1. B  třída  - skupina B  :  14. – 15. 10.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

DLOUHÁ VES POPRVÉ VYHRÁLA  V HRADEŠICÍCH

Poprvé v historii zápasů v  1.B třídě bodovala Dlouhá Ves na hřišti v Hradešicích . V devátém vzájemném zápase s domácím celkem  má dosažený výsledek hodnotu třech bodů a nic na to nemění fakt, že ten to úspěch  zajistila branka z pokutového kopu .Mimo Hradešic na domácím hřišti neuspěl Švihov  a na body doma nedosáhl ani Mochtín. Před velice solidní návštěvou na utkání 1.B třídy se hrálo derby v Janovicích kde domácí Strážov hostil sousední Bezděkov. Rozdíl mezi oběma soupeři byl v tom, že proti sobě nastoupil čtvrtým celek tabulky proti nováčkovi který uzavírá tabulku. Na hřišti tento rozdíl znát nebylo a lehkovážně  v útlumu hrající Strážov byl nakonec rád, že uhájil v nervózním závěru těsné a povinné vítězství. Žichovice dokázaly vyhrát ve Starém Plzenci a tím si uhájily první místo v tabulce. Druhým neúspěšnějším týmem z Pošumaví je se čtyřbodovou ztrátou na třetím místě   Strážov .

Švihov  - Losiná  0 : 1

Smolné utkání pro domácí,hosté z ojedinělého útoku dali gól a vyhráli.

Sestava domácích :  Tráva-Zadražil,Kudják,Vrba,Pflug,Špatenka,Oulík, Cihelka, Biedermann (74.Bureš), Havlíček,Osvald, (46.Zdrahal Jan)

Poločas : 0:0 ; Rozhodčí : Veverka ; Diváků: 80 ; ŽK 0 : 3

Branky : 70.Jambor

Hradešice – Dlouhá Ves    1 : 2

Poločas:  1 : 1 ; Rozhodčí: Petrišče; ŽK : 1 : 3; Diváků : 80

Branky:  42. Hlaváč  V.(PK) – 2. Frýda, 70. Kejla (PK)

Mochtín  - Záhoří    0 : 1

Domácí začali náporem. Již v prvním minutě se rozhodčí Kopanec bál odpískat penaltový zákrok na Jarabicu, v sedmé minutě Podráský  z gólové pozice hlavou netrefil branku. Pak zahrozili hosté a ve 20.minutě Pelouch vstřelil úvodní a nakonec se ukázalo, že to byl vítězný gól. Ve druhém poločase měl Mochtín několik šancí na změnu skóre, ale jeho hráči opět v zakončení zklamali. Tři body si odvezlo Záhoří.

Poločas:  0 : 1 ; Rozhodčí: Komanec;  Diváků : 85 ; ŽK: 4:4

Branky: Palouch

Strážov  - Bezděkov    4 : 3

Miroslav Sedlmaier

Na místní derby se přišlo podívat v chladném počasí  na hřiště do Janovic 250 diváků  a mnozí z nich očekávali hladkou výhru favorita  Sk Strážov. Průběh utkání jim ale vzal vítr z plachet. Na hřišti nebylo výrazného rozdílu mezi oběma soupeři  které by se mělo projevovat v tom, že hraje čtvrtý tým tabulky se soupeřem který tabulku uzavírá. V první poločase se hrálo bez vyložených brankových příležitostí. Jediná se zrodila v poslední minutě první půle kdy po rozehraném trestném kopu Vítovcem skončil míč z hlavičky Čížka na břevně svatyně hostů.  Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Ve 48.minutě unikl po levé straně Janka, přihrál na Mayera  a ten otevřel brankový účet tohoto derby. Minutu na to již bylo vyrovnáno po chybě strážcovské obrany  překonal Javorského brance domácích Bače. V 54.minutě  vrátil domácím vedení Petr Presl z pokutového kopu  a když v 69.minutě po závaru před brankou hostů se do míče opřel Janka a zvýšil na 3:1 se zdálo, že se pro domácí Strážov otevřely brány k bezpečnému vítězství. Opak byl pravdou a ti se do konce utkání museli o plný bodový zisk obávat. V 76.minutě snížil Valečka na 3:2. O dvě minuty po té z brejku zvýšil Janka na 4:2, ale poslední slovo měl střídající Dulka který v 81.minutě  korigoval skóre na konečných 4:3. Domácím hodně zatrnulo   když v 86.minutě jeden z jejich hráčů zahrál míč rukou, ale píšťalka rozhodčího Berana , který svým výkonem zapadl do slabé úrovně utkání zůstala hluchá.

