1. B třída - skupina B : 21.-22.10.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

KOMPLEX HRADEŠICE MOCHTÍN PŘEKONAL

Již dva soutěžní ročníky Mochtín nad svým rivalem z Hradešic nevyhrál. Podařilo se mu to až nyní. Vítězství je o to cennější, neboť přišlo v době,  kdy tento tým potřebuje nejen úspěšný výsledek k posílení sebevědomí, ale také body kterých nemá na rozdávání. Bez absence rychlonohého obránce Michela a s dalšími potížemi v sestavě   odjížděl Strážov do Dlouhé Vsi,  kde v minulém ročníku utrpěl debakl 6:0. Ten se tentokrát nekonal a místo něho rozhodly dvě pěkné  střely z dálky o tom, že na body tentokráte domácí nedosáhli. Dařilo se na hříštích soupeřů TJ  Žichovice  a FC Švihov.Lídr tabulky ze  Žichovic  potěšil početnou diváckou výpravu která s nimi odcestovala do Záhoří. Na hřišti v posledních zápasech velmi úspěšného domácího týmu nenechaly Žichovice  nic náhodě a dvěma brankami v úvodu zápasu daly domácím na vědomí kdo je na čele tabulky. Švihov naplnil teoretické předpoklady i herním projevem a odvezl si ze hřiště nováčka z Bezděkova plný počet bodů. Domácím tak zůstal nadále v držení černý Petr soutěže.

Dlouhá  Ves  - Strážov  1 :  2

Martin Krůs

Vyrovnaný duel přinesl brankovou úrodu až ve druhém poločase. První půle se hrála  jen ve středu hřiště bez gólových šancí. Skóre otevřel ve 60.minutě domácí Kejla po gólové přihrávce od Krejčího.Po této brance  však domácí polevili a nechali hosty vytvořit si více a více šancí.  Po  hrubce domácí obrany se prosadili hosté střelou z devatenácti metrů  Petr Presl 1:1. Laxní výkon domácích pokračoval i po inkasované brance. Proto přišel znovu trest, v 85. minutě nedal domácímu brankáři šanci  Smolík přesnou střelou z dvaceti  metrů 1:2. V tomto utkání domácí svým nemastným neslaným výkonem ztratili 3 body, hosté naopak  si počínali zkušeně a z minima vytěžili maximum.

Poločas:  0 : 0 ; Diváků : 100  ; ŽK: 2:2 ; Rozhodčí: Mašek.

Branky:  59. Keila -  67. Presl Petr,  87. Smolík Roman

Sestava domácích: Beránek-Šebelík,Rovňan D.,Blažek,Valvoda,-Krůs,Krejčí,Frýda,Hubený,- Kejla, Košťál.

Sestava hostů : Javorský- Presl Štěpán, Čížek, Pavlíček, Duchek – Matějka, Presl Petr, Smolík – Janka, Mayer .

Hrající trenér Strážova Petr Presl :  „ Na hřiště kde se nám v posledních zápasech nedařilo jsme odjížděli s jediným cílem, pokusit se i v kombinované sestavě odčinit náš  nepřesvědčivý výkon z minulého kola  s Bezděkovem. Jsem rád, že si to sami hráči s týdenním odstupem srovnali v hlavě co po nich požaduji a na hřišti to bylo znát. Zlepšil se jejich přístup k utkání a to bylo na výkonu znát. Kluci se dokázali vyrovnat i s tím, že museli dohánět jednobrankový náskok soupeře  a  v poslední půlhodině dokázali otočit výsledek. Za to je musím pochválit. Úplně  ale budu spokojen  , pokud toto zlepšení potvrdíme  i dalším derby , které nás čeká v sobotu v Mochtíně“ .

Mochtín   - Hradešice   3 : 0

Derby zápas byl zbytečně nervózní a tvrdý. Zraněním na to doplatil domácí Tomáš Holiš, který zápas nedohrál. V utkání průměrné úrovně  stříleli branky jen domácí hráči. Ve 26.minutě prostřelil golmana hostí V.rybu Roman Troch., v 54.minutě se trefil Miroslav Růžek a v 68.minutě podtrhl brankový účet Zdeněk Novák.

