Krajský přebor mužů 26 .kolo : 13.-14.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR  – MUŽI – ročník  2005/2006

Pošumavské derby přineslo úspěch klatovské rezervě

Pětadvacáté kolo krajského přeboru přineslo zajímavou konfrontaci sil v Klatovech kde se představili domácí o sestup bojující B tým proti oslabenému týmu hostů kterého citelně postihlo extempore po utkání před týdnem doma s Rapidem. V  sestavě chyběli distancovaný Hoda a kanonýr Kočí kterého nahradil talentovaný věkem ještě mladší dorostenec Farták, který měl v nohách dva sobotní zápasy za dorost ve kterých za oba sušické týmy dokázal třikrát skórovat. Zatím co tento duel skončil úspěchem domácích kteří tak úspěšně pokračují v záchranářských pracích další sestupem ohrožená Okula Nýrsko ztrácí půdu pod nohama a jejich situace na posledním místě je již  velice vážná. Bez problémů prošly tímto kolem kolektivy Chanovic a Horažďovic. Radost chanovickým příznivcům udělal Beránek, který má lví podíl na vítězství Chanosu, když se sám podílel na pěti z půl tuctu  střeleckých úspěchů které skončily v síti hostů ze Staňkova.

Hor.Bříza - Horažďovice 2:4 (2:2)

V Horní Bříze se hrál oboustranně pohledný  a rychlý fotbal.  V 15.minutě zahrával Diepold rohový kop, hlavičkoval Boček a domácí brankář vyráží na rohový kop. V 18.minutě faul  na Belana, přímý kop rozehrál  Diepold na Stulíka  0:1, který tímto odstartoval následnou brankovou přestřelku. Domácí  se postarali o rychlý obrat, když vyrovnali po faulu Judy z penalty Valou  1:1. Hned po rozehrání ze středu hřiště přišla  další  chyba hostů  a  Chocholatý dává podle vybíhajícího Nováka 2:1. Ve 23.minutě  bylo vyrovnáno po rohovém kopu který rozehrál Diepold a Baloušek vyrovnává na 2:2.

Ve 30.minutě viděli diváci pěknou akci  kombinační akci Horvath-Juda a Horvath  zakončuje střelou nad branku. Druhý poločase se již hrál za režie celku hostů. Šance ke skórování měli Balopušek, Linhart, Horváth ale ty končili na dobře chytajícím domácím brankáři a nebo vedle jeho branky. V 76.minutě přímý kop rozehrál Diepold ze 35 metrů, brankář domácích tento míč podcenil a ten mu proklouzl mezi rukama 2:3. V 80.minutě rychlá akce Horvath –Diepold zvyšuje  Šafanda na 2:4. Při této akci se při souboji s brankářem zranil Diepold ,  který skončil s podezřením na zlomená žebra v nemocnici.

Sestava Horažďovic: Novák – Stulík, Boček, Baloušek, Juda, Diepold(87.Janouškovec), Brůha, Belan, Linhart(88.Sova), Strakoš(71.Šafanda), Horvát

Rozhodčí : Truková

Branky: Chocholatý, Vala - Baloušek, Diepold, Stulík, Šafanda; ŽK: 3:3

Diváků : 140

Nýrsko Přeštice 1:2 (1:1)

Utkání začali lépe hosté a vypracovali si několik dobrých střeleckých příležitostí, které likvidoval domácí gólman Nejdl. Domácí se soustředili na obranu a trpělivě vyčkávali na svou příležitost. Ta přišla ve 22.minutě zápasu. Z levé strany zahrával rohový kop domácí Presl a našel na delší tyči hlavu Smolíka a ten otevřel skóre zápasu. Hosté však i nadále působili fotbalovějším dojmem a po zásluze se i dočkali vyrovnání. Po zaváhání domácí obrany šel důrazně do míče hostující Lehečka a ve 30.minutě srovnal skóre zápasu.

Ve druhé půli se již hrál fotbal převážně v prostředku hřiště. Mužstva ohrožovali branky soupeřů jen střelami z delší vzdálenosti a zápas se tak uchyloval do remízového konce. Jenže ve fotbale se hraje také prodloužený čas a v tom udeřili hosté podruhé v utkání. Po rohovém kopu z levé strany se míč dostal až na pravou stranu k osamocenému Lehečkovi a ten podruhé v zápase nezaváhal. Prostřelil domácího brankáře Nejdla a zajistil tak hostům těsné vítězství.

