1. B třída - skupina B 23 . kolo : 27.-28.5.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

VE ŠVIHOVĚ SE NEDOHRÁLO

Již podruhé v průběhu jarní části soutěže se stalo Svatoboru Hrádek, že své utkání na hřišti soupeře nedohrál z důvodu průtrže mračen a následnému nezpůsobilému terénu. To co některý hráč nezažije ve své kariéře ani jednou se jim po zápase v Žichovicích přihodilo ve Švihově a i zde se bude tento duel opakovat.

Švihov- Hrádek    1 : 0 - nedohráno

Utkání ukončeno ve 49.minutě pro nezpůsobilý stav hrací plochy(průtrž mračen)

Poločas : 1:0
Branky : 26.Bešta
Rozhodčí : Velíšek
Diváků : 50, ŽK : 1:2

Spoje Plzeň  - Žichovice 0:4 (0:2)

Po rovní šanci domácích již ve druhé minutě kdy z malého vápna netrefili Němcovu branku  se podobně vedlo o dvě minuty později Chodovi před brankou domácích. Tentýž hráč z podobné pozice minul domácí svatyni rovněž  ve 21.minutě. Úspěšnější byl po rohovém kopu Turka Šimanovský který dorážkou pod břevno poslal hosty do vedení. Ve 39.minutě Šimanovský po pěkné kombinační spolupráci Chod-Jiří Turek zvýšil na 0:2. Minutu před koncem první půle šel Šimanovský sám na brankáře , ale ten jeho kličku vystihl a šanci mu zneškodnil.  Přesto se Žihochovice třetí branky v síti domácích dočkaly v  52.minutě po samostatné akci Malíka 0:3. To již hosté hru na hřišti horkého favorita na postup kontrolovali a v 90.minutě ještě pečetili čtvrtou brankou kterou vsítil vzápětí kdy vstoupila hřiště střídající Bala.

Sestava Žichovice : Němec – Harenčák , Brož, Švehla, Chalupný, Turek J, Turek V., Malík, Šiška, Šimanovský, Chod (90.Bala)

Branky: Šimanovský 2, Bala, Malík; ŽK: 3:2

Trenér Žichovic Josef  Chalupný : "Znovu se potvrdilo to jsem konstatoval po minulém vítězném zápase doma s Merklínem, že  kvalitní soupeř nám vyhovuje, neboť proti silným soupeřům se hráčům hraje lépe než se soupeři kteří těchto kvalit nedosahují.“

Mochtín - Merklín 4:0 (1:0)

Po úvodním oťukávání přišly první šance na obou stranách. Gól si zakřičeli domácí diváci ve 25.minutě , kdy se dělovkou trefil Dvořák 1:0. Hosté mohli vyrovnat, ale Liška  ani Horský své šance neproměnili. Hned po přestávce se kopala po faulu na Poupu penalta, kterou bezpečně proměnil Jiří Dolejš. A když o pět minut  později zvýšil přesnou střelou k tyči Tomáš Dolejš na 3:0 , bylo jasné, že body zůstanou v Mochtíně. Domácí hráči měli zápas ve své režii , soupeře k ničemu nepřipustili. V 75.minutě dal navíc ještě jeden gól Tomáš Dolejš na který mu nezištně přihrál M.Hebnar, i když mohl sám brankovou akci zakončit.

Diváků : 120 , ŽK:  1:1.

Branky: Dolejš Tomáš,  2, Dolejš Jiří,  Dvořák Dalibor.

Hlavní rozhodčí :  Marx, AR1 Pecka, AR2 Petržilka.

Hradešice - Železná Ruda    1  :  2  (0 : 1)

František Melka

V Hradešicích se hrál průměrný fotbal a hned od začátku zápasu dávali hosté najevo, že nebudou rozhodně lehkým soupeřem. Zvláště jejich brejkové situace byly velmi nebezpečné. Velkou šanci na vstřelení branky měl domácí M. Florián, ale volil místo průniku do vápna jen střelu a po výkopu brankáře zaváhala domácí obrana, které lehce unikl hostující Bartůněk a ve 20.min vstřelil první branku zápasu. Hosté nadále hrozili z rychlých brejků, ale srovnat stav zápasu mohl F. Šašek, jehož střelu hostující brankář zázračně vyrazil na rohový kop.

