III.třída muži - 20 .kolo : 6.-7. května a dohrávky 8.5.

III. TŘÍDA – MUŽI – JARO 2006

TABULKA, VÝSLEDKY, PROGRAM PŘÍŠTÍHO KOLA

STŘELCI BRANEK

TÝNEC ZÍSKAL PRVNÍ PARNÍ VÍTĚZSTVÍ

Až do pátého hraného jarního  kola jarní části si museli počkat na radost z prvního letošního  vítězství fotbalisté Sokola Týnec. V úspěšném jarním tažení pokračují nadále Hory M.Boží a daří se i Sokolu Neznašovy , který dobrou formu potvrdil remízou na hřišti kvalitního Myslíva.

Týnec  - Nalž. Hory 3:1 (3:0)

Slušně hrané utkání přineslo radost domácím z prvního jarního zaslouženého  vítězství .

Diváků : 40

Branky: Frous Michal 2, Daňko Petr - Šmrha Miroslav ml.;

Rozhodčí: Petržilka Jiří; ŽK: 2:1

Myslív  - Neznašovy 0:0 (0:0)

V prvním poločase začali dobře domácí hráči a už ve 12.minutě nastřelili Karlem Beníškem břevno.

Do šancí se dostávali i hosté, ale ani oni  nebyli úspěšní.  Do poločasu měli ještě velkou šanci domácí Kubala Jiří  který z otočky vystřelil těsně vedle. Druhý poločas začali lépe hosté a v 58.minutě měli brankovou příležitost, ale jejich útočník v rozhodujícím okamžiku míč minul. Pak se hra vyrovnala,hrálo se většinou ve středu hřiště a když ani závěrečný finiš domácích ve snaze strhnout vítězství na svojí stranu brankový efekt přinesl, přišlo na  spravedlivou dělbu bodů.

Diváků : 50

Rozhodčí: Špitalský Milan; ŽK: 0:1

H. Matky Boží -  Měcholupy 2:1 (0:0)

R. Bernard

Horáci chtěli za příjemného počasí potvrdit svoji jarní výkonnost, ale v prvním poločase z toho pramenil trochu křečovitý výkon. Takže v tomto dějství měli nepatrně více ze hry snaživý hosté. Na vyložené šance to bylo sice 3 : 3, ale skóre zůstalo po prvním poločase bezbrankové i po umístěném
přímém kopu J. Brabce k tyči, při kterém se vyznamenal hostující brankář. Do II. poločasu nastoupili domácí jakoby pokropeni živou vodou a hned od úvodu si vypracovali dvě velké brankové příležitosti. Při třetí šanci v podobě průniku J. Štefana a následném podražení v pokutovém území, se konečně
domácí brankově prosadili, když přesně zacílil D. Valenta - 1 : 0. Dalších cca 25 minut měli domácí velkou převahu a místy hostům nepůjčili ani balón. Druhý gól přidal nekompromisně J. Murcko po krásné akci z levé strany po ose Z. Hoffmann, J. Štefan - 2 : 0. Další branky viseli ve vzduchu, ale horákům se již nepodařilo územní převahu a brankové příležitosti přetavit v pojišťující branku. A tak po bezchybném výkonu si vybral slabší chvilku brankář Horejš, když při "malé domů" delší dobu otálel s rozehráním a umožnil tak hostujícímu Kantovi v nastavení korigovat výsledek - 2 : 1. Tato branka již nic nezměnila na tom, že horáci získali již 13 bodů v jarních odvetách a postupně se vzdalují od sestupových příček, a tak pouze pokazila domácímu brankáři získání již čtvrté nuly v řadě za sebou.
Diváků : 50

Branky: 52.Valenta Dušan,75. Murcko Jarmil – 90.Kanta David;

Rozhodčí: Šafránek Jan; ŽK: 3:2

Kašperské Hory  - Horažďovice B 0:3 (0:1)

Po remíze v Měcholupech také na domácím hřišti sehrály Kašperské Hory s lídrem tabulky kvalitní zápas. Domácí byli svému soupeři naprosto vyrovnaným soupeřem ale zkušenější hosté dokázali na rozdíl od nich své šance proměnit.

Diváků : 50

Branky: Mazuch Jiří, Lávička Miroslav, Šlajs Petr;

Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 2:2

Hradešice B -  Švihov B 3:1 (2:1)

Hosté přijeli na hřišti druhého celku tabulky s jedenácti hráči kteří nastoupili s odhodláním čelit kvalitám favorita zápasu. Předvedli sympatický výkon a bojovali i za nepříznivého stavu i v oslabení po vyloučení Lehečky za dvě ŽK statečně až do samotného konce. Domácím tentokráte hra nevycházela podle jejich představ, ale přesto to na zisk třech bodů postačilo. Domácí se ujali vedení když se střelecky prosadil Karel Pivnička. Švihovská rezerva vyrovnala na 1:1 z pokutového kopu, ale dále se již střelcky prosadili pouze domácí Milan Černík a Petr Sebera.

