1. B  třída  - skupina B      :    23.-24.9.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

ZA CHYBY SE PLATÍ  BODY

V sobotu na jižní Plzeňsko  zajížděla dvě družstva z Pošumaví k utkáním osmého kola 1.B třídy. Mochtín svého tradičního soupeře z Losiné dobře znal a nastupoval proti němu s vědomím stoprocentní úspěšnosti v posledních vzájemných zápasech. Pokud by mochtínští hráči nevyhořeli v zakončování brankových příležitostí mohl být úspěšný i nyní, ale opak byl pravdou. Do neznáma vstupoval Strážov a byl po sérii třech vítězství k dalšímu bodovému  zisku vzdálen pouhých deset minut. Stačila však jedna nepozornost v obraně  a nabídnutou  šanci domácí nováček stoprocentně využil.  Mochtín i Strážov se tak vracejí z jihu Plzně s prázdnou. Úspěšnější byly celky

Kteří mířily na hřiště soupeřů v neděli. Hradešice uspěly v Plzni na Letné odkud si přivezly za vítězství 0:1 tři body . Dlouhá Ves která venku příliš nezáří tentokráte stačila na nováčka v Bezděkově a poprvé si domů přivezla plný počet bodů. V zápase na domácím hřišti si lídr tabulky TJ Žichovice poradil s kvalitním soupeřem ze Švihova a společně se Sokolem Hradešice tvoří nadále vedoucí tandem s této soutěži.

Předenice - Strážov 1 : 0

Předenice se doma prezentovaly jako ostřílený tým, kterého zdobila bojovnost a  výkonem  vůbec nepřipomínal nováčka soutěže. Ve vyrovnaném utkání se o bodech rozhodovalo až v samotném závěru, kdy se domácím podařilo po chybě obrany hostů  v 80.minutě Jíchou dát vítěznou branku.

Poločas :  0: 0; diváků:  100  ; ŽK 2:2

Branky: Jícha.

Losiná  - Mochtín 2: 0

Domácí vytěžili z minima maximum. Kanonýr Fremr se dostal ve 35.minutě do první šance a hned jí hlavou proměnil 1:0. Pět minut po přestávce chybovala obrana hostí podruhé ,  Šlais nezaváhal  a domácí vedli o dvě branky. Co bylo platné, že si mochtínští fotbalisté  vytvořili šest čistých gólovém,  když ani jedna brankou neskončila. Body tak získala tentokrát Losiná.

Diváků:  1: 0;  Diváků : 150  ; ŽK: 2:0

Branky: Fremr, Šlajch

Žichovice – Švihov   2 : 1

Domácí porvé udeřili ve 35.minutě krásnou akcí  kterou nzakončoval do prázdné branky  Václav Turek.- 1:0. Hosté po přestávce přidali,ale jejich převaha byla neplodná. V 88.minutě po brejku přehozením brankáře zvýšil domácí kanonýr na 2:0. Hosté po té snížili na 2:1 z penalty, ale domácí  si již výsledek pohlídali.

Trenér Žichovic Josef Chalupný :  „ Do utkání jsme šli s cílem  odčinit herní výpadek  se Strážovem a udržet dosud pro nás nečekané, ale velmi příjemné prvenství v tabulce. Hostům  musím vyseknout poklonu za jejich  výkon. Z mého pohledu byli nejlepší ze všech soupeřů se kterými jsme na podzim hráli.  My jsme vycházeli se zabezpečené obrany a prakticky jsme Švihov v pokutovém území k ničemu nepostili. Myslím si, že toto drby bylo až příliš osobních soubojů a své na tom včetně následných vyloučeních měl delegovaný rozhodčí, ale k tomu se nebudu blíže vyjadřovat. Pro nás bylo důležité , že se do sestavy vrátil zraněný Chod a bylo to na hře znát. Hosté snižovali v samotném závěru z pokutového kopu, ale na vzrat ve výsledku to již nemělo vliv“.

Poločas : 1 : 0 ; diváků : 150 ;  ŽK 4:1 ; ČK: 1 : 1

Branky: Turek V., Šimanovský - Oulík

Plzeň Letná  -  Hradešice  0 : 1

Hosté začali v silně kombinované sestavě opatrně a domácí byli od začátku lepším týmem. Již v 10.min zahrávali domácí pokutový kop za ruku ve velkém vápně, ale tuto příležitost trestuhodně zahodili. Od 20.min se hra vyrovnala, ale obrany obou  mužstvem pracovaly spolehlivě, a tak se do konce poločasu již nic důležitého neodehrálo.

Druhý poločas začali hosté lépe a byli to naopak oni, kdo již v 55.min zahrávali pokutový kop za stažení pronikajícího Petra Sebery. V. Hlaváč se nemýlil a hosté se ujali vedení. Domácí se pokoušeli o vyrovnání, jenže obrana hostů pracovala dobře a nepouštěla domácí útočníky do zakončení. S přibývajícím časem domácí vrhli všechny síly do útoku a mezer v jejich obraně mohl využít M. Florián, který dvakrát postupoval sám na výborného brankáře domácích, jenže překonat se mu ho ani jednou nepovedlo. Konec zápasu si již hosté pohlídali a odváží si z Plzně důležité tři body.

Poločas : 0 : 0; diváků 40; ŽK: 3:0; ČK: 1:0

Branky: 55.Hlaváč  V. (PK)

Sestava hostů – V. Ryba, P. Lávička, M. Hlaváč, P. Řezáč, V. Kotiš, J. Kopal,V. Hlaváč, F. Šašek/70.min F. Melka/, M. Florián, P. Sebera/65.min M. Melka/, M. Šmrha/87.min V. Chroust/

Trenér hostů František Melka : „Dnes jsme nastupovali v základní sestavě se dvěma dorostenci a během utkání jsme museli na hřiště dokonce i já s Vaškem Chroustem. Pochválit musím V. Hlaváče, který odehrál výborný zápas a mám radost i z výkonu dorostenců, kteří se na hřišti rozhodně neztratili. Z tohoto hlediska jsou dnes získané body velmi cenné.

Bezděkov  - Dlouhá Ves   2 : 4

Poločas : 1 : 2 ; diváků :  70  ; ŽK: 3:3

Branky: Bače, Tasko - Keila 2, Frýda, vlastní