Sestava Nýrsko: Nejdl – Smolík, Valenta, Šteiner, Hájek – Presl, Tykal, Ulip(38.Šlehofer), Pavlík (62.Kadlec ml.) – Bošek(86.Kovács), Rubáš.

Branky : 22. Smolík – 30.a 90. Lehečka

Diváků : 100,  ŽK: 3:2

Rozhodčí: Schneider

Klatovy – Sušice    1 : 0 (0 : 0)

Do utkání vstoupili hosté aktivně , v  prvních pěti minutách si vytvořili tři slibné šance , ale střely P.Cihláře, Prchlíka a mladšího dorostence Fartáka s námahou vyrážel brankář Herman. Po té se hra vyrovnala. V 17.minutě  poprvé  zahrozili vážněji domácí, kdy Míčku prověřil Šlechta střelou z hranice velkého vápna. Ve 38.minutě  měli domácí největší příležitost v této části zápasu kdy  odražený míč se dostal na ke Koppovi, ale ten  ze šesti metrů neprostřelil hradbu těl v brance hostů. O dvě minuty později přinesl rušnou chvíli pro Klatovy špatný odkop jejich brankáře Hermana , který málem potrestal mladíček Farták, ale brankář domácích stačil svojí chybu napravit a svojí branku ochránil od pohromy.

Druhá poločas začal pro hosty nešťastně. Po centru z pravé strany domácích  zahrál ve vlastním pokutovém území hostující Jaroslav Cihlář rukou  a nařízenou penaltu Šlechta zkušeně proměnil v jedinou branku tohoto derby. Snaha hostů o vyrovnání přinesla největší příležitost v 81.minutě, kdy Hubáček z deseti metrů přestřelil poloodkrytou bránu klatovské rezervy.

Sestava domácích: Herman – Poslední, Kraus(40.Vacovský), Kováč’46.Sysel), Z.Kotáb, Ježek, Šlechta, Kopp, Bušta, Spolek(68.Presl), Janek.

Sestava hostů:  Míček –Kodýdek, Klíma, Bernard(46.Hejssek), Farták(53.Frančíék), Marek, Prchlík, Hrach, Cihlář J.(75.Ruda), Cihlář P., Hubáček.

Diváků : 180

Branky: Šlechta; ŽK: 0:2

Rozhodčí : Červený

Chanovice  - Staňkov 6:0 (2:0)

Domácí pokračovali ve zlepšených jarních výkonech které jim přinesly posun v tabulce již na páté místo a jejich boj o čtvrtou příčku s Rokycany ještě není beznadějný. Pokud se bude týmu dařit tak, jako v tomto duelu autorovi pěti branek Beránkovi, pak může být v Chanovicích po jarní části spokojenost.

Sestava Chanovice : Daněk – Šedivý, Hnídek(55.Votava),Valenta, Zdeněk, Varga, Beránek, Krch, Tafat, Černohorský, Malý.

Sušice – Slavoj Mýto  1 : 0 (0 : 0)

Úvod patřil domácím kteří v prvních dvaceti minutách  neproměnili tři vyložené šance, Prchlík pálil těsně vedle, Kodýdek zase přestřelil a nad mířil i P.Cihlář z blízka. To zanechalo na domácích hráčích  určité obavy z toho , že se budou opakovat nevyužité brankové příležitosti jako v minulých zápasech a do konce první půle jejich hra nebyla tak uvolněná a  vázla kombinační hra . Hráči chtěli, ale určitá křeč na jejich výkonu byla znát. Také úvod druhé půle patřil domácím. Další příležitost měl na kopačce Prchlík, ale měl opět stejně jako .Cihlář vychýlenou mušku.  V 60.minutě se jim konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu. Prchlík rozehrával rohový kop a brankář hostů si míč srazil do své branky 1:0.  Možnost zvýšit měl Hubáček, ale těsně přestřelil. Po chybě obrany šel sám na brankáře střídající Hoda, ale  zakončil těsně vedle svatyně hostů a kdyý nebyl úspěšný ani Paverl Cihlář skončil zápas těsným vítězstvím domácích.

Sestava domácích : Míček – Kodýdek, Bernard, Frančík(51.Hoda), Prchlík, Grach, Cihlář J., Hubáček, Cihlář P.(90.Hejsek)

Branka : 60. Prchlík, ŽK 2:2

Rozhodčí : Schneider Josef

Nýrsko -  Chanovice 0:1 (0:1)