1. B TŘÍDA - „ B “ - sk.B 21.kolo : 13.-14.5.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

MOCHTÍN SE DOTAHUJE NA ČELO TABULKY

Vedoucí tandem tabulky  prohrál na hřištích soupeřů a toho využil Mochtín který se šňůrou úspěšných výsledků stále více přibližuje k čelu tabulky a není bez šancí ještě zamíchat s postupovými ambicemi .

Hradešice   -   Spoje Plzeň    1 : 0   (0 : 0)

V Hradešicích se odehrával zcela vyrovnaný první poločas, ve kterém si obě mužstva nedokázala vytvořit potřebný tlak ke vstřelení branky. Hrálo se od vápna k vápnu s mnoha nepřesnostmi, a tak diváci moc pohledný fotbal neviděli.

Ve druhém poločase byli domácí o mnoho aktivnější a s touto aktivitou přicházely i šance. Hned tu první dokázal v 52.min využít domácí J. Kopal ke vstřelení vedoucí branky. Domácí pokračovali v útočení a výsledkem byly velmi dobré tři šance M. Floriána, který se dokázal šikovně protáhnout na pravé straně hřiště, jenže v zakončení vždy chyběla tolik potřebná přesnost. Domácí se pak zbytečně zatáhli na vlastní polovinu a soustředili se na ubránění výsledku. Hosté však jejich pasivity nedokázali využít, i když byli v závěru zápasu lepší, a tak zůstaly důležité tři body v Hradešicích.

Rozhodčí – Komanec

Branka domácích – 52.min J. Kopal

ŽK – 3:2

Sestava domácích – V. Ryba, L. Vaněček, M. Hlaváč, T. Vlk, L. Junek, J. Kopal, F. Šašek,

Z. Chmelík/30.min O. Fořt/, P. Sebera/70.min P. Kodýdek/, M. Florián/80.min O. Starec/,

K. Pivnička.

Trenér Hradešic František Melka :

„Dnes to byl opět typický zápas posledních dnů. Jen velmi těžko jsem dával dohromady jedenáct lidí zdravotně schopných nastoupit do zápasu. Hosté na tom byli naštěstí obdobně, a tak jsme dokázali doma na jaře poprvé vyhrát. V příštích dnech se mi konečně začnou vracet zranění kluci a doufám, že tím naše výkonnost začne stoupat. Chtěli bychom všichni touto cestou poblahopřát našemu brankáři M. Šůsovi k narození první dcery.“

Mochtín – Hrádek   2 : 0 (0 : 0)

V úvodu tohoto derby nastřelil tyč  hrádecké branky Jiří Dolejš. I v další části prvního poločasu byli Mohctínští aktivnější , ale branky se diváci nedočkali. Po změně stran Svatobor přidal, vyrovnal hru, měl i slibné šance , plavně pak ze standardních situací. Skore však otevřel domácí Michal Poupa v 57.minutě střelou ze 20 metrů. Hosté se snažili vyrovnat, jejich snaha však narážela na jistou obranou hru domácího celku. V 88.minutě pak druhou brankou Michal Poupa jistil výhru Mochtín, který  zápas zvládl přestože do něho nastoupil bez tří klíčových hráčů.

Rozhodčí : Jiří Šafer Plzně, diváků : 100, ŽK : 2:2.

Branky : M.Poupa 2.

Merklín - Dl.Ves 5:1 (1:1)

Do Merklína přijelo mužstvo z Dlouhé Vsi pokusit se udělat dobrý výsledek. V tom se nesl první poločas, když po akci Krejčího střílel Frýda a dorážel Valvoda hosté se ujali vedení 1:0. Domácí jakoby byli zaskočeni takovýmto nástupem se nedostali ke své hře. Dlohovečtí se dále dostávali do vyložených šancí, ale bohužel je neproměňovali. Byli to naopak domácí , kteří těsně před koncem prvního poločasu vyrovnali na 1:1 z pokutového kopu.

Po přestávce nastoupilo domácí mužstvo jako vyměněné. Hosté jakoby jim stačila remíza , přestali hrát a dělali v obraně chyby , které domácí dokázali potrestat hned čtyřmi góly. Hosty můžou mrzet neproměněné šance z prvního poločasu. Opět se potvrdilo známé "nedáš -dostaneš" a hosté si odvážejí již druhý debakl za sebou.

