1. B  třída  - skupina B      :  30.9. – 1.10.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

ŽICHOVICE POSLAL SUDÍ DO OSLABENÍ

Smutnou zkušenost získal lídr tabulky 1.B třídy TJ Žichovice ve Spáleném Pořící. Domácím  kteří měli na svém kontě jediné vítězství  ulehčil cestu za druhou výhrou sudí Kohout,  který dokázal během dvaceti minut poslat hosty vyloučením opor Choda Šimanovského do dvojnásobného oslabení. Sedmdesát minut sváděly Žichovice takto oslabené statečný boj, dokázali si vytvořit územní převahu , ale ztráta kanonýra Šimanovského byla v koncovce až příliš citelně znát. V devátém kole 1.B třídy  propadly výsledkově v domácím prostředí Dlouhá Ves  a překvapivě také dosud na svém hřišti stoprocentně úspěšné Hradešice. V Mochtíně se hrálo derby ve kterém domácí hostili nováčka z Bezděkova. Ten od sedmé minuty vedl brankou svého kapitána Josefa Dulky  , ale zkušenější domácí přidali a otočili utkání ve svůj prospěch. Bezděkovu ještě možnost korigovat výsledek v nastaveném čase z penalty vzal mochtínský brankář Rajtmajer, který pokutový kop bravurně  kryl. Švihov si vylepšil náladu po prohraném utkání v minulém kole v Žichovicích vítězstvím na ambiciózním nováčkem z Předenic který již předtím dokázal přivést bod z Dlouhé Vsi i z Hradešic . Již k šestému zápasu z devíti odehraných kol zajížděl Strážov na hřiště soupeře. Jeho výhra v Plzni na Letné  znamenala, že se již počtvrté nevracel s prázdnou.

Dl.Ves  - Záhoří           1 : 2

Hosté se ujali vedení v 11.minutě J. Milotou. V závěru první půle domácí vyrovnali  Jejlou z pokutového kopu, ale poslední slovo měli hosté , kteří šest minut před koncem P.Milotou svítili vítěznou branku.

Poločas: 1 : 1 ; rozhodčí: Veverka ; diváků: 100  ; ŽK 1 : 2.

Branky: 43.Keila(PK) – 11.Milota J., 84. Milota P.

Mochtín -  Bezděkov    3 : 1

V okresní derby se z první branky radovali hosté, když síť domácí svatyně rozvlnil v sedmé minutě po rohovém kopu kapitán Bezděkova Josef Dulka. Domácí srovnali na 1:1 Dolejšem ve 20.minutě a v závěrečném zápasu přidali další dvě branky. V 70.minutě se trefil Bejvl a 89.minutě jistil výhru Jarabica. Hosté kteří hráli v poli velice dobře měli v nastaveném čase šanci korigovat výsledek. Nařízenou penaltu však mochtínský golman Rajtmajer  bravurně chytil.

Poločas: 1 : 1 ; rozhodčí: Beran; diváků: 50 ; ŽK: 3:2

Branky: Bejvl, Dolejš, Jarabica - Důlka

Hradešice -  Losiná     2 : 4

František Melka

Začátek zápasu nijak nenasvědčoval tomu, že by si hosté mohli odvézt z Hradešic nějaké body. Domácí hráli dobře kombinačně a již v 8.min měl velmi dobrou šanci na vstřelení branky P. Lávička. Další šanci neproměnil L. Junek, a tak přišel ve 20.min trest, kdy domácí obrana poprvé, a bohužel ne naposled, udělala hrubou chybu a hostující Fremr v samostatném úniku nedal domácímu V. Rybovi šanci. Naštěstí pro domácí již v 26.min stáhl unikajícího M. Floriána hostující stoper a z nařízeného pokutového kopu se nemýlil L. Junek Již ve 30.min šli hosté opět do vedení, kdy se opět po hrubé chybě stoperské dvojice prosadil Šilhánek. Domácí byli evidentně v šoku, navíc ve 34.min si nepohlídali rychlé rozehrání volného přímého kopu hostů a ti již vedli zásluhou Velemana o dvě branky. Snížit mohl opět P. Lávička, ale jeho střelu zastavila tyč branky hostů.

