1.B třída sk. B 20.kolo : 6.-7.5. a dohrávka 8.5.

1. B  TŘÍDA  - „ B “ JARO 2006

ŽICHOVICE V DERBY DEKLASOVALY D.VES

V přírodě se již v plné kráse představuje nejkrásnější měsíc v roce , ale  V 1.B třídě přituhuje. Dusno je na čele, ale na konci tabulky. Od poloviny tabulky směrem dolů si nikdo nemůže být ještě definitivně jistý se záchranou. Nicméně nejméně šest týmů může stále zasáhnou do boje o třetí místo, když o první dvě nají nevětší naděje hrát Železná Ruda a Spoje Plzeň.

Žichovice  -  Dl.Ves 5:0 (3:0)

Nečekaně hladký průběh mělo místní derby v Žichovicích. Domácí jako mozaiku skládají body tolik potřebné k záchraně. Sobotním výsledkem jsou k naplnění cíle opět o krůček blíže. Již v šesté minutě využil nedorozumění v obraně hostů Brož, získal míč který bezpečně zavěsil 1:0. V 15.minutě se měnilo skóre ve prospěch domácích podruhé, tentokráte z penalty jejíž úspěšným exekutorem byl Šimanovský. Ve 40.minutě rozehráli domácí rohový kop a byl to opět Šimanovský který se zapsal do listiny střelců. Hosté po té kdy dvě minuty po přestávce inkasovali čtvrtou branku kterou dal Chod po přihrávce od Šimanovského prakticky rezignovali a dali domácím ještě možnost zvýšení v poslední minutě střídajícím Ballou.

Sestava Žichovice : Něměc, Turek J., Harenčák, Chalupný, Benedikt, Brož, Turek V., Malík, Šiška, Šimanovský, Chod(střídali : Šatra, Šimáček, Bala)

Diváků : 120

Branky: Šimonovský 2, Bala, Brož, Chod; ŽK: 2:2

Jeden z trenérské dvojice domácích Jan Sležek k utkání řekl :

Jako rozhodující pro úspěšný výsledek bylo pro nás zachytit začátek zápasu a to se nám podařilo. Radost z vítězství nám poněkud pokazilo zranění Malíka.Musím pochválit velmi dobrou činnost v obranné činnosti , což se projevilo v tom, že již třetí utkání jsme neinkasovali.“

Sv.Hrádek  - Merklín 3:0 (0:0)

Do utkání vstoupili lépe hosté, hrozili zejména ze standardních situací kde uplatňovali svojí výškovou převahu. Domácí nezaostávali, slibné příležitosti  měli Kutil a Vladimír Holeček . První poločas skončil na příležitosti 4:4, ale na skóre se od začátku utkání nic nezměnilo. Druhý poločas na rozdíl od první části  se domácí zlepšili v pohybu  a přidali na i  bojovnosti. V 60.minutě hosté faulovali ve vlastním pokutovém území a nařízenou penaltu Radek Holeček . V 70.minutě z dalšího protiútoku domácích  našel Libor Kutil přesnou přihrávkou Radka Holečka , který si pohrál se stoperem hostí jinak výborným Kudjakem a nemýlil se při zakončení 2:0. O pět minut později již bylo rozhodnuto, když z dalšího rychlého protiútoku zahráli hosté před svojí brankou rukou a z pokutového kopu dovršil svůj hattrick v tomto zápase Radek Holeček. Hosté si vypracovali v průběhu zápasu dosti příležitostí, ale s jejich proměňováním byli tentokráte na štíru. Za zmínku stojí jen nastřelené břevno  hlavou po rohovém kopu.

Sestava Hrádek :  Sládek, Juřina, Pytel, Hanč, Milfort, Brejcha, Holeček R., Holeček V., Šperl, Řehoř, Kuti. Střídali : Riepl, Prexl, Adamec Martin.

Diváků : 100

Branky: Holeček 3; ŽK: 3:4

Rozhodčí : Hejnar z Plzně

Trenér Jindřich Zdeněk(Hrádek) :

„ Druhý poločas byl již podle mých představ, kdy jsme hlavně pohybem předčili soupeře a hlavně stříleli branky , což v předcházejících zápasech nebylo.“

Ž.Ruda - Strážov 3:1 (2:0)

Domácí přiblížil v pošumavském derby k vítězství již v prvním poločase kanonýr Bartůněk, který zatížil brankové konto hostů dvěma góly. Další připojil po přestávce a završil tak svůj hattrick. Hosté kontrovali v závěru po rohovém kopu hlavičkou Kollrosse.

