1. B  třída  - skupina B  :    7.-8.10.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

DALŠÍ STŘÍDÁNÍ NA ČELE TABULKY

Po  odehraných deseti kolech 1.B třídy výrazným způsobem promlouvají do pořadí na čele i konci tabulky zástupci Pošumaví. Žichovice na domácí půdě v přímém souboji o první místo sesadily přesvědčivým vítězstvím 4:1 z čela tabulky přeštickou rezervu a převzaly opět roli lídra  tabulky. Po vítězství 0 : 2 v  v Bezděkově si polepšily i Hradešice a jsou druhé.  Vydařené dva víkendy odehrané na hřištích soupeřů má za sebou Strážov. Výhra  v Plzni na Letné má sice stejnou bodovou hodnotu jako ta kterou v tomto kole získal v Losiné , ale ty poslední mají vzhledem ke kvalitám obou soupeřů daleko větší cenu.  Strážovští mají nejlepší obranu a také tento fakt jim pomohl k postupu na 4.místo. Derby  Dlouhá Ves – Mochtín skončilo šťastně pro domácí , kteří museli v druhém poločase čelit náporu  hostů, ale těm v součastné době chybí střelec a bez branek se nedá vyhrávat. Více se čekalo od v posledních kolech úspěšného Švihova . Jak se zdá tomu půda v Plzni na  Letné příliš nesvědčí , když se z ní vrátil s prázdnou. Další prohra Bezděkova na domácí půdě nesignalizuje pro nováčka v podobě posledního místa nic dobrého, nicméně  do konce ještě zbývá šestnáct kol a to se může ještě mnohé  v dobré obrátit. V to věří i  Mochtín , který je netradičně na třetím místě od konce tabulky.

Losiná -  Strážov 0 : 2

Hosté se ujali vedení ve 25.minutě po rohovém kopu kdy zapojil do hry svojí levačku Čížek a nedal domácímu brankáři šanci. Po přestávce musela strážcovská obrana na čele s brankářem Javorským čelit náporu domácím. To se jim podařilo  a v závěru zasadili hosté soupeři poslední úder. V  85.minutě dostal   Zbyněk Vítovec přihrávku od Janky,  v pokutovém území Losiné se  kličkou uvolnil a  střelou která se od břevna odrazila za brankovou čáru pečetil  zisk třech bodů  .

Poločas: 0 : 1 ; Diváků: 60 ;

Branky: Vítovec, Čížek; ŽK: 2:3; ČK: 0:1 (81.Helm 2x ŽK)

Sestava Strážova : Javorský – Helm, Čížek, Paleček, Duchek – Vítovce, Presl P., Smolík, Matějka – Janka, Mayer(85.Presl Š.).

Hrající trenér a kapitán Strážova  Petr Presl :K utkání do Losiné jsme odjížděli s odhodláním bodovat,ale i s obavami,protože na tomto hřišti jsme málokdy dokázali uhrát příznivý výsledek.Navíc nemohl nastoupit rychlonohý obránce Michel,který se měl postarat o nebezpečného střelce domácích Fremra.Jeho úkolu se naštěstí velmi dobře ujal Lukáš Duchek a tak jsme dobrou hrou v zadních řadách nedali soupeři příliš šancí na vstřelení branky. Pohotovou brankou L.Čížka jsme šli sice do vedení,ale tlak domácích na začátku 2.poločasu byl velký.Naštěstí jsme tlak přečkali a v závěru utkání potvrdili brankou Z.Vítovce  naše vítězství .Základem výsledku byl naprosto perfektní výkon rozhodčího Škardy,  na druhé straně mně mrzí nedisciplinovanost jinak dobře hrajícího L.Helma a jeho zbytečného vyloučení.

