Divize – muži -  skupina  A  : 9.-10.9.

D I V I Z E

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY  :  Klikni zde

VÝHROU SI KLATOVŠTÍ UPEVNILI VEDENÍ V TABULCE

Ze zisku tří bodů se mohou po sobotním utkání v domácím prostředí radovat divizní fotbalisté Klatov, když zvítězili . Sezimovo Ústí porazili 2:1.

Těsným vítězstvím si Klatovští upevnili pozici lídra tabulky. Utkání se neslo v napjaté atmosféře, hned ve druhé minutě domácí prohrávali, ale do odchodu do šaten se jim podařilo vyrovnat. Od 50. minuty hrály Klatovy pouze v deseti, do šaten musel předčasně odejít Antonín Brejcha za podražení spoluhráče během hry. I přesto dokázaly v 71. minutě upevnit své vedení rozhodující brankou Zedníka.

Klatovy -  Sezimovo Ústí   2 : 1

Radmila  Nagovská

Ještě než se domácí stačili na hřišti zorientovat, ujali se hosté ve 2. minutě vedení. Na míč si naběhl hostující Seman a poslal jej do rohu překvapeného domácího gólmana Míčky. První gól domácí vzbudil k větší aktivitě. Následující minuty se nesly ve znamení několika nepoměněných šancí. Ale ani hosté nezůstávali pozadu. V 6. minutě se pokusil znovu prověřit domácího gólmana hostující Kvasnička. Zachycením míče si Míčka napravil svou reputaci z předešlých minut. V 15. minutě pálil z dálky Vítovec, ale ani tři následující střely domácích dokázaly alespoň vyrovnat stav utkání. Ve 20. minutě obkličkoval ve velkém vápně obranu hostů Hanzlík, ale ani jemu se nepodařilo ohrozit gólmana ze Sezimova Ústí. Ve 27. minutě se do nebezpečné blízkosti k Míčkovi dostal sezimovský Zelenka, vzápětí se podobná akce odehrála v obraném poli hostů, kdy se pokoušel vystřelit Rešetár. Ve 32. minutě to vypadalo, že fanoušci Sezimova Ústí budou jásat podruhé. Seman po chybě domácí obrany zachytil míč a nebezpečně se blížil k Míčkově svatyni. Ve velkém vápně ještě stačil přihrát nabíhajícímu spoluhráči, to už ale domácí gólman učinil snaživým hostům přítrž zachycením míče do rukou. V 35. minutě po kombinační hře Kulhánka s Hanzlíkem mohli Klatovští vyrovnat, ale na gól si diváci museli počkat až do 43. minuty, kdy se po skrumáži před bránou hostů k míči dostal Ondřej Král a poslal jej po zemi přesně do brány.

Druhý poločas zahájili lépe domácí. Už ve 47. minutě se mohl Zedník přímým volným kopem postarat o další branku domácích. V 50. minutě odešel za červenou kartu ze hřiště Antonín Brejcha a domácí se museli o to víc snažit. Jejich způsob hry ale vůbec nevypovídal o tom, že by na hřišti bylo o jednoho hráče méně. V 55. minutě zahrozili před bránou hostů Kulhánek se Zedníkem. Nejprve pálil Kulhánek, odražený míč zachytil Zedník, ale míč nakonec putoval do rukou hostujícího gólmana. O deset minut později po Řešetářově rohu zachytil jeden ze spoluhráčů míč v malém vápně, ale hlavička šla mimo. V 71. minutě předvedla pěknou souhru na hřišti opět prověřená dvojice Kulhánek se Zedníkem. Kulhánek přehrál obranu a když viděl, jak se proti němu blíží hostující gólman, nahrál ze strany šikovně nabíhajícímu Zedníkovi a ten poslal s jistotou míč za záda brankáře Chylíka. V další pěkné akci byli domácí ještě o necelou minutu později. To když Viktora pálil na bránu, totéž zopakoval i Zedník, ale míč se zarazil o vybíhajícího gólmana a skončil za bránou. Ani Javůrkova hlavička nezměnila skóre, stejně tak střela Rešetára z dálky či Kotábův samostatný únik na bránu už v nastaveném čase.

Poločas: 1:1. Branky: 43. Král, 71. Zedník - 2. Seman. ŽK: 2:3. ČK: 1 (Brejcha) :0. Rozhodčí: Svoboda – Bureš, Navara. Diváků: 460.

Sestava TJ Klatovy: Míčka – Vítovec, Viktora, Král, Horňák, Javůrek, Rešetár, Hanzlík (90. Šlechta), Brejcha, Kulhánek (79. Kotáb), Zedník.

Třeboň – Horažďovice  1 : 1

Za normálních okolností před utkáním by trenér Karel Krejčí remízu pro hostující tým bral. Průběh zápasu zcela tyto prognózy změnil . Po když se hosté ve 20.minutě  po autovém vhazování Bělouška zakončené Beránkem ujal vedení a když domácí od 60-minuty plnou půlhodinu hráli o devíti bez vyloučených  hráčů  je remíza velkým zklamáním. Hosté se v průběhu této přesilovky na hřišti hledali, nedostali se do kombinace a o zakončení pak není anič řeci. To se jim nevyplatilo a domácí  v nastaveném čase  získali míč ve středu hřiště  a jejich poslední zvonění před Rybárovou brankou mělo šťastný konec, když  Tůma vyrovnal!

Poločas: 0 : 1 93.Tůma – 20. Beránek; rozhodčí: Chlůáde; ŽK 8:4; ČK 2:0 (50.Malý, 60.Procházka); diváků: 200

Sestava Horažďovice:  Rybár – T.Krejčí, Boček, Brůha, Baloušek – Linhart,(72.Kočí), Jůda, Belan, Beránek(86.Stulík), Strakoš – Horvát.