Diváků: 150

Branky: Bartůněk 3 - Poláček; ŽK: 3:2

Losiná  - Švihov 2:2 (0:2)

K utkání nastupovali hosté s vědomím, že proti domácím se kterými mají vysoce pasivní bilanci vzájemných zápasů nemají co ztratit. Losiné zůstal jen lesk z posledního vítězného zápasu ze Strážova. Švihov jí zaskočil a brankami střelce Biedermana získal do poločasu slibný dvoubrankový náskok. To bylo signálem pro domácí aby výsledek zvrátili, ale na více než bod , který je velice cenný v boji o záchranu pro hosty již nedosáhli.

Diváků : 80

Branky: Veleman 2 - Biedermann 2; ŽK: 2:2; ČK: 1:0

Přeštice B    -    Hradešice    0 : 1( 0 : 0)

Velmi silný tým domácích se do hostů pustil hned od úvodního hvizdu rozhodčího a ti jen s námahou odvraceli nebezpečné útoky domácích. Již v 10.min zahrávali domácí pokutový kop. Tuto výhodu ale trestuhodně zahodili a hosté tak měli šanci dostat se opět do hry. Tlak domácích trval dále, jenže obrana hostů pracovala spolehlivě a několikrát při ní stálo i tolik potřebné štěstí. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se hra hostů zlepšila, obrana pracovala spolehlivě a několikrát hosté zahrozili z nebezpečných brejků. Jestliže měli domácí hru pod kontrolou k velkému vápnu soupeře, hosté nadále podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany. Z toho také dokázali vstřelit první branku zápasu, která ovšem nebyla uznána pro ofsajd. Další gól vstřelili hosté opět z rychlého protiútoku, ovšem ani tato branka nebyla uznána pro postavení mimo hru. Domácí se tlačili před branku hostů, krásně vystřelil domácí hráč do břevna, ale gól, který už musel být uznán vstřelili hosté v 90.min zápasu, kdy se uvolnil na pravém křídle P. Sebera a jeho centr uklidil do sítě domácí branky Z. Chmelík.

Rozhodčí:  Beran

Branka hostů:  Z. Chmelík , ŽK  : 0:2

Sestava hostů: M. Šůs, L. Vaněček, M. Hlaváč, P. Kodýdek/91.min M. Melka/, L. Junek, J. Kopal, Z. Chmelík, M. Heimlich, M. Florián, V. Kotiš/30.min P. Sebera/, F. Šašek

Trenér Sokola Hradešice František Melka :

„Věděl jsem. že v Přešticích to bude velmi těžký zápas, hlavně po té, kdy nám vinou zranění vypadli někteří hráči základní sestavy. Na lavičce náhradníků jsem měl tedy jen dva patnáctileté dorostence, ovšem musím říct, že zvláště Petr Sebera si vedl velmi dobře. Vsadili jsme na zodpovědné bránění a spoléhali se na využití nějakého rychlého protiútoku, což nám nakonec přineslo tři body.“

SK ZČE Plzeň B  - Mochtín 1:2 (1:1)

Mochtín oplatil soupeři porážku 1:2 kterou utrpěl od energetiků na podzim na domácím hřišti. Ve třetí minutě sice prohrával 1:0, když skóroval Fedorco, ale dlouho se domácí z vedení neradovali. V 8.minutě skoroval na 1:1 po rohovém kopu Michal Poupa. Pak to byla bitva o každý metr hřiště. Hrál se oboustranně kvalitní fotbal. Oba soupeři chtěli  strhnout vítězství na svoji stranu. Domácí nastřeli tyč, hosté v 68.minutě  rozhodli zápas ve svůj prospěch. Poupa utekl po pravé straně , jeho střílený centr hlavou poslal so sítě Zdeněk Novák.

Branky: Fedorco - Novák, Poupa; ŽK: 3:3

Diváků: 50

Spoje Plzeň  - Chlumčany B 5:0 (1:0)

Branky: Horník 2, Cíl, Krátký, Mareška; ŽK: 1:0

Dohrávka  3.5.

Švihov – Žichovice  2 : 1 (0 : 0)

Velmi cenné vítězství  domácích v boji o záchranu. Ve 20.minutě neproměnil hostující Šimanovský pokutový kop. Skóre otevřel v 56.minutě po přihrávce od Vrby Biedermann V 70.minutě z přímého kopu  za hosty vyrovnal Turek na 1:1, ale konečné slovo měli domácí kteří v 80.minutě dali Brožem vítěznou branku.

Branky: 56.Biedermann,80.Brož - 70.Turek V.
Rozhodčí : Petržilka
Diváků : 80, ŽK : 2:4

SESTAVY
Švihov :  Valeš -Zadražil,Kudják,Žák,Vrba,Pflug,Oulík, Špatenka,Biedermann,Havlíček,Brož
Střídali:Čížek R.,Osvald
Žichovice :  Němec-Turek J.,Benedikt,Chalupný,Harenčák,Šimáček,Chod,Brož,