Dlouhá  Ves  - Mochtín 3 : 1

Martin Krůs

V tomto utkání se potkala dvě mužstva ze středu tabulky. Od začátku zatlačili domácí svého soupeře na jeho polovinu a nepouštěli je do žádných šancí. I přes nemohoucnost domácích střelců se jim podařilo otevřít skóre zápasu, když se po pravé straně uvolnil Krejčí přes dva hráče a dal gólovou přihrávku Hubenýmu, který se nemýlil.Do konce poločasu se hra vyrovnala a obě mužstva předváděla, jak jsou na tom špatně s proměňováním šancí.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Střídající Valvoda po samostatném úniku dal nezištnou přihrávku na nekrytého Kejlu a ten nedal brankáři  hostů šanci. Na to Mochtínští nedokázali odpovědět a po 10 ti minutách inkasovali po třetí znovu po akci kterou zakončil Kejla 3:0. Domácí mužstvo se tímto gólem uklidnilo a jakoby přestalo hrát. Toho využili hosté a stále stupňujícím se tlakem si vytvářeli více šancí. Bohužel doplatili na jejich neproměňování. V závěru utkání se Mochtíští prosadili střelou z velkého vápna 3:1. Špatný výkon domácího mužstva v závěru utkání mohl znamenat i ztrátu bodů , ale hosté toho nedokázali využít a tak odjeli bez bodu.

Poločas: 1 : 0; Diváků:   100 ; Branky: Keila 2, Hubený - Švátora; ŽK: 1:2; Rozhodčí: Pastyřík.

Sestava domcích : Beránek-Šebelík,Rovňan D.,Blažek,Kadlec(Šperl),-Krůs,Krejčí,Frýda(Valvoda), Košťál,- Kejla(Čech),Hubený

Žichovice  - Přeštice B 4: 1

Josef Chalupný

Žichovice zažily potřetí za sebou utkání o první místo a opět vyšly ze souboje vítězně. Tentokráte přijel soupeř z Přeštic se svojí rezervou a hned v první minutě způsobili domácím šok, jak hráčům, tak divákům, když po rozehraném rohovém kopu nekompromisně překonali brankáře Němce, který v této sezoně na domácím hřišti, ještě ze hry neinkasoval. Domácí se rychle otřepali a v rozmezí 2. až 13. minuty se dostávali do šancí (Malík, Lávička a opět Malík). Nakonec se dočkali kuriózního vyrovnání, když ve 20. minutě nepovedenou přihrávku Malíka napálil napadaný Harenčák z vlastní půlky směrem dopředu a míč k překvapení všech, a hlavně pak brankáři hostí, skončil v síti, 1:1. Pak již domácí vytrvale tlačili hosty k jejich brance. Gólem zaváněl trestný kop Turka i samostatný nájezd Choda. Ale vedení přinesl až druhý trestný kop ve 34. minutě v provedení V. Turka, kdy krásným provedením nedal brankáři šanci. 2:1. Ve 42. minutě se krásně uvolnil Frýzek, ale jeho střelu gólman bravurně zneškodnil. Poté přišla pro hosty osudná 44. minuta, kdy nejprve brutálně faulovali pronikajícího Choda, aby následně inkasovali dvě  červené karty, z toho jednu za strčení do protihráče a druhou za plivnutí na rozhodčího. Následný trestný kop brankář vytěsnil na roh po kterém Chod nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:1. Druhý poločas byl ve znamení nervózních výkonů z obou stran, domácí marně dobíjeli obraný val hostí a hosté podnikali nebezpečné protiútoky. Postupně se do šancí dostávali: Šiška, Malík, Chod, avšak nedošlo ke gólovému efektu. Jediná pohledná akce se povedla v poslední minutě druhého poločasu, kdy Chalupný krásně uvolnil Šišku a ten s přehledem kolem brankáře zvýšil na konečných 4:1, čímž udělal radost všem spoluhráčům i trenérům, neboť ti se od utkání se Strážovem rozhodli neholit dříve, než zvítězí o 3 góly, o které právě ve Strážově prohráli.

Poločas :  3: 1; ŽK: 1:3; ČK: 0:2  ; Diváků : 100

Branky: Chod, Harinčák, Turek, Šiška - Brada;

Sestava domácích: Němec, Harenčák, Chalupný, Švehla, Brož, Malík, Frýzek, Turek V., Šiška, Chod, Lávička (střídali: Staněk, Kahoun, Turek J.)

Slovo trenéra  Žichovic Josefa Chalupného: „Utkání jsem se velice obával, neboť Přeštice mají velmi dobré a zkušené mužstvo. Ovšem nedisciplinovanost hostujících hráčů, ale i perfektní výkon našich kluků nepřipustili v tomto duelu žádnou zápletku.“

Plzeň Letná  - Švihov 2: 0

Poločas: 0 : 0 ; ŽK: 2:0; Diváků 80

Branky: Kaluba, Rada

Bezděkov Hradešice 0: 2

Poločas:  0: 2; Diváků :  80

Branky: Novák 2; ŽK: 6:2