1. B  třída  - skupina B      :  16.-17.9.

1. B TŘÍDA – skupina  „B“ 7

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

STRÁŽOV ZÍSKAL SKALP  DALŠÍHO LÍDRA TABULKY

Magnetem kola bylo pošumavské  derby v Janovicích kde domácí Strážov hostil vedoucí tým tabulky. Již podruhé za sebou na toto hřiště přijel soupeř v roli lídra tabulky a opět neuspěl. Po béčku Přeštic nechaly body na přechodné strážovské půdě také Žichovice. V sedmém kole si  výrazně v tabulce Švihov. Ten sice  na domácí půdě prohrával 0:2, ale po přestávce nepříznivý stav po přestávce  dvěma góly hbitého mladého talentu Pfluga a jednou trefou Brože výsledek otočil. Mochtín vstoupil do podzimní části vítězstvím doma v derby se Švihovem. Dalších pět utkání však museli jeho příznivci čekat na stejný úspěch a to se  podařilo až v duelu doma s plzeňskou Letnou. Méně spokojenosti je na straně svěřenců hradešického trenéra Františka Melky , který po ztrátě bodů doma remízou s nováčkem z Předenic byl hodně z výkonu svého týmu zklamán. Nadšeni nejsou ani v Dlouhé Vsi . Hřiště na kterém celý minulý ročník domácí neprohráli  o tento primát přišlo. Je jen shodou okolností, že týmem který naposledy v Dlouhé Vsi vyhrál s výsledkem bohatém na branky 3:4  v červnu minulého roku byla právě Losiná !

T.Dlouhá Ves - S.Losiná 0 : 1

Martin Kůs

Lehce získané body na Letné, jakoby domácí  hráče uspokojily. Počáteční  jejich tlak skončil ve dvacáté minutě, když se hostům z Losiné po ojedinělém úniku podařilo skórovat 0:1. Po zbytek utkání nebyli Dlouhovesští hráči nebezpeční pro soupeře, ale spíše pro sebe,  svými chybami v obraně.Toto utkání sledovalo zhruba 100 diváků znechucených výkonem domácího mužstva.

Jediným kdo předvedl slušný výkon byl brankář domácích Václav Zdeňek, který zastoupil p.Beránka, který si odpykává trest z Letné.

Poločas: 0 : 1 ; rozhodčí :  Pecka ; ŽK : 2 : 2; diváků: 150
Branky: - 31. Fajfrlík Vlast.
Sestava hostí: Zdeněk-Šebelík,(Jelínek)Rovňan D.,Blažek,Kadlec,-Krůs,Krejčí,Frýda,Košťál,- Kejla(Čech),Hubený(Valvoda)

S. Mochtín - S.Plzeň-Letná 4 : 1

Domácí konečně protrhli střeleckou smůlu a po delší době získali opět tři body. Soupeř byl silný hlavně v ofenzívě, ale v koncovce se mu naopak nedařilo. Slušně hraný zápas odřídil rozhodčí Klíma z Rokycan.

Poločas: 3 : 1 ; rozhodčí : Klíma ; diváků: 60; ŽK: 1 : 1
Branky: 26. a 76. Dolejš Jiří, 3. Jarabica Stanislav, 29. Křivánek - 17. Mašek

S.Hradešice - Předenice 1 : 1

František Melka

Začátek zápasu nijak nenasvědčoval tomu, že by měli domácí ztratit nějaké body. Dostali soupeře pod tlak a ten se jen sporadicky dostával na polovinu domácích. Jenže přišla v 15.min hrubá chyba v obraně, kdy domácí špatně rozehráli a hostující útočník v samostatném úniku nedal domácímu brankáři šanci. Od té chvíle se hrálo jen na jednu branku, hosté bránili v deseti svoje pokutové území, ale domácí z tohoto tlaku vytěžili jen jednu tyč, spoustu standardních situací, ale branku do poločasu nevstřelili.

Druhá polovina zápasu začala úplně stejně jako ta první skončila. Domácí hráči soupeře prakticky vůbec nepouštěli na svoji polovinu, hrálo se nadále jen na jednu branku a s tím přicházely i šance. Jenže v koncovce chybělo domácím hráčům více klidu a někdy i trochu štěstí. Ohromnou šanci měl J. Kopal, který ale metr před brankovou čárou netrefil branku a spoustu střel dokázali hosté zblokovat nebo srazit na rohový kop. Domácí se dočkali až v 80.min, kdy centr od V. Hlaváče dokázal hlavou dostat za záda hostujícího brankáře P. Lávička. Tlak domácích narůstal, kopal se jeden roh za druhým, ale vítěznou branku již domácí nevstřelili. Utkání výborně dořídil rozhodčí Petrišče.