Sestava hostí: Sádlík-Blažek,Kadlec(Koryťák),Šebelík,Krůs,-Frýda,Krejčí,Košťál(Beránek),Hubený, Kejla-Valvoda

Diváků: 60  , ; ŽK: 2:1

Branky: Horský 2, Bešta, Kubát, Liška – Valvoda

Strážov  -  ZČE Plzeň   2 : 1 (2 : 1)

Domácí pokračovali  na svém hřišti  v rozpačitých výkonech .Jejich hra  je nevýrazná, těžkopádná, postrádá větší organizaci hry,  kolektivní spolupráci a kombinační hra ve středu hřiště se z jejich hry téměř vytratila. To byla voda na mlýn hostující rezervy  energetiků , která sehrála v prvním poločase s domácími vyrovnanou partii a ve druhém je dokonce očividně přehrávala. Již 11.minutě se po nedůrazné hře obrany domácích  ujali hosté vedení brankou Sikyty 0:1. Tento stav vydržel naštěstí pro domácí pouhé tři minuty kdy se za přispění obrany která si  střelu Smolíka srazila do vlastní sítě. Ve 41.minutě se Strážov ujal vedení zásluhou jejich  střelecky neaktivnějšího hráče Smolíka.  Po přestávce převzali režie hry hosté , kteří se na dlouhé minuty usadili na polovině domácích, ale  domácí obrana je do vyložené šance nepustila. V době kdy se hosté pokoušeli v posledních deseti minutách o  hru vabank se v pravý čas probudili domácí borci a  začali z rychlých brejků zatápět před brankou hostů , ale sólové nájezdy Janky, Mayera ani Čížeka  končily vždy na vybíhajícím brankáři. Až  ten poslední v samotném závěru na jejíž konci byl Matějka skončil v síti  energetiků. Konečný výsledek tak  je pro domácí lichotivý , naopak pro hosty vzhledem předvedené hře byl příliš krutý.

Branky : 14. vlastní, 41.Smolík, 89.Matějka  – 11.Sikyta.

Rozhodčí: Duchek R., ŽK 1:1

Diváků : 150

Sestava Strážova : Javorský – Helm, Paleček, Presl P., Čížek, Vítovec Z., Janka, Smolík, Matějka, Mayer, Presl Š.(Kreibich).

Švihov - Železná  Ruda  3 : 0 (1 : 0)
Slušně hrané utkání s převahou domácích kteří jí dokázali také vyjádřit vstřelením důležitých branek.

Sestavy :

Švihov:Tráva-Zadražil,Kudják,Žák,Špatenka, Oulík,Bešta,Biedermann,Havlíček,Pflug,Vrba
Střídali:Osvald,Čížek,Brož
Žel.Ruda:Lehký-Hvězda,Bechyně P.,Greiner,Lehečka, Kroupa,Bechyně K.,Trejbal,Loos, Bartůněk,Pechem. Střídali:Pultr,Halama.

Branky : 32.83.Špatenka,55.Bešta
Rozhodčí : Kohout
Diváků : 80, ŽK :  2:1

Přeštice B – Žichovice   1 : 0 (0 : 0)

Domácí nastoupili v silné sestavě  s cílem nenechat nic náhodě a v souboji dvou sestupem ohrožených týmů získat důležité tři body. Hosté nastoupili bez respektu s vědomím že nemají co ztratit sehráli s domácími vyrovnanou partii. Domácí byli ale šťastnější a jedinou brankou se jim jejich cíl podařilo splnit.

Sestava hostů : Němec – Harenčák, Turek J., Švehla, Šimáček, Šiška, Chod, Turek V., Brož, Šimanovský, Chalupný(80.Hami)

Branky: Bouc; ŽK: 5:4; ČK: 0:1

Trenér Žichovic Josef Chalupný : „ O výsledku rozhodla větší zkušenost domácích a  využití vytvořených šancí“.

Dohrávka  10.5.

Hradešice – Strážov   1 : 3 (0 : 2)

Domácí hráli fotbal pouze deset úvodních minut, kdy měl brankovou příležitost Šašek, ovšem pak upadla hra oboustranně do podprůměru. Šok zažili domácí v 17.min, kdy vstřelil branku hostující Smolík. Hra nadále neodpovídala úrovni I. B třídy, zvláště domácí hráči působili na hřišti hodně nejistě a vyráběli mnoho zbytečných chyb. Po jedné takové si hosté vytvořili již dvoubrankové vedení v 31. min, kdy se z přímého kopu prosadil Presl.

Do druhého poločasu vstoupili domácí dobře, hráli aktivně a hned si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, ale branku vstřelil až v 70.min Šašek a to už hra upadla opět do podprůměru. Tečku za utkáním udělal v 85.min hostující Presl, když vnikl do otevřené obrany domácích a svůj únik bezchybně zakončil. Domácí tak již podruhé nedokázali na domácím hřišti zvítězit.

Branky : 70.min Šašek  - 31.min a 85.min Presl Štěpán, 17.min Smolík

ŽK – 0:1

Sestava domácích : M. Šůs, L. Vaněček, M. Hlaváč, T. Vlk, L. Junek, J. Kopal75.min M. Melka/, Z. Chmelík, M. Heimlich, M. Florián/55.min O. Fořt/, F. Šašek, P. Kodýdek/85.min M. Petržílka/

Trenér domácích František Melka :

„Dnes jsme sehráli určitě nejhorší zápas jara. Jako mužstvo jsme kompletně zklamali, počínaje brankářem a konče nevýrazným útokem. Soupeř nepředvedl nijak zvláštní výkon, na nás to dnes ale úplně stačilo. Jsme nuceni nastupovat bez čtyř hráčů základní sestavy a jak je vidět, některým klukům konkurence k motivaci vyloženě schází.“