Hrající trenér Strážova Petr Presl byl po utkání hodně rozladěn z předvedené hry svých svěřenců: „Velice mne to mrzí , že jsme před  podzimní rekordní návštěvou  nepodali očekávaný výkon. Za což se divákům omlouvám. Soupeř patřil  mezi ty se kterými bylo naší povinností vyhrát. To se nám sice podařilo, ale náš výkon byl hodně rozpačitý. Doufám, že jsme si slabší chvilku již  v tomto utkání vybrali a že ve zbývajících podzimních zápasech budeme podávat výkony, které naše příznivce plně uspokojí“.

Poločas:  0: 0 ; ŽK: 3:1 ; Diváků:  200

Branky: Janka 2, Mayer, Presl  P.(PK)- Bače, Dulka, Valečka

St.Plzenec -  Žichovice     1 : 2

Josef Chalupný

Další utkání na hřišti soupeře, tentokráte se šťastným koncem, sehrály Žichovice ve Starém Plzenci. Do utkání vstoupili lépe žichovičtí, když ve druhé minutě zkušený Turek nádherným volejem donutil golmana domácích k perfektnímu zákroku. Hosté si udržovali mírnou územní převahu, avšak do vedení šli domácí, když po rozehraném trestném kopu a secvičeném signálu nedali brankáři Doubkovi šanci. Naštěstí pro hosty okamžitě po rozehrání zatáhl po pravé straně Malík a jeho centr uklidil s přehledem do branky Frýzek. V následující 16. minutě mohl hosty potěšit Šimanovský po trestném kopu, avšak brankář domácích byl proti. Do konce prvního poločasu se hra odehrávala mezi šestnáctkami s drobnými náznaky šancí na obou stranách. Hosté působili fotbalověji, ale domácí bojovali velice sympaticky o body, které se již pomalu zdají být, jako nutné k záchraně. Stejný obrázek hry přinesl i úvod druhé půle. Klid narušil samostatný únik Choda, který přeloboval brankáře, ale stoper domácích stačil míč uklidit do bezpečí. Gól, který znamenal tři body pro hosty zařídila dvojice Turek V., Šiška. Když Radim Šiška ukázkovou hlavou nekompromisně umístil rohový kop V. Turka nechytatelně do branky.  Pak převzali iniciativu domácí a několikrát za sebou nechali viniknout, z B mužstva narychlo povolaného, brankáře Doubka, který vychytal dva samostatně postupující útočníky domácích a zlikvidoval několik ošemetných střel. Dobrými obranými zákroky se prezentovali i obránci hostů, kdy nejprve kapitán Harenčák a po něm i Chalupný a Staněk hasili slibné úniky domácích. Zároveň podnikali nebezpečné protiútoky, které nenechali v klidu ani obránce domácích.

Sestava: Doubek, Harenčák, Lávička, Švehla, Chalupný, Šiška, Turek V., Frýzek, Malík, Chod, Šimanovský (střídali: Brož, Staněk, Kahoun)

Slovo trenéra Žichovic Josefa Chalupného : Podle posledních výsledků jsem očekával, že domácí nebudou tak slabí, jak by napovídal pohled na tabulku. Domácí stoper Milan Kohout nedával našim útočníkům téměř žádný prostor k útočení. V soubojích jeden na jednoho byl téměř nepřekonatelný. Utkání by pravděpodobně více slušela remíza, avšak naši kluci pomohli štěstí přiklonit se na naší stranu. Za výborný výkon chválim celé mužstvo, zvláštní pochvalu zaslouží brankář Doubek. Dlouho jsem se v 1.B. třídě nesetkal s tak přesným a nestranným výkonem rozhodčích, jaký předvedla trojice Jirsa, Tyc, Klíma.“

Poločas: 1 : 1 ; Diváků: 50 ; ŽK: 2:3

Branky: Dolák - Frýzek, Šiška