1. B třída - skupina B - 22.kolo: 20. – 21.5.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

V DERBY SE BODY DĚLILY

Ve dvou zápasech které měly přívlastek derby zástupců Pošumaví v krajské soutěži nebylo vítězů ani poražených. Snad jen více spokojenosti tak bylo na straně hostujícím týmů. Jako host  si velmi dobře vedly i Hradešice , které dokázaly přivést tři body za vítězství z horké půdy z Losiné. Mezi úspěšné výsledky je třeba zařadit výhra Švihova v Plzni a Žichovic doma nad do tohoto kola třetím celkem tabulky z Merklína.

Dl.Ves  - Mochtín 1:1 (0:0)

Kůs Martin

V tomto utkání se potvrdilo, že domácí hrají úplně jinak doma než venku. Od začátku zatlačili mochtínské mužstvo na vlastní polovinu a nepouštěli je do žádných šancí. Bohužel se u domácích projevila střelecká nemohoucnost, v prvním poločase nedokázali  proměnit nejméně pět stoprocentních šancí. Mohli to být naopak hosté, kteří po chybě Rovňana poslali do samostatného úniku Poupu ale ten tváří v tvář Beránkovi branku přestřelil.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první domácí měli stálý tlak a hosté hrozili jen občas z brejků. Opět platilo známé nedáš dostaneš a hosté z ojedinělého brejku otevřeli skóre zápasu 0:1. Domácím trvalo chvíli než se vzpamatovali, ale pak  zatlačili mochtínské na jejich polovinu a ti jen zásluhou výborného brankáře drželi čisté konto. Domácím chybělo štěstí v koncovce když 10 minut před koncem hosté dokázali třikrát vykopávali míč z brankové čáry.  Těsně před koncem utkání se po přihrávce Krejčího uvolnil Čavoj a srovnal na 1:1. Do konce utkání už se stav neměnil, i když domácí měli stálý tlak .

Sestava domácích: Beránek-Rovňan D.,Valvoda,Kadlec(Koryťák),Šebelík,- Krůs, Frýda, Krejčí, Hubený,   - Kejla, Čavoj.

Branky: Kejla - Dvořák; ŽK: 1:3

Diváků :50

Sv.Hrádek  - Strážov 0:0 (0:0)

Vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách skončilo zaslouženou dělbou bodů. Domácí bez čtyř hráčů základní  sestavy  bojovali, ale bez útoku se branky nedávají. Velmi dobře řídil rozhodčí Homr.

Sestava  Hrádek : Hanzl, Juřina, Pytel, Hanč, Průša, javorský, Holeček Radek, Šperl, Gajdečka, Kutil, Řehoř (střídali : Prexl, Adamec Martin).

ŽK: 1:1

Diváků : 50

Trenér Svatoboru Jindřich Zdeněk : „ Na začátku soutěže jsem si pochvaloval, že máme dobrý hráčský základ a pět hráčů na lavičce,ale nyní již není ani lavičku . “

Losiná  - Hradešice 0:1 (0:0)

Melka František

Hosté byli od začátku lepším týmem, hráli více kombinačně, zatímco domácí pouze nakopávali dlouhé míče na své útočníky a s tím si hostující obrana dokázala vždy bez větších problémů poradit. Hosté měli i několik slibných příležitostí ke vstřelení branky, kdy zahrávali několik rohových kopů, ale prosadit v koncovce se nedokázali.

Do druhého poločasu vstoupili opět hosté lépe a již v 50.min se také ujali vedení, když se na pravém křídle uvolnil M. Florián a jeho centr poslal P. Lávička hlavou do branky domácích. O chvilku později vstřelili hosté druhou branku, tu ovšem rozhodčí správně neuznal pro ofsajd. Hra se pak vyrovnala, domácí pokračovali v nakopávaní dlouhých balónů a hosté čekali na nějaký rychlý brejk. S postupem času se však stále více soustředili na udržení jednobrankového vedení, a tak se domácí přece jen dostali před koncem zápasu do tlaku, ze kterého ale vytěžili jen několik rohových kopů. S těmi si hosté vždy dokázali poradit a přivezli tak z venku další tři body.

Branka hostů : 50. P. Lávička

Sestava hostů : V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč,T. Vlk, L. Junek, J. Kopal, M. Heimlich,

Z. Chmelík,  M. Florián/90.min M. Černík/, P. Lávička, F. Šašek

Branky: Lávička; ŽK: 1:1

Diváků : 50

Trenér Sokola Hradešice František Melka : „ Dnes jsme zvláště v prvním poločase hráli dobrý fotbal, jenže střelecky jsme se prosazovali velmi těžko a naštěstí jsme do finále dotáhli alespoň jednu akci. Pro nás to znamená, že můžeme zbytek soutěže dohrát v naprostém klidu, kdy se můžeme soustředit na to, abychom hráli dobrý fotbal a na konci jara se ukáže, kde se umístíme v konečné tabu“.

SK ŽČE Plzeň B – Švihov   2 : 4 (1 : 2)

Začátek nevypadal pro hosty příliš nadějně. Již v 5.minutě  po chybě obrany vstřelil domácí Huřťák vedoucí branku. V 8.minutě to již bylo veselejší kdy Bidermannova dorážka znamenala vyrovnání. V 17.minutě se opět radoval Švihov  po centru Vrby otočil výsledek  Kuchák 1:2. Po přestávce  přišel v 54.minutě únik po pravé straně a Špatenka zvyšuje na 1:3 a z jeho nahrávky v 70.minutě přidal čtvrtou branku Švihova Bešta. Domácí ještě zareagovali snížením na 2:4 po faulu Žáka z penalty, ale to již bylo vše. Cenné body  v duelu dvou sestupem ohroženým družstev si  tak odvezl po zásluze Švihov.

Sestava   Švihova : Tráva-Zadražil,Kudják,Žák,Špatenka(74.Brož),Oulík,Bešta,Biedermann, Havlíček, Pflug,Vrba

Žichovice  - Merklín 4:0 (2:0)

Od úvodních minut se na žichovickém hřišti strhl neúprosný boj o body které jsou v důležité pro domácí na cestě k záchraně. Domácím se proti kvalitnímu  soupeři dařilo mimořádně v zakončování. Prvním úspěšným střelcem byl  ve 20.minutě po samostatné akci předem hřiště kterou zakončil pěknou střelou  Šimanovský 1:0. V 27.minutě autor první branky nezjišťně uvolnil V.Turka  jehož přízemní střela znamenala zvýšení na 2:0. Po pohledné kombinační spolupráci a zpětné přihrávce  Benedikta zvýšil v 61.minutě na 3:0 Malík. V 68.minutě měl smůlu Chod, jehož střela skončila na spojnici tyče a břevna soupeřovy svatyně. V poslední minutě mohli domácí ještě zvýšit , když za faul na Chalupného kopal střídající Bala penaltu, ale tu mu brankář hostů chytil.

Sestava Žichovic : Němec – Harenčák, Brož, Švehla, Turek J., Benedikt, Malík, Turek V., Šiška, Šimanovský , Chod (střídali Chalupný, Bala).

Diváků : 100

Branky: Turek 2, Malík, Šimonovský; ŽK: 1:2

Trenér Žichovic Josef  Chalupný : "Hosté se představili jako velice kvalitní soupeř a to nám vyhovuje, neboť proti silným soupeřům se hráčům hraje lépe. K úspěšnému výsledku nás vedla hra založená na přízemních přihrávkách čímž jsme eliminovali vysoké hráče hostů, ale co je nejdůležitější, že prakticky každá druhá vytvořená šance skončila v soupeřově síti“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------