Sestava domácích – V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč, P. Řezáč, V. Kotiš, M. Florián, F. Šašek, V. Hlaváč, J. Kopal/75.min O. Fořt/, D. Novák/55.min P. Lávička/, L. Junek

Trenér František Melka : „Dnes opět klasický zápas, kdy hosté přijeli jen bránit a my se proti tomuto stylu hry nedokázali prosadit. Klukům nemohu nic vytknout, dřeli až do konce zápasu, ale dnes to bohužel na tři body nestačilo. Výborně zahráli F. Šašek a M. Florián, škoda jen že se nedokázali prosadit střelecky.“

Poločas: 0 : 1 ; rozhodčí: Petrišče; diváků: 80 ; ŽK : 1 : 2.

Branky: 80. Lávička Petr - 15. Mašek

Švihov – Spálené Poříčí   3 : 2

Domácí se střelecky prosadili až v závěru utkání kde rozhodli o zisku třech bodů.

Poločas: 0 : 2; rozhodčí: Marx ; ŽK : 1 : 1; diváků: 80.

Branky : 80.90.Pflug,85.Brož -  32.Ranc,42.Forest

Sestava Švihova :  Tráva-Zadražil,Havlíček,Kudják,Brož,Vrba,Oulík,Pflug,Čížek, Osvald,Biedermann

Strážov – Žichovice  3 : 0

Miroslav Sedlmaier

První velkou šanci  v utkání měli hosté v 6.minutě  když se v pokutovém území Strážova uvolnil  od svého strážce Lukáše Helma Šimanovský, prudce vystřelil, ale bravurní zákrok brankáře  Javorského uchránil svůj tým od pohromy. Ve 12.minutě přišel jeden ze třech úspěšných okamžiků domácích. Matějka na hranici pokutového území vyhrál souboj s nedůrazným brankářem hostů Němcem, míč o něho putoval před branku kde ho skluzem dopravil za brakovou čáru Duchek - 1:0. Po té mohl skórovat Janka pohotově z otočky, míč však těsně minul Němcovu branku. Další příležitost měl dvakrát Smolík, ale ten byl tentokráte v koncovce neškodný. Ve 45.minutě zastavil průnik  z pravé strany Janky do pokutového území Chalupný jen za cenu faulu a ŽK. První pětiminutovka druhé půle  působila ze strany domácích dost ospalým dojmem. V 52.minutě nasadil z levé strany  k samostatnému úniku Duchek, byl zastaven jen za cenu faulu a kopala se penalta ze  které Petr Presl zvýšil na 2:0. V 64.minutě rozehrával přímý kop V.Turek nacvičeným signálem na Šimanovského, ale ten se do míče neopřel důrazně a ten  skončil v náručí Javorského. Pak přišly dvě velké chvíle Janky, který nejdříve v 78.minutě vyhrál souboj s obráncem hostů a sám v tváří v tvář s gólmanem hostů pálil těsně vedle jeho svatyně. O minutu později již byl úspěšnější  po úniku z  pravé strany a prudkou střelou podél vybíhajícího Němce  mu nedal šanci 3:0. Domácí si pak již s přehledem svoje zasloužené vítězství pohlídali.

Poločas:  1 : 0 . Rozhodčí: Holeček; diváků 200; ŽK 3 : 2.

Branky : 12. Duchek Lukáš, 52.Presl Petr(PK), 79. Janka Luděk

Sestava Strážov : Javorský – Helm, Čížek, Paleček, Michel – Vítovec, Presl P., Matějka , Smolík – Janka, Duchek . Střídali : Presl Štěpán,Toman Petr.

Sestava hostů :  Němec – Turek Jiří, Harenčák, Frýzek, Šiška, Malík, Turek V., Lávička, Chalupný, Šimáček. Střídali : Brož a Švehla.

Bezděkov – Záhoří  1 : 2

Nevydařený zápas domácích. Ve 3. minutě  po chybné rozehrávce Netála a nádherné střele hostujícího hráče z 25 m to bylo 0:1. Pak se hosté zaměřili na bránění a domácí se tlačili dopředu. Ve 20. min. se domácím podařil únik po pravé straně hřiště, který zastavili hosté až faulem v pokutovém  území. PK proměnil na druhý pokus Valečka. V 29. min. se při akci hostů zranil domácí stoper Svoboda a musel vystřídat. Druhý poločas začal šancí hostů kdy v v 50. min. z PK stoper Záhoří netrefil bránu Bezděkova. I potom se hrálo stále ve vysokém tempu. Každé mužstvo mělo několik šancí ke skórování. Nakonec gólu se dočkali hosté v 84. min. opět po střele ze střední vzdálenosti.

Sestava : Reitmayer - Panuš, Svoboda (29. Bohatý Mar.), Netál, Ouda J., - Bače, Bohatý Mir., Hořejší(82. Dulka), Šlégl - Teska(80. Hrubý), Valečka.

Poločas:  1 : 1; diváků 80 ; ŽK : 1 : 1

Branky: Valečka - Kovařík 2