1. B třída - skupina B 24.kolo : 3. – 4.6.

.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

ŽELEZNÉ RUDĚ CHYBÍ K POSTUPU JEDINÝ BOD

Dvě kola před koncem mají již téměř zajištěn postup do 1.A třídy hráči SRK Železná  Ruda. V nedělním utkání sice pouze remizovali se sestupem ohroženou rezervou TJ Přeštice, ale i tak se po prohře Mochtín v Žichovicích se přiblížili k realitě postupu. Jako definitivní pojistku potřebuje udělat v posledních dvou zápasech jediný bod, neboť při případné rovnosti bodů s Mochtínem by v neprospěch Ž.Rudy hovořila horší vzájemná bilance v součtu skore.

Merklín – Strážov  1 : 2 (0 : 1)

Vyrovnané utkání zvládli lépe hosté kteří po sérii neúspěšných výsledků v domácím prostředí hrstku přítomných příznivců mile překvapili. Základy svého úspěchu položili úspěšně realizovaným přímým kopem který z kopačky Petra Presla skončil v domácí svatyni. Dvě minuty po přestávce po pohledné akci po ose Š.Presl-Vítovec  zakončil Mayer 0:2. Domácím se podařilo v 62.minutě z trestného kopu snížit, ale blízko místo vyrovnání byli blíže ke skórování hosté, když  v 85.minutě střela střídajícího trenéra Fremuta který po pěti minutách svého působení na hřišti v roli hráče nastřelil břevno.

Branky za Strážov : Presl Petr, Broněk Mayer

Sestava Strážov : Javorský -  Helm, Presl P., Paleček, Chaluš, Vítovec , Janka, Matějka, Koláček,(80.Fremut), Mayer, Presl Š.

Dlouhá Ves  - Švihov    2 : 0  (1 : 0)

Martin Kůs

Začátek utkání ovlivnila marodka hostů, kteří přijeli pouze s deseti hráči. A tak po prvních pěti minutách se ujali domácí vedení 1:0, zásluhou Krejčího , který prošel sám přes celé hřiště. Hosté  v průběhu utkání doplnili počet hráčů a srovnali tempo hry. Domácí však hosty nepouštěli do žádných šancí, naopak domácí hrozili nebezpečnými průniky do děravé obrany hostí, při jedné z nich Čavoj přestřelil z malého vápna prázdnou branku.

V druhé půli ještě domácí zvýšili tlak, ale brankář hostí stále odolával. Až při akci opět Krejčího, který ji ještě vylepšil nahrávkou na nabíhajícího Kejlu, Švihovský brankář kapituloval po druhé 2:0. Domácí si v tomto utkání zasloužili zvítězit, díky své bojovnosti a dobré obraně.

Sestava domácích: Beránek-Šebelík,Valvoda,(Blažek),Kadlec,Krůs-Krejčí,Beránek J.(Šperl),Hubený, Frýda,-Čavoj, Kejla.

Branky : 5.Krejčí  Martin, 65.Kejla František

Rozhodčí: Horm, ŽK: 0:2

Hrádek – Chlumčany B  3 : 0  (1 : 0)

Pro domácí existenční zápas , který dopadl podle jejich představ a přiblížili se tak realitě v podobě záchrany v soutěži, i když ještě nemají definitivně vyhráno!

Branky: Holeček R., Holeček V., Kutil;

Diváků:  50  ŽK: 4:5; ČK: 1:2

Žichovice  - Mochtín 3:2 (2:1)

V Žichovicích se hrálo zajímavé utkání které se muselo přítomným příznivcům obou týmů líbit. Do utkání vstoupili domácí bez respektu a zahrozili již v první minutě , ale dorážka Šimanovského skončila nad brankou hostů. O minutu později mířila vedle i hlavička Švehly. Sebevědomím domácích neotřásla ani patnáctá minuta kdy je chyba v  obraně znamenala branku v jejich síti kterou dal Novák.Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno, když v závaru před brankou Mochtína poslal odražený  míč do sítě hostů Šimanovský. Branková přestřelka měla svoje pokračování v 17.minutě , kdy po krásné přihrávce od Šimáčka  skóruje Chod 2:1. Další šanci měl ve 30.minutě domácí Šimáček  ale stejně jako ve 38.minutě jeho spoluhráč Šiška nezakončil podle přání domácích diváků.  Lépe se to podařilo až v  72.minutě po uvolnění od  V.Turka zvýšil  Chod na 3:1. Hostům se jejich snaha o vyrovnání již nenaplnila i když jim svitla naděje snížením  v 89.minutě brankou Nováka, ale to již byla definitivní tečka za průběhem tohoto derby.

Sestava domácích: Němec – Harenčák, Brož, Švehla, Chalupný, Turek J., Šiška, Šimáček, Chod, Turek V., Šimanovský(Bala).

Branky: Chod 2, Šimonovský - Novák 2

Diváků: 120  ; ŽK: 2:8

Trenér Žichovic  Josef  Chalupný : „ Mohu po tomto utkání které bylo pro nás již v řadě čtvrté úspěšné potvrdit, že se nám herně daří. Po té kdy před jarní sezónou bylo družstvo doplněno se nám podařilo v průběhu jarní části mužstvo stmelit, hráčům se začíná dařit kombinace a jsem i úspěšní v koncovce. Mužstvo se opírá o dirigenta hry zkušeného V.Turka a stopéra Harenčáka kteří svými zkušenostmi napomáhají spoluhráčům v získání potřebné sebedůvěry. Zbavili jsme se největší zátěže hrozby sestupu a na zbývající dva zápasy se těším, neboť již to budou utkání bez nervů“.

SK ZČE B  - Hradešice 5:0 (2:0)

Hosté kteří hráli v Plzni bez trenéra Františka Melky a vedoucího týmu Chrousta nepodali herně disciplinovaný výkon a to je stálo nepříjemný debakl.

Branky: Chaluš, Krystl, Misař, Vodička, Šimr

Ž.Ruda -  Přeštice B 0:0 (0:0)

Lídr tabulky odehrál bezbrankový zápas na hřišti v Neznašovech , ale i tento výsledek je ziskem , ikdyž výhra by  posunula tým ze Železné Rudy již dvě kola před koncem k jistotě postupu.

Diváků: 60 ŽK: 1:3; ČK: 0:1

Losiná - Spoje Plzeň 3:2 (1:0)

Branky: Šilhánek 2, Veleman - Horník, Mareška; ŽK: 2:4