1. A  třída  :   23.-24.9.

1. A   T Ř Í D A

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

LUBY OPĚT VENKU BODOVALY

Po úspěšném středeční dohrávce druhého kola ve které  Luby vyhrály v Postřekově si stejně dobře  vedly i v Nýřanech. Start se tak výrazně přiblížil k čelu tabulky znamenající více ambicí bojovat o postupové příčky . Šest získaných bodů za sebou výrazně pomohlo rovněž nováčkovi  ze Železné Rudy odpoutat se od samého dna tabulky. V minulém kole na Šumavě neuspěly Nýřany a nyní se vrátily  bez bodů i sedmi brankami v jejich síti fotbalisté Sokola Křimice. Zdá se, že doma do nováčkovi začíná bodově vycházet, teď jen malou maličkost, přidat nějaký ten bod na hřišti soupeřů. Vždyť vzhledem k nejrizikovějšímu uspořádání této soutěže a následných baráží si nemůže být jistý v konečné tabulce ani desátý tým tabulky. Jinými slovy co se neuhraje na podzim se již v jarní části bude dohánět nesmírně těžce. Své zkušenosti má s druhou nejvyšší soutěží Okula Nýrsko která má ve svém středu třetího nejlepšího střelce  této soutěže Zahrádku. Ten ale v domácím duelu s Nepomukem v sestavě Okuly chyběl a možná proto skončil zápas bez branek.

SKP OKULA - FC Nepomuk  0 : 0

Hosté nastoupili do zápasu jako favorité a hned v prvních minutách zachraňoval odkopem domácí brankář hrozící nebezpečí pro domácí branku. Hned z protiútoku se dostal do slibné šance domácí Ulip ale z úhlu neuspěl. Hned z protiútoku se do stoprocentní šance dostali naopak hosté ale perfektní zákrok domácího brankáře opět nedovolil změnu skóre.O další minutu později byl brankář domácích již překonán ale pro byla tentokrát konstrukce branky a tak se ani tentokrát hosté gólu nedočkali. Pak opět zaúřadovali domácí po hrubé chybě obrany Nepomuka se do šance dostával Šlehofer byl ve vápně sražen a pískala se penalta. Bohužel ani této šance nedokázalo Nýrsko využít a Šteinera nadvakrát vychytal hostující gólman. Pak se hra uklidnila a vyrovnala. Ve 28. minutě stálo štěstí opět na straně domácích když střela z trestného kopu přes celou branku doputovala opět na tyčku a zabránila tak míči v cestě do sítě. Pak ještě chtěl domácí Bartůněk přehodit  hostujícího brankáře ale zároveň s ním   přestřelil i branku.

Druhou půli začali domácí sérií rohů ale žádné nebezpečí pro branku soupeře z toho nebylo.To naopak v 57. minutě byly v šanci hosté ale brankář Pudlo prokázal opět své kvality. Pak se po levé straně uvolnil Bartůněk ale u jeho křížné přihrávky byl dříve hostující obránce a odvrátil na rohový kop. V 75.minutě začala další vydařená akce po ose Bartůněk Ulip na jejímž konci by Matěj Hájek ale ani on z blízka nepřekonal nejlepšího hráče hostí brankáře. A v 79. minutě na něm opět ztroskotal se svojí šancí domácí Bartůněk. A tak se nakonec mohli radovat hosté. V 84.minutě se do samostatného nájezdu na brankáře Nýrska dostal hostující Martínek ale ani on neuspěl a když v síti neskončila ani střela hostů v 88.minutě zaujalo v závěru utkání už jen za zbytečný faul vyloučení hostujícího Martínka.

Poločas : 0:0 ; rozhodčí : Jirsa - Klíma, Harmady ; divaků : 130 ; ŽK 2 : 1 ; ČK:   0:1 (90.Martínek)

Sestava Nýrsko: Pudlo - Hájek, Pavlík, Šteiner, Valenta(85.Hvězda) - Hájek Matěj(77.Presl), Kopecký, Tykal, Ulip - Šlehofer, Bartůněk(85.Korschinský)