Diváků : 30

Branky: Černík Milan, Pivnička Karel, Sebera Petr - Matoušek Václav;

Rozhodčí: Sedlmaier Miroslav; ŽK:  1:3, ČK: 58. Lehečka Josef(2x ŽK)

Kolinec - Velhartice 2:1 (1:0)

Domácí zaslouženě vyhráli a jen velká škoda, že neproměnili mnoho golových šancí, protože hosty z Velhartic přehráli rozdílem třídy. V samotném závěru utkání hosté vsítili branku. Výsledek však neodpovídá situaci na hřišti. Utkání se hrálo před velkou návštěvou cca 200 diváků, s čímž se nemůže pochlubit mnoho celků  z vyšších soutěží..

Branky : 37.,53. Novák Jiří -  93. Kolář David
Rozhodčí: Václav Dušek
Diváků: 200, ŽK 1:4

Plánice – Hrádek B     1 : 1 (1 : 0)

Domácí začali útočně, měli více ze hry i šancí. Skóre otevřeli  svým kanonýrem Novákem. Hosté hráli nervózně a  často se dopouštěli nedovolených zákroků. Přesto se jim podařilo do přestávky vyrovnat.Podobný obraz hry přinesl i druhý poločas, domácí byli blíže k vítězství ale branek se diváci již nedočkali.

Rozhodčí : Husník Václav, hráno bez karet

Hory Matky Boží – Kašperské Hory   3 : 3 (2 : 1)

R.Bernard

V dohrávaném utkání 15. kola začali domácí ve velkém stylu a již v 1.minutě po akci J. Pretla z pravé strany, který nacentroval do velkého vápna,zakončoval pohotový J. Štefan.  V 17.minutě to bylo pro domácí již 2 : 0,když po podobné akci J. Pretla z pravé strany hřiště se opět nemýlil J.Štefan. V brance domácích nastoupil mladý debutant P. Průcha, a tak obrana dostala za úkol mu práci ulehčit. Ovšem po druhé brance v síti hostí přestali domácí hrát aktivně do předu, což kašperští vycítili a začali se osmělovat a tlačit se na polovinu domácích. Z této skutečnosti hosté těžili již ve 34. minutě, když po hrubce obrany se k balónu dostal Velner a diagonální střelou z rohu vápna snížil na 2 : 1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Ve druhé půli hosté ještě přidali a ospalý výkon domácích, kterým
chyběli dva hráči základní sestavy z řad obrany (Brabec a Mottl) a defenzivní záložník M. Chmelík, potrestali vyrovnávající  brankou v 57.min.z přímého kopu z dobrých 25 m - 2 : 2. Po této brance sáhl domácí trenér k vystřídání smutného debutanta v brance domácích, jehož nahradil R. Horejš.
Snaha domácích o další vítězství byla opět zřetelná, a tak zase přibylo brankových příležitostí na jejich straně. Jednu z nich využil po pěkné akci z levé strany Z. Hoffmann, který natřikrát překonal brankáře hostí - 3 : 2.Za chvilku měl možnost vsítit Hatrick J. Štefan, ale po pěkném uvolnění šla jeho střela z 15 m asi 0,5 m od hostující tyče. I v těchto okamžicích se hosté osmělili a měli snahu zremizovat utkání, ovšem domácí opláceli dalšími vyloženými šancemi. Rozhodnutí ovšem přinesla 84. minuta, kdy vyrovnávající branku po obléhání vápna domácích vstřelil Živčák. Domácím, tak znemožnil
šanci vybojovat 4. vítězství v řadě za sebou. Mimo to těsně před koncem odkulhal produktivní J. Štefan s podezřením na poranění vazů či menisku. Takže "horáci" během dvou víkendových zápasů přišli z důvodu zranění o 3 hráče základu (Brabec, Chmelík, Štefan). Jedinou útěchou jim může být,

zisk 14 bodů z 6 odehraných jarních zápasů.
Branky : 1. a 17. Štefan Jan, 76.Hoffman Zdeněk – 34. Velner, 57.Eger, Živčák Josef

Rozhodčí : Špitalský

Diváků: 70, ŽK : 1:1

Myslív – Hradešice  B  nedohráno.

Utkání bylo ve 2.minutě přerušeno  po t,  kdy došlo k vážnému  zranění hráče domácích po srážce hlavou s obráncem hostů. Po přivolání  rychlé záchranné pomoci bylo po dohodě obou kapitánů  , rozhodčího a vedoucích družstev ukončeno a bude odehráno v náhradním termínu.