III.třída muži - 22.kolo: 20. – 21.5.

III. TŘÍDA – MUŽI – JARO 2006

DUEL REZERV VYHRÁLY HRADEŠICE

Dvě utkání 22.kola na sebe soustřeďovala pozornost. První sobotní ve Vrhavči kde hostuje jako domácí tým Týnec který mělo příchuť očekávaného derby bylo v úvodu poznamenáno neúčastí delegovaného rozhodčího. Vše napravil obětavě předseda KR Jiří Bureše který přestože se vrátil z řízení zápasu národní soutěže za nedisciplinovaného kolegu zápas ke spokojenosti obou aktérů odřídil velmi dobře. V neděli  došlo v Hradešicích k přímému boji o druhé postupové místo, ale místo tuhého boje se dostavilo jednoznačné vítězství domácí rezervy nad rezervou Svatoboru Hrádek.

Týnec  - Neznašovy 2:2 (1:1)

Místní derby  na hřišti ve Vrhavči mělo zajímavý průběh hned v úvodu, kdy během dvou minut v době mezi 11. a 13.minutou změnilo skóre u obou soupeřů. Domácí M.Frous s penalty poslal svůj tým do vedení, ale hosté nelenili a ve 13.minutě dokázali rovněž využít možnost z pokutového kopu  a Víťou Mayerem srovnali na 1:1.Tento stav vydržel do konce první půle. Ve druhé části hry  zatížili brankové konto soupeře domácí Suchý a hostující Voráček  a to přispělo ke konečné dělbě bodů.

Branky: Frous Michal, Suchý Jindřich - Voráček Václav, Mayer Vít;

Rozhodčí: Bureš; ŽK: 2:1

Diváků : 30

H. Matky -  Boží Švihov B 3:3 (2:1)

Za deštivého počasí nastoupili horáci do utkání ve slibném tempu a hned v´první minutě měli gólovou příležitost, ale uzdravený útočník J. Štefan v samostatném brejku nad brankářem hostů neuspěl. Skóre se ovšem měnilo již v 9. minutě kdy se již tentýž hráč nemýlil a z přímého kopu umístil míč k tyči
bezmocného brankáře - 1 : 0. Následovali další šance horáků, ale diváky i samotné hráče překvapil rozhodčí, když při zahrávání přímého kopu hostí uklouznul hráč Švihova a sudí ukázal na značku PK. Penaltu hosté využili a srovnali tak na 1 : 1. O cca 10 minut později kopali hosté další penaltu za
neúmyslné hraní rukou J. Brabce ve velkém vápně. Tentokrát hosté neuspěli,jelikož střela mířila mimo tyče. V 25 minutě se nešťastně střetli útočník Švihova a brankář domácích. Hráč hostí již ve hře nepokračoval a horský brankář dohrál s bolestmi a zjevným poraněním kolena. Čtvrt hodiny před
koncem I. poločasu horáci opět vedli, když J. brabec ze střední vzdálenosti překonal hostujícího gólmana - 2 : 1. Do konce prvního poločasu domácí zahodili další vyložené šance J. Štefanem, D. Valentou či J. Murckem. Hosté se osmělovali jen sporadicky. Podobná hra se odehrávala cca 30 minut druhé půle, kdy horáci z drtivého tlaku vytěžili pouze jednu branku, když se opět trefil domácí kanonýr J. Štefan a křižnou střelou z rouhu vápna rozvlnil síť hostující branky - 3 : 1. Asi 15 minut před koncem ovšem horáci již přestali předvádět svoji útočnou hru a zbytečně nechali hosty dostat do zápasu. Ti
snížili šťastnou brankou, když po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště a střele z cca 25 m trefil hráč Švihova svého spoluhráče na hranici velkého vápna a míč zapadl ke druhé tyči oproti brankářovu pohybu - 3 : 2. Potrestání za nevyužití spousty šancí a za výkon v poslední fázi zápasu připravili hosté domácím v předposlední minutě utkání, když opět po ztrátě balónu na své polovině nezištně vystřelil útočník Švihova a poraněný brankář nestačil reagovat na přesně umístněnou střelu k tyči - 3 : 3. Tímto
výsledkem horáci zbytečně přišli o dva body, přičemž 30 minut před koncem by si na hosty těžko někdo vsadil třeba jen "zlámanou grešly".

Branky: Štefan Jan 2, Brabec Jiří - Matoušek Václav 2, Lehečka Josef;

Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 1:1

Diváků : 30

Kolinec -  Plánice  2 : 1 (1 : 0)

Kolinec se zaslouženě ujal vedení. V prvním poločase byl jasně lepším týmem. Ve druhém poločase se však jeho hra zhoršila a hosté z ojedinělého útoku vyrovnali. Nakonec se štěstí přiklonilo k domácím a v devadesáté minutě vstřelili vítězný gól.

Branky : 40.Jiřinec Pavel ,  90.Dolejší Roman -  76.Čapek Petr
Rozhodčí : Vizingr
Diváků : 60, ŽK 0:2

Nalž. Hory  - Měcholupy 2:1 (2:0)

Domácí neproměnili v průběhu prvního a na začátku druhého poločasu sérii šancí ke skorování  kdy nastřelili dvakrát tyč a jednou  břevno hostů, dvakrát šel sám na branku soupeře Štěpánek a stejně tak i Štěch, ale  ani jeden nedokázal zavěsit. Slibný dvoubrankový náskok který zařídil autor obou gólů   se rozplynul v 60.minutě kdy snížil měcholupský  Petelík z penalty a  nakonec se museli domácí  v závěru strachovat o výsledek .

Branky: Štěpánek Jindřich 2 - Petelík Radek;

Rozhodčí: Husník Václav; ŽK: 1:1

Diváků : 30

Myslív -  Horažďovice B 3:3 (1:2)

V Myslívě se hrál zápas který se musel divákům líbit. Ti viděli zásluhou obou mužstev vedle kvalitní hry  vyrovnaný průběh a šest branek. První vsítil po střele Sládka Beníšek ve 22.minutě. Hosté srovnali ve 41.minutě Šubou a do konce poločasu ještě otočili skore  zásluhou Sovy. Ve 46.minutě si dali ihned po rozehrávce hosté vlastní branku , ale vše napravil opět Sova který upravil na 2:3. Poslední slovo měli ale domácí , když v 64.minutě vyrovnal z přímého kopu Kubala.

Branky: 64.Kubala Jiří, Sládek Jan, vlastní - Sova Jiří 2, Šuba Antonín;

Rozhodčí: Sládek Petr

Diváků : 50

Hradešice B  -  Hrádek B 4:0 (1:0)

Z očekávaného nekompromisního souboje obou rezerv o druhé postupové místo se stala jednostranná záležitost pro domácí tým který proměnil v hladké vítězství a upevnil si tak druhé místo v tabulce.

Branky: Kilián Miloslav, Černík Milan, Starec Oldřich, Fořt Ondřej;

Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 0:1
Diváků : 50

Kašperské Hory  - Velhartice 2:4 (1:4)

O tři body si výrazným způsobem řekli hosté již v úvodu kdy do osmé minuty si vytvořili dvoubrankový náskok, který se do poločasu narostl na rozdíl tří branek a v dalším průběhu si  Velhartice již výsledek pohlídaly.

Branky: 64.Žifčák Jiří, 10.Eger Jan – 1.Sádlík, 8.a 37.Bejvl Josef, 24.Poledník