Okresní přebor mužů - 22.kolo: 20. – 21.5.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI – JARO 2006

PAČEJOV PROMARNIL VELKOU ŠANCI

Jeden z nejdůležitějších zápasů jara v okresním přeboru se hrál v Bezděkově, kde se střetly dva týmy aspirující na postup do 1.B třídy. Ve vyrovnaném duelu  se ze zisku tří bodů radovali domácí fotbalisté a srovnali tak počet získaných bodů s Pačejovem, který doma v páteční dohrávce remizoval s vedoucím celkem z Nezamyslic a vytěžil z tohoto víkendu získat ze šesti možných bodů pouze jediný a tím i šanci k  výhodnější pozici do závěrečných kol tohoto ročníku.

Měčín  - Sušice B 2:2 (1:0)

Rychlá branka domácích v 8.minutě Vlčka po dorážce vyraženého míče brankářem hostů nevěstila pro sušickou rezervu nic dobrého. Domácí dokázali svoji mírnou převahu zúročit zvýšením v 71.minutě kdy po rohovém kopu úspěšně hlavičkoval Krotký, když ještě před tím  v 61.minutě neproměnil Kodýdek pokutový kop. Přestože střely Krotkého dokázala obrana hostů odvrátit a střely Plasse zlikvidoval brankář soupeře se konto obdržených branek na kontě Sušice nezměnilo. Naopak byli to hráči z města na Otavě kteří  Blažkem a Šlajsem dokázali z této bitvy vykřesat cenný bod.

Branky: Krotký Zdeněk, Vlček Pavel - Blažek Lukáš, Šlais Martin;

Rozhodčí : Lang Jiří,

Diváků : 50 , ŽK: 1:0

Dešenice - Velké Hydčice 3:1 (2:0)

Domácí se od úvodních minut dokázali vytvořit územní převahu kterou korunovali dvěma góly Janovského. Hosté po přestávce kontrovali snížením na 2:1 zásluhou úspěšného střelce Hejpetra, ale to Dešenice nedeprimovalo. Nadále měli herně navrch ale až v 87.minutě se jim jejich úsilí zvýšit náskok Janovským který tak završil v tomto duelu svůj hattrick.

Branky: Janovský Petr 3 - Hejpetr Ladislav;

Rozhodčí: Lecjaks Ladislav, Petrželka František, Krejčíř Karel;

Diváků : 50 , ŽK: 1:1

Janovice – Veřechov  8 :0 (4 : 0)

Domácí hráči navázali na čtvrteční vítězství ve Strážově a tentokrát si doma otevřeli střelnici. Soupeře z Veřechova vůbec k ničemu nepustili. A kdyby nedošlo k dalším neproměněným šancím,  mohli hosté odjíždět s ještě větším přídělem.

Branky : 8,11, 34.Jandoš, 35,47,82.Slivoň, 67. 80.Toman
Rozhodčí : Lubomír Kurc
Diváků : 30, ŽK 0:1

Luby B  - Vrhaveč 1:0 (0:0)

Očekávané derby v Lubech za pěkné divácké kulisy přineslo v prvním poločase vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, ale žádná z nich nevedla ke změně skore. Do druhé půle vstoupili lépe domácí kteří si vytvořili mírnou převahu  a ta vyústila v 67.minutě ve vedoucí branku. Po rychlém brejku Maxa odcentroval na Petra  Hodla a ten  vsítil jedinou branku tohoto duelu. Hosté nekapitulovali, zvedli hlavy a  snažili se o vyrovnání. Nepřálo jim štěstí, když střela Ryby  skončila na břevně  a domácí  pak podržel brankář Kalaš, který míč směřující do branky  zachytil na brankové čáře.

Branky: Hodl Petr;

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 3:1

Diváků : 120

Bezděkov -  Pačejov 3:1 (0:0)

Po bezbrankovém prvním poločase  se diváci dočkali branek po přestávce. Hosté šli do vedení v 63.minutě z pokutového kopu který nařídil rozhodčí za stažení hráče v pokutovém území domácích a Pavalec byl úspěšný 0:1. Domácí o dvě minuty později stav srovnali Leošem Hrubým  z rohového kopu. Téměř na vlas podobná herní situace z rohového kopu přinesla Bezděkovu v  79.minutě opět Leošem Hrubým vedení. Hostům sen na úspěšný výsledek vzal o další tři minuty později Bače který z přímého kopu zavěsil míč do jejich sítě potřetí a důležité tři body tak zůstaly v Bezděkově.

