Okresní přebor mužů - 26.kolo : 17.-18.6.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI – JARO 2006

1.B TŘÍDA SE BUDE HRÁT PREMIÉROVĚ V BEZDĚKOVĚ !

Již dohrávané 23.kolo které se hrálo ve středu v Sušici mezi domácím rezervou a TJ Bezděkov rozhodlo o tom, že očekávané vyvrcholení okresního přeboru v posledním kole v Bezděkově kde se střetly první dva týmy nebude mít náboj důležitosti boje o celkové vítězství. Samotný zápas mezi vítězem OP a druhým Sokolem Nezamyslice sice byl jen formální záležitostí.Přesto přinesl zajímavý průběh a osm branek. Utkání již vypadalo na debakl Bezděkova, který již ve 48..minutě prohrával 0:3, ale slepenými góly v 65.67.,  v 82. a 84.minutě zachránil remízu.Ještě o tři branky více viděli diváci v Měčíně kde domácí tým rozstřílel o deseti hráči hrající rezervu Mochtína.Velice vydařený  jarní sezóny  se podařil Sokolu Vrhaveč, který šňůru 15 bodů za sebou zakončil doma vítězstvím a znovu se propracoval mezi elitu nejlepších týmů v OP. Po ročním působení se s touto soutěží loučí nováček strážcovská rezerva a vyhráno ještě nemá ani druhý nováček Sokol Veřechov, který musí čekat na do tak si povede v baráži  o záchranu  v 1.B třídě Svatobor Hrádek. Pokud bude úspěšný, může Veřechov počítat se zachováním účasti i pro příští ročník. Pokud Svatobor svojí roli nezvládne, pak na jeho úkor by Veřechov sestoupil do III.třídy. Soutěžní ročník 2005/06 je již minulostí.   Ke spokojenosti nad průběhem velice vyrovnané nejvyšší okresní soutěži chybí si odmyslet  závěr středečního   odloženého utkání  v Sušici . Jen ten kdo byl přítomen na utkání ví své…

Náš fotbal si již dostal za poslední dva roky na nejvyšší úrovni dost ran do týla  a není třeba další rány na jeho konto ještě přidávat , zejména pak na té nejnižší úrovni. Zde je již prostor pro nejpovolanější, volené orgány ČMFS na všech stupních řízení  !

Vrhaveč Velké Hydčice 2:0 (1:0)

Hosté odolávali první poločas kdy se jim dařilo držet vyrovnanou hru. Po přestávce již útočná aktivita patřila pouze domácím kteří z pěti vyložených šancí dokázali proměnit až tu šestou minutu před koncem  kdy zvýšili Jindřichem Pacnerem na konečných 2:0.

Branky: Pacner Jindřich, Franěk František;

Rozhodčí: Petrželka F.

Diváků : 40

Janovice Svéradice 3:2 (1:2)

Domácí se již ve čtvrté minutě ujali brankou Janoše vederní. Hosté ve 26.nejdříve Fišerem vyrovnali a gólem  do kabin nejzkušenějšího hráče Káby  šli s jednobrankovým náskokem. Dulke se podařilo po změně stran  vyrovnat Václavem Slivoněm a tentýž hráč v 80.minutě úspěšně proměnil pokutový kopa a zajistil tak ve vyrovnaném duelu tři body pro svůj tým.

Branky: Slivoň Václav 2, Jandoš Václav - Kába Rostislav, Fišer Martin;

Rozhodčí: Kurc

Diváků : 30; ŽK: 3:5

Bezděkov Nezamyslice 4:4 (0:2)

Utkání mělo být podle rozlosování vyvrcholením souboje prvních dvou týmů o postup. Středeční dohrávka v Sušici ale rozhodla o tom, že tento náboj již utkání nemá. Vyznělo tak jen v prestižní měření sil . To vývoje skóre spíše hrozilo debaklem pro domácí kteří  ve 48.minutě již prohrávali  0:3. Dvě slepené branky mezi 65. a 67.minutou , když tu druhou si dali hosté sami vrátil do hry Bezděkov . Bod  pro přeborníka okresu nakonec zachraňoval šest minut před koncem Ondřej Teska.