Ve druhém poločase se domácí tlačili před branku soupeře, jenže stačil jeden dlouhý odkop hostující obrany z vlastního velkého vápna, domácí obrana opět zaspala a Bartůněk se v samostatném úniku opět nemýlil. Domácím se podařilo snížit v 70.min, kdy se prosadil P. Lávička. Pak musel několik pěkných zákroků předvést domácí brankář V. Ryba a ani domácí neměli k vstřelení branky daleko, jenže v koncovce už se prosadit nedokázali, a tak na svém hřišti prohráli třetí jarní zápas ze čtyř odehraných.

Rozhodčí : Waltr

Branky : 70. P. Lávička  - 20. ,60. Bartůněk

ŽK : 1:1

Sestava domácích-V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč, T. Vlk/35.min P. Kodýdek/, L. Junek,J. Kopal,  M. Heimlich, T. Šimko, M. Florián/55.min O. Starec/, P. Lávička, F. Šašek

Trenér Hradešic František Melka :“Dnes jsem samozřejmě zklamaný, protože jsem chtěl zvítězit, ale musím uznat, že soupeř byl lepší. Naše obrana dnes totiž totálně propadla a když se k tomu přidala zoufalá hra našich krajních záložníků, nemohlo to dopadnout jinak. Poděkovat bych chtěl Tondovi Šimkovi, který nám přišel pomoct z „béčka“ a ukázal některým takzvaným hráčům A týmu, jak se bojuje o vítězství.“

Strážov – Dlouhá Ves   0 : 2 (0 : 1)

Domácí jako by se snažili si vzít k srdci přání místního dlouholetého hlasatele před utkáním  Jaroslava Vokůrky , aby body tentokráte zůstaly doma jen v samotném úvodu. V sedmé minutě namlsali své příznivce rychlou akcí po levé straně kdy unikl Matějka, prostrčil přihrávku mezi obránce na nabíhajícího Stěpána Presla, který v těžké pozici se snažil zakončit a míč nakonec skončil v náručí brankáře Beránka. To ale bylo na dlouhé desítky minut  všechno a iniciativu na své kopačky převzali hosté. V 11.minutě napřáhl z levé strany pokutového území domácích  ke střele Kejla a ta skončila za zády brankáře Javorského. Domácí golman se v dalším průběhu první půle musel často zasahovat proti střelám a nájezdům hostů a svůj tým podržel zlikvidováním třech vyložených šancí hostujícího Tatranu.  Obrázek hry se ve druhém poločase příliš nezměnil. Domácí se k očekávanému tlaku nedostali  a nepomohla jim ani závěrečná přesilovka po té, když byl hostům vyloučen za dvě žluté karty Valvoda. Naopak byli to hosté kteří po akci Kejly a jeho ideálním uvolněním nabíhajícího střídajícího Beránka a ten překonal Javorského podruhé.

Domácí pokračovali v jarních  nevyrovnaných výkonech . Vše vystihují slova v úvodu vzpomínaného hlasatele :“Vážení, dovolte mi jen krátkou rekapitulaci . Domácí z pěti domácích jarních zápasů již potřetí odcházejí ze hřiště poraženi“. Hosté  se představili ve Strážově jako rychlejší , důraznější a projevili větší vůli po  vítězství které bylo naprosto zasloužené. Bez ohledu na výsledek byl samotnou kapitolou  výkon rozhodčího Hajnara …

Sestavy:

Strážov : Javorský – Helm, Presl Petr, Paleček, Kreibich (83.Fremut) -   Matějka, , Vítovec, Janka, Smolík -  Mayer ,Presl Š.

Dlouhá Ves : Beránek Pavel,Valvoda,Kadlec, Koryťák ,Šebelík,- Krůs, Frýda, Krejčí, Hubený,  Kejla, Čavoj.

Diváků : 100 , ŽK:  3:2, ČK: 0:1.

Branky: Beránek, Keila ,

Rozhodčí : Hajnar.

Chlumčany B -  SK ZČE B 1:0 (0:0)

Branky: Elsnic; ŽK: 3:2

Přeštice B -  Losiná 1:2 (1:1)