Okresní přebor mužů - 21. kolo : 13.-14.5.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI – JARO 2006

LIBSKÁ REZERVA ZASKOČILA FAVORITA

Mezi příjemná překvapení 21.kola patří určitě výkon lubské rezervy na hřišti lídra tabulky v Nezamyslicích, která se čtyřmi dorostenci sestavě se dokázala postarat o dramatický průběh tohoto duelu. Ani zlepšené výkony v posledních zápasech nestačily na Pačejov, který si ziskem tří bodů stále udržuje šanci bojovat o metu nejvyšší.

Pačejov – Měčín 2 : 0 (1 : 0)

V utkání trenér domácích Milan Cikán postrádal stopera Josefa Panušku, do sestavy se naopak vrátil špílmachr Petr Lávička. Zápas se začal odehrávat podle již zavedeného, tradičního scénáře, podle něhož domácí využívají pravidelně až svou několikátou gólovou příležitost.  Již v 8.minutě Jiří Mrázek poslal do šance Petra Bokra, ale hostující brankář byl na místě. Stejně tak zlikvidoval i umístěnou Mrázkovu hlavičku v 11.minutě. A tak poprvé udeřilo až ve 21.minutě, kdy Jiří Fiřt poslal přes půlku hřiště přesný pas za obranu a nabíhající kanonýr Václav Brůha se tentokrát už nemýlil. Zvýšit stav utkání mohl Pačejov těsně před přestávkou, kdy Mrázek postupoval sám na brankáře, který skvěle zachránil. Hosté během prvního poločasu domácího brankáře Boře vážněji neohrozili. Po změně stran se hra v poli vyrovnala, ale šance se ani na jedné straně nerodily. O výsledku tak rozhodla 61.minuta. Nejprve rozhodčí "vytáhl" penaltový zákrok na pronikajícího Bokra ven z vápna. Zahraný přímý kop hosté odvrátili, ale z druhé vlny nabíhající Petr Pavelec napálil z 25 metrů nechytatelnou přízemní ránu přesně k tyči. V 73.minutě dostali hosté možnost zahrávat pokutový kop, ale střela šla nad Bořovu branku. V nervózním závěru se už skóre neměnilo.

Diváků : 100

Branky: Brůha Václav, Pavelec Petr;

Rozhodčí: Kurc Lubomír; ŽK: 2:3

Nezamyslice  - Luby B  2:0 (1:0)

Hosté kteří nastoupili se čtyřmi dorostenci v sestavě domácího lídra tabulky zaskočili kvalitní hrou a zasloužili se o vyrovnaný průběh zápasu.Domácí  se sice ujali  ve 14.minutě vedení po opakované střele Burdy, ale o osudu zisku bodů nebylo  rozhodlo až v závěru zápasu . Luby si vytvořily několik příležitostí k vyrovnání stavu a tak definitivní tečku udělal tři minuty před koncem domácí  Radek Vinický kdy  zvýšil  na 2:0.

Branky: 14.Burda Josef, 83.Vinický Radek;

Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 2:1

Diváků : 40

Sušice B  - Dešenice 7:0 (3:0)

Jen průměrný výkon domácích stačil na výraznou převahu a  hladké vítězství. Hosté působili příliš odevzdaně a  nakonec mohou děkovat  soupeři, že je ušetřil od většího debaklu.

Branky: Staněk Václav 2, Marek Luděk 2, Ruda Štěpán, Šimeček Jaroslav, Blažek Lukáš;

Rozhodčí : Dušek Václav , ŽK: 0:2

Diváků :  50

Vrhaveč  - Janovice 3:0 (3:0)

Vrhaveč svého soupeře výrazně v prvním poločase přehrála a vytvořila si do dalšího průběhu utkání bezpečný tříbrankový náskok. Ani příchod velké opory Dukly Václava Slivoňě po přestávce na hřiště na tom, že body zůstaly zaslouženě ve Vrhavči nezměnil.

Branky: Hrach David, Minařík Michal, Franěk František;

Rozhodčí: Sládek; ŽK: 2:1

Diváků : 50

Velké Hydčice -  Strážov   B    2 : 1 (1 : 0)

Domácí byli v utkání aktivnější , svoji převahu dokázali po krásném centu Melíška Marka zužitkovat krásným zakončením Hejpetrem Ladislavem anglickým gólem. Ve druhém poločase hosté aktivní hrou podpořenou domácí pasivitou dokázali v 73 min. vyrovnat po ojedinělém brejku Pavlem Truhlářem .  Na což odpověděli domácí zvýšenou aktivitou a v 76 min. druhou trefou domácího pět utkání distancovaného Hejpetra Ladislava, který rozhodl o vítězství domácích.

Branky : 22 min. a 76 min. Hejpetr Ladislav - 73 min. Truhlář Pavel
Rozhodčí : Lang Jiří
Diváků : 50, ŽK 0:1

FK Svéradice - Sokol Mochtín B 1:0 (0:0)

První poločas nabídl průměrný fotbal s minimem šancí. Na straně domácích stojí za zmínku hlavička Makovce, která se odrazila od zad mochtínského obránce stojícího na brankové čáře. Ve druhém poločase to již dlouho vypadalo že zápas nemůže skončit jinak než bezbrankovou remízou. Obě mužstva se k zakončení dostávala jen z úctivé vzdálenosti. Až přišla 73. minuta a v ní krásný průnik velmi dobře hrajícího Šrámka zakončený prudkou střelou přesně k pravé tyči. Právě tento okamžik domácí uspokojil a hosty probudil. Hned vzápětí se do vyložené brankové příležitosti prodral Pikhart, ale v zakončení ztroskotal na brankáři Soukupovi. Další šanci mochtínské rezervy měl v samotném závěru Tománek, ale míč netrefil ideálně. Když ani domácí z brejků do otevřené obrany další branku nepřidali, skončilo utkání jejich těsným vítězstvím.

Branka: 73. Šrámek Karel,

Rozhodčí: Lecjaks Ladislav, ŽK: 0:1, Diváků: 60

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Pánek, Kába, Marek, O.Kulhánek - Vrána (57.Linhart), Šrámek, Makovec, Petřík - Prokopec (76.Š.Kulhánek), Klečka (68.Vlček)

Veřechov -  Bezděkov 1:3 (1:3)

Hosté využili v první půlhodině chyb v domácí obraně k získání tříbrankového vedení. Domácí ještě do konce  vyrovnaného průběhu poločasu stačili P.Jandou z penalty snížit.Po přestávce to byli domácí kteří byli aktivnější a postupně získali až drtivou převahu, která se však na výsledku zápasu již neprojevila.

Branky: 36.Janda P.(PK) – 15.Hořejší Luděk, 24.Valečka Václav, 31. Panuš Petr(PK);

Rozhodčí: Pressl Václav; ŽK: 3:1