Branky: 65.Valečka Václav, 67.vlastní(Skuhra), 82.Šlegl Jan, 84.Teska Ondřej, -  25.Kopačka Martin; 36.Smetana Radek, 48.Burda Josef, 78.Ritter František,

Rozhodčí: Petržilka J.

Diváků : 50  .; ŽK: 3:4

Měčín - Mochtín B   9:2 (6:1)

Hosté o deseti neměli proti  domácím šanci přežít tento duel s lepším výsledkem. Již ve druhé minutě poprvé rozvlnil a po té ještě v průběhu zápasu třikrát síť jejich branky  kanonýr Němec který se tak rozvzpomínal na své slavnější střelecké časy. Ve 4.minutě mohl  Mixán z penalty , ale penaltu neproměnil. Když  7.minutě Korýtkem  zvýšil na 2:0  a pak již  skóre na kontě hostů narůstalo.

Branky: Němec Dušan 4, Vlček Pavel 2, Plass Petr, Kodýtek Jan, Krotký Zdeněk - Pikhart Hanuš (PK), Javorský Luboš;

Rozhodčí: Šmrha

Diváků : 50  ; ŽK: 1:2

Dešenice  - Strážov B 2:1 (0:0)

Vyrovnané utkání které znamenalo pro hosty posledním duel v okresním přeboru. Tečku čestným úspěchem v 89.minutě  za jejich neúspěšným startem udělal jako by symbolicky legenda strážovské kopané  Václav Janda. Hráč který již v době svého dlouholetého působení v A týmu pravidelně vypomáhal v B týmu , bojoval se soupeři i se zraněními s páskou kapitána  a  byl rovněž nejlepším kanonýrem týmu a soutěží ve kterých hrával  a také v nich patřil mezi nejobávanější střelce. Hráč jehož služby možná ještě nebyly dostatečně oceněny. Hráče které dnes již musíte hledat , klubové srdcaře , sportovce přestože ho vábily jiné kluby nikdy nevyměnil dres mateřského klubu SK Strážov!

Branky: Poupa Jiří, Soušek Rostislav - Janda Václav;

Rozhodčí: Lažánek K., Paleček, Koura

Diváků : 40

Luby B  - Pačejov 1:0 (1:0)

Poslední zápas jarní sezóny zastihl oba týmy v dobré formě a tak viděli diváci pěkný, pohledný fotbal. Hosté působili kompaktnějším dojmem, dokázali si vytvořil v průběhu utkání několik brankových možností ke skórování, ale v cestě jim stál výborný brankář domácích Kalaš. O výsledku tak rozhodla individuální akce domácího Pavla Smolíka ze 24.minuty ze které se zrodil jediný gól tohoto duelu. Domácí ještě nastřelili Štěpánem Heřmanem břevno.

Branky: Smolík Pavel;

Rozhodčí: Petrželka František

Diváků: 40 ; ŽK: 1:2

Veřechov   - Sušice B 1:4 (0:2)

Hosté svojí herní převahu dokázali zužitkovat v přesvědčivému vítězství.

Branky: Želíska Vít - Pintíř Martin 2, Marek Luděk, Blažek Lukáš;

Rozhodčí: Haviar Štefan

Diváků: 50  ; ŽK: 1:2

Dohrávka 23.kola – středa 14.6.

Sušice B  -  Bezděkov 0:1 (0:0)

O výsledku utkání které definitivně rozhodlo o postupu hostů do 1.B třídy a to bez ohledu na poslední utkání  Bezděkov-Nezamyslice  padlo rozhodnutí  brankou z penalty dosaženou  v 98.minutě, když šťastným  střelcem  byl  Valečka.

Branky: 98.Valečka Václav(PK)

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, Mazán Jan, Vizingr Štěpán;

Diváků : 50,  ŽK 4:2, ČK: Pechek Petr