převahu a ohrožovali domácí branku. Aktivní byl po celý zápas velmi dobře hrající Láďa Kliment, který domácím dělal velké problémy. Na druhé straně mu vydatně pomáhal Jan Sova, Který se přesunul do útoku a jeho místo v obraně zaujal střídající Tomáš Greger. Nakonec z naší aktivní hry vyplynulo několik trestných kopů a rohů. Po jednom z trestných kopů jsme také snížili na rozdíl jediného gólu. Ze strany se krásně trefil právě Jan Sova a překvapil domácího gólmana. Do konce zbývalo zhruba 5 minut tak jsme vše vsadili na útok a hráli neustáli na půli domácích a vytěžili jsme další rohové kopy. Štěstí nakonec stálo při domácích, protože v posledních vteřinách utkání po posledním rohu a závaru před domácí brankou trefil Jan Pařil pouze břevno a domácí tak své vítězství uhájili. Do dalších utkání je příslibem výborný výkon Ládi Klimenta, návrat Alexe Vachušky, který, jak se zdá, se vrací do dobré formy a snad i hra obrany ve druhé půli. Za očekáváním tentokrát zůstali Ion Butnaru a Fanda Melka a i střelec minulého zápasu Dominik Vonášek, kterým se v utkání nedařilo, tak jak jsme zvyklí.

Sestava Horažďovice: Nauš Josef - Sova Jan, Nováček František, Pařil Jan, Greger Martin - Kavale Luboš, Melka František (Pařil Tomáš), Butnaru Ion, Kliment Ladislav – Vonášek Dominik (Greger Tomáš), Vachuška Alexander.

Poločas:  : 2 : 0

Branky hostů: vlastní, Sova Jan.

Luby – Bělá  0 : 2

Poločas: 0 : 1 ; Rozhodčí: Blaheta.

Branky :  Raun, Bořil

Hrádek  - Nýrsko  0 : 7

Poločas: 0 : 5