Poločas:  1 : 0 ; Diváků : 100 ; ŽK: 1:4  ; Rozhodčí: Josef Blaheta

Branky:  26.Troch , 54.Růžek, 68.Novák.

Záhoří  - Žichovice  0 : 2

Josef Chalupný

Žichovice zavítaly na hřiště mužstva, které v posledních kolech šlo od vítězství k vítězství. Již od prvních minut ale dali Žichovičtí najevo, že jsou to oni, kdo je v současné době v čele tabulky I.B. třídy. Za prvních 15 minut dali 2 branky, když ve druhé minutě nebezpečný centr Šimáčka s námahou odvrátil domácí obránce, aby ve 4. minutě vybojoval míč Brož, krásně předal V. Turkovi, jehož přesný centr proměnil Šiška hlavou ve vedoucí gól. V 8. minutě prošel trestný kop V. Turka celým velkým vápnem domácích a jen těsně minul branku. V 10. minutě pěknou přihrávku Šišky napálil Šimanovský a nechal poprvé vyniknout brankáře domácích. Tomu se dařilo i po hlavičce Šimanovského, jemuž nacentroval Chalupný po svém úniku po křídle. Změnu skóre přinesla 15. minuta, když si na rohový kop V. Turka naskočil dnes velice dobře hrající Šimáček a hlavou vymetl šibenici domácí branky. V této době rozhodčí Rys náhle změnil metr a očividně začal přát domácím, ovšem do šancí se i přes jeho snahu dostávali stále Žichovičtí. Ve 21., 36. a 41. minutě první půle třikrát velice vážně ohrozil domácího brankáře asi nejlepší hráč hostí Oldřich Chod, avšak dnes skvěle chytající brankář domácích byl proti. Ve 42. minutě se ocitl kanonýr hostí Šimanovský sám před prázdnou bránou, bohužel opuštěnou svatyni domácích minul. Nejlepší poločas v podzimní sezoně z pohledu hostí ukončil krásnou střelou Šimáček, kterou opět kryl výborný domácí gólman. Začátek druhé poloviny utkání  měl v režii velice nepřesný rozhodčí Rys a jeho dva asistenti, kteří se předháněli v chybných rozhodnutích ve prospěch domácího mužstva, přesto se do šancí dostávali opět pouze hosté, takže jsme mohli registrovat v 55. minutě krásnou střelu Šišky nad, v 57. minutě tvrdou střelu Šimanovského z úhlu, kterou opět kryl brankář domácích, v 59. minutě zatleskalo celé hlediště voleji V. Turka, který skončil nad bránou domácích. Následovali tři povedené akce O. Choda, v 60., 71. a 79. minutě, které se štěstím vychytal domácí brankář. V poslední šanci hostí se ocitl mladý Chalupný, ale i ta skončila bez úspěchu.

Trenér Žichovic Josef Chalupný :  Dnešní utkání jsme určitě svým výkonem potěšili početnou výpravu našich fanoušků, kteří s námi do Záhoří přijeli. Předvedli jsme krásné kombinace a domácí nepustili téměř k ničemu. Hezkou podívanou pokazili svým výkonem rozhodčí, jejichž výkon se narozdíl od minulého týdne ve Starém Plzenci diametrálně lišil. S úsměvem jsem přijal i své vyhoštění ze střídačky, když jsem za svůj bezadresný komentář: ,,výborně" doplněný potleskem byl poslán mezi diváky, s tím, že urážím pomezního  rozhodčího. Následně jsem se po utkání dozvěděl, že jsem i několikrát opustil vyznačené území střídačky, což byl úplný nesmysl. I přes tohle vše mužstvo podalo jeden z nejlepších výkonů v sezóně a body si jednoznačně zasloužilo“.

Poločas: 0 : 2 ; Diváků: 100 ; ŽK: 1:2

Branky: Šimáček, Šiška

Sestava Žichovice: Němec, Harenčák, Brož, Frýzek, Malík, Chalupný, Šiška, V. Turek, Šimáček, Chod, Šimanovský (střídali: Lávička, Bala)

Bezděkov  - Švihov 2 : 4

Poločas: 1 : 1 ; Diváků : 130; ŽK: 4:2

Branky: Bohatý, Šlégl - Čížek 2, Oulík, Zadražil