Od začátku druhého poločasu bylo na domácích vidět, že nejsou s tímto výsledkem smířeni. Hráli aktivně dopředu, dostali soupeře pod tlak a vytvářeli si i šance. Jenže hlavičku P. Lávičky zastavil brankář hostů na brankové čáře, střela V. Hlaváče minula jen těsně branku a D. Novák ve vyložené pozici ještě zbytečně přihrával nabíhajícímu spoluhráči. Hosté pozorně bránili a čekali na nějaký rychlý protiútok, ze kterého by mohli skórovat. Domácí se dočkali až v 77.min, kdy střelou snížil M. Hlaváč a domácí cítili, že mají ještě šanci s nepříznivým výsledkem něco udělat. Jejich naděje ale skončily v  83.min, kdy opět po rychlém brejku dal rozhodující branku Šilhánek.

Poločas: 1 : 3; diváků :  80  ; ŽK: 2:3 ; rozhodčí: Hajnar

Branky: 26.Junek (PK), 77.Hlaváč M. – 30.,83.Šilhánek , 20.Fremr, 34.Veleman

Sestava domácích   V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč, P. Řezáč, V. Kotiš, L. Junek/85.min O. Fořt/, M. Heimlich/70. J. Kopal/, V. Hlaváč, M. Florián, P. Lávička, D. Novák

Trenér František Melka : „Dnešní zápas rozhodly naše hrubé chyby v obranné činnosti. Zvláště oba stopeři neměli svůj den a soupeř vždy využil doslova naší nabídky ke vstřelení branky. Jinak jsme nehráli špatný fotbal, vytvořili si řadu velmi dobrých šancí, ovšem fotbal se hraje na branky a v tom nás soupeř jasně předčil. Pochválit musím P. Lávičku, který se po zranění vrátil v dobré formě a dobře zahrál také L. Junek.“

Švihov -  Předenice     3 : 1

Jan Staněk

Domácí po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili.

Poločas: 1 : 0; rozhodčí: Hlavsa; diváků : 100; ŽK: 0:1

Branky: 15.Oulík,58.Špatenka,Čížek Jan  -  70.Jícha

Sestava Švihova : Tráva-Zadražil,Kudják,Vrba,Pflug,Špatenka,Oulík (73.Čížek Jan), Cihelka (89. Bureš), Havlíček,Čížek Radek,Osvald(67.Zdrahal)

Sp.Poříčí -  Žichovice  2 : 0

Dvacet minut stačilo na to, aby hosté byli odkázáni na to dohrávat zápas bez dvou vyloučených hráčů . Obě vyloučené opory  Šimanovský a Chod citelně chyběli v koncovce a proto konto domácích zůstalo čisté.

Poločas: 1 : 0; rozhodčí: Kohout ; diváků  130; ; ŽK: 4:5; ČK: 0:2 (Chod, Šimanovský)

Branky: Bláha, Hofman

Plzeň Letná – Strážov  2 : 3

Hosté tahali v Plzni za delší konec a  již v prvním poločase domácím naznačili, že přijeli na jejich hřiště bodovat. V 15.minutě dal jejich vedoucí branku Janka a o deset min ut později zvýšil Petr Presl. Domácím se podařilo ve 40.minutě snížit střelou z dálky na 2:1. Po faulu na pronikajícího Petra Tomana  Petr Presl  opět zvýšil na rozdíl dvou branek.  Domácí jen kontrovali  v závěru zápasu  ze třímetrového ofsajdu na konečných 2:3.

Poločas: 1 : 2 ; Diváků: 40; ŽK : 0 : 2

Branky: rada, Vaněk -  Presl Petr 2(1 PK), Janka.

Přeštice  - Starý Plzenec  2 : 1

Poločas :  0 : 0