Branky: 65.,79.Hrubý Leoš , 82. Bače Petr – 63. Pavelec Petr;

Rozhodčí:Petržilka Jiří; ŽK: 4:2

Diváků : 50

Strážov B -  Svéradice 1:1 (0:1)

Favorizovaní hosté začali proti omlazenému týmu domácích který posílil z A týmu Roman Smolík sebevědomě . Ve 20.minutě rozehráli  trestný kop na který si naběhl do pokutového území domácích Petr Vrána  a šli po zásluze do vedení. Za tohoto stavu odcházely oba týmy do kabin k poločasové přestávce. Po změně  stran hosté uspokojeni s vedením a ukolébáni  neškodnosti domácích v útočné fázi hry viditelně  polevili . Přesto jim jejich obrana kterou velmi dobře dirigoval zkušený Kába pracovala tak, že  strážovskou rezervu  do  golové šance nepřipustila. Tento příliš pasivní způsob hry se jim nevyplatil. Jediná trhlina se vloudila v závěru zápasu a ta je stála ztrátu dvou bodů. V 86.minutě rozhodčí Haviar ocenil  podražení střídajícího Roberta Kalisty pokutovým kopem, který jeho exekutor Roman Smolík bezpečně proměnil a vyrovnal na konečných  1:1.

Branky: Smolík Roman - Vrána Petr;

Rozhodčí:Haviar Štefan; ŽK: 3:3

Diváků : 60

Mochtín B  - Nezamyslice 3:0 (2:0)

Hosté kteří usilují o postup do 1.B třídy v Mochtíně zklamali. Měli sice v úvodu utkání i v jeho závěru více ze hry, ale v koncovce byli zcela bezzubí. Domácí tým omlazený o několik dorostenců , pozorně bránil a spoléhal se na brejkové situace. Ty mu vyšly dokonale. Ve 25.minutě se trefil Tomáš Dolejš, o šest minut později zvýšil na 2:0 Javorský a v 66.minutě uzavřel skore na 3:0 Pikhart. Hosté v závěru Kopačkou nastřelili břevno, na víc se nezmohli.

Cihlář Tomáš

Důležitá páteční dohrávka odloženého utkání okresního přeboru přilákala do ochozů pačejovského fotbalového stánku velmi slušnou návštěvu 150 diváků. Není divu, vždyť domácí přivítali na svém pažitu lídra okresního přeboru - celek Nezamyslic. Zápas začal oboustranně opatrně, ale postupně začali přebírat otěže zápasu do svých rukou domácí. Jejich kombinační hra se musela v prvním poločase divákům líbit. Ve 14.minutě Lávičkova střela z hranice šestnáctky jen o centimetry minula horní růžek branky hostů. Nátlaková hra domácích přinesla ovoce ve 29.minutě, kdy byl v pokutovém území nedovoleně zastaven unikající Jiří Mrázek a pokutový kop bezpečně proměnil Petr Pavelec. Ve 37.minutě musel pro zranění odstoupit nezamyslický kanonýr Josef Burda. Hosté zastavovali domácí často jen za cenu faulů, za což si jen v prvním poločase vysloužili 4 žluté karty. Vedení domácích mohl pojistit v poslední minutě 1.poločasu Petr Bokr, ale zblízka těsně minul. Přestávka hostům, kteří se v první půli vážněji neprosadili, určitě prospěla. Domácí již tradičně nezvládli začátek 2.poločasu a svého soupeře tak sami  posadili na koně. Zkušený Josef Kopačka toho dokázal využít. Jeho tutovku v 56.minutě ještě brankář Miloš Boř dokázal zlikvidovat, ale krátce nato v 60.minutě se nezamyslický hráč už nemýlil a tvrdou ranou pod břevno srovnal skóre zápasu. Teprve tato branka domácí hráče opětovně probudila k větší aktivitě. V 69.minutě odcentroval Petr Lávička a hlavička Stanislava Klečky skončila těsně vedle. Zhruba od 75.minuty začali hrát domácí, kteří chtěli v tomto zápase zvítězit, na tři útočníky. Na hrot se k vysunuli obránci Jiří Fiřt i kapitán Josef Panuška, ale snaha domácích už vyzněla trochu křečovitě. S konečnou remízou byli určitě spokojení hosté, domácí naopak s ohledem na průběh utkání nezkrývali zklamání. Divákům se však zápas výborné úrovně musel líbit.Svou měrou

k tomu bezesporu přispěl i zkušený rozhodčí Lang.
Branky : 29.Pavelec Pavel – 60.Kopačka Josef

Rozhodčí : Lang Jiří
Diváků : 150, ŽK :  2:4
Sestava domácích:  Boř - Panuška - Hlůžek - Fiřt - Pavelec - Lávička - Bokr - Brůha - Barborka - Mrázek – Klečka(/střídali: Korda, Veringer/)